Cübbeli Ahmed Hoca Hadis İnkarcılarını Susturan Sohbet

vertyucek

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
135
Zamanımızda çok tehlikeli bir durum cereyean ediyor oda hadis inkarcılığıdır.CÜBBELİ AHMED HOCAMIZIN sohbetlerine devam etmeli sabır ve dikkatle dinleyerek bu çok zararlı akımdan korunmalıdır!
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,674
RESULE İTAAT ETMEYE ÇAĞIRAN AYETLER

Aşağıdaki ayetleri okurken şunları düşünmeniz gerekir:

1- Allah'u Teala sadece "Kur'ana uyun" veya " yalnız Allah'a itaat edin" buyurmuyor. "Allah'a ve Resulüne itaat edin" buyuruyor. Şayet sadece Kur'an'a bakmak yeterli olsaydı Allah bunu bize açıkça Kur'an'da haber vermez miydi? Tam aksine neden Resulüne itaate çağırıyor?

2- Kur'an kıyamete kadar tazeliğini ve geçerliliğini koruyorsa bu ayetler de geçerli olduğuna göre "Resule itaat" nasıl olacaktır? O şuan aramızda değil, biz de o devirde değiliz. Nasıl olacak? İşte sünnetine uymakla, hadislerine bakmakla olacak.

Evet, şimdi ayetlere bakalım.

"De ki: "Allah'a ve Resulüne itaat edin." Eğer yüz çevirirlerse şüphesiz Allah, kâfirleri sevmez. (Al-i imran/32)

Dikkat ediniz! Resule itaat edilmesi isteniyor, yüz çevirenlerin kafirler olduğu beyan ediliyor.

"Allah'a ve Resulüne itaat edin, ki merhamet olunasınız." (Al-i İmran/132)

"Bunlar, Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'a ve Resulüne itaat ederse, onu altından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere sokar. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur." (Nisa/13)

"Kim, Allah'a ve Resulüne isyan eder ve onun sınırlarını aşarsa onu da içinde ebedi kalacağı ateşe sokar. Onun için alçaltıcı bir azab vardır." (Nisa/14)

"Ey iman edenler, Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin. Siz de işitiyorken, ondan yüz çevirmeyin." (Enfal/20)

"Kim Allah'a ve Resûlü'ne itaat ederse ve Allah'tan korkup O'ndan sakınırsa, işte "kurtuluşa ve mutluluğa' erenler bunlardır." (Nur/52)

"Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin ve Resule itaat edin. Umulur ki, rahmete kavuşturulmuş olursunuz. (Nur/56)

"Ki O ( Allah), amellerinizi ıslah etsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah'a ve Resulüne itaat ederse, artık o en büyük kurtuluşla kurtulmuştur." (Ahzab/71)

"Allah'a itaat edin ve Resûle de itaat edin. Şayet yüz çevirecek olursanız, artık elçimiz üzerine düşen apaçık bir tebliğdir." (Teğabün/12)

Sizin için O'nda Örnek vardır:

" Andolsun sizin için Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü'nde güzel bir örnek vardır. (Ahzab/21)

Bakınız önderimiz O, örneğimiz de O"¦ Şayet bir hoca, alim, şeyh sizi O'na götürüyorsa o da örnektir. Yoksa örnek değil ÖRDEKTİR. Resulullah'a götürmeyen, ulaştırmayandan, O'nu önder ve örnek almayandan uzak durulması gerekmektedir.

Amellerinizi geçersiz kılmayın!

Resul'ü devre dışı bırakıp din uydurursanız Allahu Teala o dini kabul etmeyecek ve amellerinizi ptal edecektir"

"Ey iman edenler, Allah'a itaat edin, Resûl'e itaat edin ve kendi amellerinizi geçersiz kılmayın." (Muhammed/33)

"Eğer Allah'a ve Resûlü'ne itaat ederseniz, O, sizin amellerinizden hiçbir şeyi eksiltmez. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir." (Hucurat/14)

Hidayet O'na itaat etmekte:

"De ki: "Allah'a itaat edin, Resûl'e itaat edin. Eğer yine yüz çevirirseniz, artık onun (peygamberin) sorumluluğu kendisine yüklenen, sizin sorumluluğunuz da size yüklenendir. Eğer ona itaat ederseniz, hidayet bulmuş olursunuz. Elçiye düşen, apaçık bir tebliğden başkası değildir." (24/54)

O, okuyor ve öğretiyor

"Andolsun ki, Allah mü'minlere içlerinde kendilerinden onlara bir peygamber göndermekle lütufta bulunmuştur. (Ki O) Onlara ayetlerini okuyor, onları arındırıyor ve onlara Kitabı ve hikmeti öğretiyor. Ondan önce ise onlar apaçık bir sapıklık içindeydiler." (Al-i İmran/164)
 
Üst Alt