Çok sıkıntı çekiyorum

simay1979

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
hayırlı akşamlar..allahın rahmeti ve bereketi üzrinizde olsun cümleten hayırlı akşamlar..ben yeni üye oldum..nasıl soru sorulur bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden allah razı olsun..benim 11 yaşında kızım var allah bağışlarsa.. inşallah..1 aydır çok sıkıntı çekiyorum..evimin bereketi kalmadı.. kızımda bende çabuk göze geliyoruz..bugunlerde içimdeki sıkıntım dahada arttı..sanki allah korusun kızıma ve aileme bir şey olcak korkusu sardı beni..evimden kanlı hayvan dişi buldum..ondan sonra ifla etmedim zaten.ailece dağıldık...eşim de ilahiyat fakültesi mezunu.öncedende sonradan da sürekli okuyor. o okuduktan sonrada dağılıyoruz..benim ve ailemin kötü olması için elinden geleni yapıyor..ailemi sıkıntıyla paramparca etti..içimdeki sıkıntıdan,evimin bereketli olması için,yavrum için ,ailem için,ve bu sürekli bana ters okumalardan benım ve ailemin kurtulması için ne yapabilirim..allah rızası için yardımcı olun..ne okumalaıyım..benimle ugrasan ınsanlar yanı kötü olmam için sürekli ugrasanlar var ne yapmalıyım..yardımcı olursanız seviniim..şimdiden allah bin kere razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yuegimedokun.jpg

Size de hayırlı akşamlar..Allahın rahmeti ve bereketi üzrinizde olsun Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun..
"eşim de ilahiyat fakültesi mezunu.öncedende sonradan da sürekli okuyor " olabilir ilahiyat fakultesi mezunu ise Dua okuyordur..
Allah tan korkusu vardir.. islami bilen vicdan sahibi olur..
kardesim hic kimse kimseyi parcalamaya gucu ve kudretti yoktur.. hersey ancak Allah cc elindedir.. gerisi bizim kafamizda ..

insanin kendine yaptigi kötülugü hic bir dusman yapamaz...
biraz vesvese biraz kafa karisikligi biraz celiski ve stress biraz korku ve biraz da sevgi beklentilerimizin hayalerimizin karsiligini alamadigimizda
yikildigimizda umutsuzluk ve inancsizliga kapildigimizda seytana cin e evham ve vesveseye KAPI aralariz..

ve sonunda cikan büyük trajedi ya aklını kaçırir yada ben de Büyü
var diye Hoca Hoca gezip sifa Deva yi Allah tan degil baskalarindan bekliyerek iman dan cikariz..
ve boylece Seytan bir insanin daha iman sizligina vesile oldugu icin zaferi kazanir biz ebedi hayatti kaybederiz...

Açıkça anlaşılan odur ki şeytanın etkisi altına alıp rahatsız ettiği kimseler onun kendisine sokulmasına zemin hazırlayan ve bu işe meydan veren kimselerdir...
etrafimizdaki olumsuzluklar,SIKINTILAR bizim haal ve davranislarimizi etkiledigi gibi ic ruh alemimizi de negarif enerji olarak bizi sinirli
ofkeli mutsuz gereksiz nefret dolu olmamizi sagliyor..ve etrafimizda huzursuzluk,bereketsilik terslikler kendiliginden olusuyor..

Zaten büyü ve büyücülük yapanlar hakkında indirilen ayetin sonunda da " Ama onlar Allah'ın izni olmadan büyü ile hiç kimseye zarar veremez."
(Bakara suresi 102) buyurulmaktadır.
Büyünün hakikat olduğu kabul edilince herkese tesir etmesi de tartışılmaz. Ancak daha fazla tesir ettiği kimseler de mevcuttur.
Bunlar da şeytanın vesvese ve evhamlarına önem veren ve bu tür şeylere açık olan,imani zayif olan kimselerdir.
Böyle kimseler daha çok kendi kendilerini bir saat gibi kurup hasta eder. Çünkü şeytan insana sadece vesvese verir ve yanlışı doğru olarak göstermek ister.

Aslında hiç de önemli olmayan ses veya görüntüleri kendince değişik şekillere ve seslere benzetenler evhamlı itikadı zayıf ibadeti ve zikri olmayan
Allah'a olan görevleri konusunda gevşek davranan ve ibadetlerini ihmal eden kimselerdir.

Bakara Sûresi'nin 102. ayetinden de anlaşılan odur ki sihirlerin en büyük tesiri ruhlar üzerindedir; fikirleri bozar kalpleri çeler ahlâkı perişan eder
toplumların altını üstüne getirir. Şu halde 'sihrin aslı yoktur' diye aldanmamalıdır.
Ve böyle sihirbazlardan sakınmalıdır.

Bununla beraber bunları yapanlar Allah'ın izni olmadıkça kimseye bir zarar veremez. Çünkü gerçek tesir ne sihirde ne sihirbazda ne
tabiatta ne ruhta ne yerde ne gökte ne şeytanda ne de melektedir. Hakiki müessir ancak ve ancak Allah'tır.
Fayda ve zarar denilen şey de ancak O'nun izni ile meydana gelir. O halde her şeyden önce Allah'tan korkmalı ve Allah'a sığınmalıdır
ve bunlara karşı koymak için de Allah'ın kitabına sarılmalıdır.

NÂS SURESİ'NİN KARANLIK GÜÇLERE VE BÜYÜYE KARŞI OKUNMASI

"De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine İnsanların hükümdarına insanların ilahına O sinsi vesvesecilerin şerrinden.
O ki insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden gerek insanlardan." (Nas suresi 1-6.)

Gerek görünüp bilinen gerekse görünüp bilinmeyen gizli düşmanlarımıza karşı okunan ve kendisiyle Allah'a sığınılan dua makamında bulunan
ve "Muavvizat" denilen Kur'ân-ı Kerim'in son üç suresi yani "İhlas Felâk ve Nas" sureleri her derde deva niteliğindedir ..
Bu sebeple bunlarla Allah'a sığınmalı ve gecenin karanlığından şeytanların cinlerin büyücülerin vesvesecilerin şerrinden bunlarla korunmalıdır.
Malumdur ki büyünün tesir etmesi kişinin içinde bulunduğu psikolojik durumlarla karamsarlık evham ve şüphelerle de yakından ilgilidir.

Felâk ve Nas Sûresi'nde ise bu noktalara işaretle normal durumlarda olduğu gibi insanın başına böyle bir hal geldiğinde de yine sadece Allah'a sığınması istenmektedir.
Kısacası günlük hayatımızda dua ve ibadetlerimize dikkat eder dualarla Allah'a sığınır ve gerektiği gibi yakın olursak O’nun himayesine girer
büyüden ve büyüyü uygulayabilecek büyücülerden habis ruhlardan korunmuş oluruz.

Hz. Peygamber (a.s.m.) hastaları tedavi etmek için büyücülere göndermemiştir.
Ya tıbba havale edip hekimlere göndermiş ya da Kur'ân ve Sünnet eczahanesine göndermiştir.
Böylece evrensel şifalardan faydalanmasını istemiştir. Hem zaten Yüce Allah Kur'ân'ın müminler için bir —rahmet ve
bir şifa olduğunu bildirmiş (İsra Suresi82) manevi dertlerimiz için başvuru kaynağı olarak da Kur'ân'ı göstermiştir.

"yanı kötü olmam için sürekli ugrasanlar var ne yapmalıyım.."

Allaha siginin...hepimizi ama kurtulmanin tek yolu varsa oda bol bol namaz kılmak namazı ne olursa olsun bırakmam ve herşeyin
şifasını her derdin devasını ALLAH tan beklemek istemek ona sığınmak ..
felak nas ve surelerini ayetel kürside çok önemli namaz kılmayı kesinlkle bırakmayın unutmayın...
Hayirli geceler..

simay1979

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
GÖNÜL SIZIM; Allah razı olsun güzel kardeşim..derdime ortak olduğun için..hakkını helal et..saygılar...

Üst Alt