Cuma günü ölen cennete mi gider?

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Erzurum'da yaşayan ihtiyar ninenin bir cuma günü kocası vefat eder.Cuma mübarek gündür ve herşey hayıra vesile eder.

ihtiyar ninemiz de cuma günü kocası vefat ettiğinden hayırlı ölüm der ve kocasının cennete gitmesini diler, diler dilemesine de içinde de bir şüphe vardır.

Şüphesini gidermek için çevresinde saygın bir hocaya danışır..

-hoca efendi rahatsız eddim benim bi derdum vardur..içimde bi şübhe vardur..

-söyle hele kadın ne derdin vardır sızlanıp durma.

-hoca efendi benim goca cuma günü öldi.sizce cennete gider mi gitmez mi?

-bre kadın ben cennet cehennem bekçisi miyim..yada oranın erzurum şubesi mi?

-ama hoca efendi hani diyirler ya cuma hayırlı gündir doğanlarnan ölenler hayirli günde doğup ölmiştir..
hani bende isterim kii gocam cennete gitsin bi de hele hocam

hoca kadının isteğini kıramaz üzmemek için sorularına cevap vereyim der kendince

-bre hanım kocan namaz kılar mıydı?

-vallah hocam heççç namaz kıldığını görmemişem ama kıllanları peh bi severdii öle belül belül izlerdi heçç sorma deme gitsin yanii

-peki oruç tutar mıydı?

-sahirleri kalkırdi yer içerdi iftarada otururdi heç kaçirmazdi .. lakin göndüzleri heçç görmemişem aç kaldığını ama tutanları bi severdi bi severdi anlatamam

-peki zekat verir miydi?

-vallah şemdiye gadar heç zekat verdiğine görmemişem.. ama verenleri bi severdi bi severdi hep överdi..

-peki hiç hacca gitti mi?

-çohh neyetlendi ama olmadı işte.. tam gidecekken vazgeçti. ama gidenleri bi severdi bi severdi gidenleyin yolunu gözleydi..hurmalar geliydi yerdi tespihler alırdı çok severdi anlıycan hocamm

-peki hiç kelime-i şehadet getirdi mi?

-ne yalan diyimde günaha girimm. vallah oni da heç duymamışam bazen söylenirdi bana gızıncana..bilmem ki ne söylerdi.. sorardım demezdi..demek ki kelime-i şehadet değildi.. dememiştir anlıycan hocam

-bre hanım benim diyeceğim sana şudur..valla cumayı bilmem de cumartesi senin kocanın canına okurlar

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
eyvah eyvah!!!

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
hhımişi zor garibin eee ahiret dünyanın tarlasıdır. ne ekti onu biçer

Üst Alt