Çok kötü bir yola saptım Allah aşkına yardım edin

D

Dertlii

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleyküm
ben kılabildiğince elinden geldiğince namazını kılmaya çalışan 18 yaşında bi gencim, ancak bu müstehcenlik illeti yakamdan düşmüyor her defasında tövbe ediyorum Allahın üzerine yemin ediyorum peygamberimiz s.a.v üstüne ama olmuyor, her defasında tövbe ediyorum dualar okuyorum 2 gün sonra yine aynı, nasıl kurtulucam bundan ne olur yarım edin. Çok kötü hissediyorum kendimi yardım edin Allah aşkına yardım edin kendimi bu illetten kurtarıyım.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam ve Rahmetullah,
Allah c.c yardım isteyeni geri çevirmez. Sabırlı olan ve isteği için çaba gösteren mutlaka hedefine ulaşır inşAllah.
Öncelikle bu mesajdan sonraki mesajları oku.
Sonra bu linkte bulunan yazıyı bir okuyun kardeşim.
O seni kesmediyse burayı da oku kardeşim.
O da olmadıysa birde buraya bak kardeşim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam...Dertli kardesim..
Ben BATI da Müstehcen ,zina, Fuhusun en zirvede oldugu kufur Diyarinda yasamaktayim..
her sey serbest..Hersey Seytani ,nefis ve insan hayattini mahv edecek her imkan ayaginiza, okulunuza, evinize kadar getiriliyor..tesvik ediliyor..
cocuklar ve gencler ile calistigim icin sahit oldugum olaylari yazmaktan haya ediyorum...
ama o yuzden bu BATI ulkelerini hic kimsenin yok etmesine gerek yok Masallah onlar bu isi kendileri kendi elleri ile hal ediyorlar..
50 sene sonra Bati da onlar azinlikta muslimanlar cogunlukta ana Halki olusturacaklarini istatikler gosteriyor...ins. Sizlerde buna sahit olacaksiniz..

Neden mi? Nasil Mi?cunku cok kucuk yasta cocuklari gereksiz Müstehcen konular ile akil, beyin ve vucudlarini zaten isgal ettikleri icin hic bir konuda basarili olamiyorlar..
evlenmiyorlar, cogalmiyorlar.. müstehcenlik ile kendilerini oyaliyorlar oysa bunun sonu,sonrasi gelecegi yok!!
müstehcenlik buyuk bir bataklik elini, kolunu, ayagini, gozunu kaptiranlari icine alip yok ediyor.. boguyor..mahv ediyor..
YOK ediyor tsunami gibi..herseyi icine alarak insanlik diyarinda harabeler BIRAKIYOR!!!
Burada gelecegin insani seks, uyusturucu, icki ile zaten kendini yok ediyorlar..
kadin,kiz ve cocuklar kendilerini 1 dolara satiyor..o kepaze you tube ve videolarda uyusturularak. hayvandan asagi derecede ACI cekerek kendilerini SATIYORLAR.. SATAN da BAKAN da ayni degerde olmuyor mu Sizce?
O mustehcenlik sitte ve you tube lerin bakilmasi, satilmasinda Sizin de mi desteginiz olsun kardesim..
bir kisiden ne cikar demeyin..Sen bir ben bir o bir derken zaten insan, kadin alip satma ticarettinde bizlerin de katkkisi olmuyor mu?
Orada satilan ve o filimleri yapan sizin cocugunuz, kardesiniz ,olsaydi ayni zevk ile bakabilirmiydiniz?
iste o isi yapanlarda sizin gibi bir annenin evladlari.. ama malesef satiliyorlar veya satilmaya zorlaniyor veya uyusturularak yapiyorlar.. kotlugu destekliyenler kotulugu yapanlar kadar da mesuldur..
El insaf Ya Huu!!o mustehcenlige bakarken bir an o insani kendi kardesiniz yerine koyun bakalim ne hissediyorsunuz..
Siz biliyormusunuz 3. dunya ulkelerinden cocuklar kacirilip, satiliyor ve o igrenc yollda kulanilip sonrada isleri bittiginde organlari alinip cope atiliyorlar.. ve Siz de o tur seylere baktikca destek veriyorsunuz,..burada sadece sizin degil bir de bir baskasinin HAKKINA ve gunahina vebaline giriyorsunuz..
burada normal insan bulmak oldukca zorlasti son gunlerde..

O yuzden Dinimi cook seviyorum..Aslimizi, neslimizi, aklimizi, paramizi, insanligimizi, sagligimizi korudugu icin..
Dinin insanı kötülüklere iten zaaflar ve alışkanlıklar hakkında yasaklayıcı hükümleri vardır!
Bu hükümlere uyan Muslimanlar sadece âhiretlerini kurtarmakla kalmıyor, dünyalarını da kurtarıyor; gittikçe yaygınlaşan menfi alışkanlıklardan kendilerini ve çocuklarını da muhafaza ediyorlar...
İsra Sûresi’ndeki 32 âyetin ikazına bakın lütfen:
“Zinaya yaklaşmayın!” “Zina yapmayın!” demiyor, “Yaklaşmayın!” diyor Çünkü asıl mesele yaklaşmamaktadir..

Yaklaşmazsanız kurtulmanız kolay olur Yaklaştıktan sonraki gelişmelere dayanmanız zorlaşır, atese yaklaşanın içine düşmesi gibi bir sonuç çıkabilir..
Onun için zinaya vesile olabilecek, davetçilik mânâsına gelebilecek, tahrik ve teşvikçi görüntüleri yasaklayan din, müstehcene bakılmasını da caiz görmüyor Hatta bu bakma konusunda bir diğer âyetin ikazı, ayrı bir önem arz ediyor...
Nur suresinde Allahu Teala buyuruyor ki:
- İnanmış erkek ve kadınlar gözlerini harama bakmaktan kapasınlar!
(Nur 29-30; Hülâsatülbeyan)
- Gözleri kapamak mümkün mü?
- Hayır Ya niçin kapasınlar diyor?
Gözlerini harama bakmaktan, müstehcene nazar etmekten öylesine korusunlar ki, sanki gözleri kapalıymış da hiç görmemiş gibi hayallerini tertemiz tutsunlar, zihinlerini kirlenmekten korusunlar
Zaten İmam-ı Şibli bu âyeti tefsir ederken:
- Sadece kafa gözlerini kapamakla kalmasınlar, kalb gözlerini de kapalı tutsunlar, haramları hayallerine almasınlar, diyor; hayali dahi korumak istiyor...
Gözle bakış konusunda neden bu kadar ısrarlı ikaz ediliyor insanlar?
Çünkü bütün günahlar, ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür..
Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder!Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir...

Öğrenciyse dersine çalışamaz, işçiyse mesleğine tam yönelemez, fikir adamıysa zihnini toparlayamaz,derken her konuda gerileme ve düşüş söz konusu hale gelir Bu duruma düşmemek için din, müstehcene karşı yasaklar koyar, mensuplarını böylesine gerilemelere düşmekten kurtarır..

sehvet de insana verilmis bir emanettir.. İnsan şehvettine uyarsa, istekleri vasıtasıyla şeytanın istilasına uğrar.
Peygamber efendimiz, şehvetle ilgili günahlardan korunmak için evlenmeyi, şayet evlenme mümkün değilse oruç tutmayı tavsiye ediyor.
Şehvetin yakıtı çok yemek,tenbelik ve bolca bos vakitlerde seytanin sizi nefsiniz ile oyalamasidir...
düşmanı ise açlık,hizmet ve tövbe ve iyilikte bulunmaktir..
bize verilen bu vücut emanettir. Emanet de ancak sahibinin rızası dahilinde kullanılabilir. Emaneti sahibinin razı olmadığı yerlerde kullanmak, emanete hıyanettir.
Bu yüzden kimse vücut benimdir, dilediğim yerde kullanırım diyemez..
diyenleri de Hamd olsun hastahanelerde cesitli cinsel hastaliklar ile bogusup can ceken ama bir turlu ölemiyen genc insanlari göruyoruz...
mustehcenlik illetine Cok genc yaslarda baslayanlarda ...bir cok zararli yani vardir..unutkanlik, zeka geriligi, gorme zayifligi, sersem sersem bir haal ve davranis..ve her an vicdan azabinda duyulan HUZURSUZLUK...
bir zaman sonra alışkanlık gibi bi şey oluyor..sonra dayanamıyosun,kurtulamiyorsunuz bu cirkin aliskanligin kullu, kolesi oluyorsunuz.. evlendiginizde bile bu aliskanlik devam edebiliyor..Esiniz bunu cekmez.. Sizi ayiplar ..ve cekip gider...
sonra cok genc yasta baslanmasindan oturu bu durumda olanlarin cocuklari olmiyabiliyor..deger mi?Bu kadar mi zayif ve iradesiz bir insanmisiniz?
artık ,en iyi kurtulmanın yolu bir an önce evlilik helal olaraktan ihtiyacını karşılaman ve böylece haram olan şeylerden de uzak durursun ..
Elbette, insana verilen her şey bir nimettir. Ancak her nimeti, helalde kullanmak bir şükür olduğu gibi, o nimeti şerde, günahta kullanmak da bir nankörlüktür, emanete bir hıyanettir.
Siz de irade sınavında bu savaşı kazanmak için gayret edin Bunun bir iç cihad olduğunu unutmayın..
Rabbim, nefsi emmarenin kötülüklerinden hepimizi korusun..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz ...olsun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
O yuzden Dinimi cook seviyorum..Aslimizi neslimizi aklimizi paramizi insanligimizi sagligimizi korudugu icin..
Dinin insanı kötülüklere iten zaaflar ve alışkanlıklar hakkında yasaklayıcı hükümleri vardır!
Bu hükümlere uyan Muslimanlar sadece âhiretlerini kurtarmakla kalmıyor dünyalarını da kurtarıyor; gittikçe yaygınlaşan menfi alışkanlıklardan kendilerini ve çocuklarını da muhafaza ediyorlar...
“Zinaya yaklaşmayın!” “Zina yapmayın!” demiyor “Yaklaşmayın!” diyor Çünkü asıl mesele yaklaşmamaktadir..

YORGUN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
O yuzden Dinimi cook seviyorum..Aslimizi neslimizi aklimizi paramizi insanligimizi sagligimizi korudugu icin..
Bu hükümlere uyan Muslimanlar sadece âhiretlerini kurtarmakla kalmıyor dünyalarını da kurtarıyor; gittikçe yaygınlaşan menfi alışkanlıklardan kendilerini ve çocuklarını da muhafaza ediyorlar...
“Zinaya yaklaşmayın!” “Zina yapmayın!” demiyor “Yaklaşmayın!” diyor Çünkü asıl mesele yaklaşmamaktadir..

Gönül kardeş,

Zina iki kişi ile yapılır....
Kendi kendini tatmin ise öyle değil...

Kendi kendini tatmin ile zinanın uzaktan yakından ZERRE ilişkisi yoktur..

Eğer kişinin kendi kendine tatminini harama sokmak gerekiyorsa:

Bir başka ayet bulalım...Zina ayetinden o noktaya gidemeyiz...

Selam....

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Başka ayete gerek yok, elle tatmin zinaya yaklaştıran bir fiildir. O nedenle caiz olmaz. Rüyada gerçekleşmesi ise meşrudur. Bunda sorun yok. Hiç zorlamaya gerek yok. Elle tatmini faydalı ve temiz bir fiil sınıfına sokamayız. Bu işin tek çaresi evliliktir kardeşim başka yolu yok. Evlenene kadar sabır ve bilinçli olmak lazım. Çünkü bu tip fiiller alışkanlık yapabilir hatta evlilikten sonra bile devam edebilir. Zararı çok olan bu fiili meşru göstermek vebal almak olur DİKKAT

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
“Zinaya yaklaşmayın!” “Zina yapmayın!” demiyor “Yaklaşmayın!” diyor Çünkü asıl mesele yaklaşmamaktadir
Erotik sahnelerin seyredilmesi, kişinin manevi hayatını olumsuz yönde etkiler. Üstelik zamanla alışkanlık ve tutku haline gelerek;
bir takım ahlaki zaafların ve hiç istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple böyle bir şeyden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Bütün günahlar ve ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür.
Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder. Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir.

ipci

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çözüm; Öncelikle yanlış olan şey direk olarak okumadan ALLAH'a söz vermen Peygamberleri şayit tutman gerekir.

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleyküm'üs-Selam.

Değerli kardeşim,
Bu işin kurtuluşu var. Bu çareyi sana yazıyorum ama dikkat et, su-istimal etmemeye çalış:

[Kütüb-i Sitte 4113 -
Hz. Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam (bir hadis-i kudsi'de) Rabbinden naklen buyururlar ki:
"Bir kul gunah isledi ve: "Ya Rabbi gunahimi affet!" dedi.
Hak Teala da: "Kulum bir gunah isledi; arkadan bildi ki gunahlari affeden veya gunah sebebiyle cezalandiran bir Rabbi vardir."
Sonra kul donup tekrar gunah isler ve: "Ey Rabbim gunahimi affet!" der. Alllah Teala Hazretleri de: "Kulum bir gunah isledi ve bildi ki, gunahi affeden veya gunah sebebiyle cezalandiran bir Rabbi vardir."
Sonra kul donup tekrar gunah isler ve: "Ey Rabbim beni affeyle!" der. Allah Teala da:
"Kulum gunah isledi ve bildi ki, gunahi affeden veya gunah sebebiyle muahaze eden bir Rabbi oldugunu bildi. Diledigini yap, ben seni affettim!" buyurdu."
Buhari, Tevhid 35; Muslim, Tevbe 29, (2758).]

Aynı hatayı, günahı milyonlarca kez yapsan da tövbe etmeyi bırakma. Madem o hatayı yapmadan duramıyorsan, öyle veya böyle yine aynı hataya düşüyorsan hep tövbe edeceksin. Ta ki şeytanı yenene kadar. Yenemedin mi? olsun sen tövbe etmeye devam et. Hadisi şerifler de vahiydir. Allah’ın Resulü s.a.v. kafasından uydurmaz, Allahu Teala’nın buyurduğunu aktarır.

Şeytan sana şöyle bir vesvese verecek: günah işleyip işleyip tövbe ediyorsun Allah tövbeni kabul etmez... Çoğu kardeşimiz bu noktada itikadını deldiriyor...

Bunun da çözümü var: Sen tövbe ettin diyelim...hatta aynı günahı yapmaya yine hevesin var olduğu halde tövbe ettin Ya Rabbi Beni Affet dedin diyelim... Olsun...!! Belki o günahı işlemeden önce ecel geliverir tövbe etmiş olarak gitmiş olursun.

Bu sefer şeytan ne diyecek biliyor musun? Tövbe ettin ölmeden önce ama ölmeseydin yine aynı günahı işleyecektin sonuçta kendini aldatıyorsun diyecek...

Kardeşim Allahu Teala ileride yapmayı düşündüğün müstehcenlikten dolayı amel defterine günah yazdırmaz. Her seferinde tövbe edeceksin… şeytan da sürekli sana vesvese verecek…. sürekli günah işleyip tövbe etmek olmaz diye... Ya biraz aklını çalıştırsın kardeşlerimiz: diyelim ki zaten Allahu Teala affetmeyecek olsa şeytan bizle uğraşmaz gelip tövbe edip etmediğimize karışmazdı değil mi????? Haa demek ki istediğin kadar günah işlesen de tövbenin kabulü var ki şeytan aklını karıştırmaya uğraşıyor …. Sen de son noktayı şeytana şöyle koyacaksın:
-Şeytan! fazla haddini aşma... Sen ki cennetten kovulmuş, lanetlenmişsin... Buna rağmen güneş batıdan doğmadan önce tövbe etmeyi planlıyorsun. Taa o güne kadar tövbeni erteliyorsun. Hem de ebedi cehennemlik olduğunu bildiğin halde…. sen bile tövbe etmeyi planlıyorsun da benim mi tövbemin kabul olup olmadığına karışıyorsun. güneş batıdan doğduğu gün artık tövbe kapısı kapanacak. Allahu Teala sana o günlerde tövbe etmeyi unutturacak, edemeyceksin....

Bu da çözüm değilse yukarıda sapa sağlam sahih hadisi şerif var kardeşim.. Allahu Teala vaad etmiş affedeceğini yeter ki “Ya Rabbi beni affet” demeye üşenme, ümidini kesme... Ona rağmen kendini suçlayacaksan hata sende. Çünkü Tövbe eden hiç günah işlememiş gibidir. Bir daha mı aynı günahı işledin? +1 yazılıyor. Sen tövbe edersen yine hiç günah işlememiş gibi olursun silinir. Yine işlersen +1 yazılır, tövbe edersen silinir. Bu böyle devam eder.... +1 -1 +1 -1.... birbiriyle topla sıfır eder :)

Umarım Kütüb-i Sitte deki Buhari ve Müslim kaynaklarında geçen bir hadisi şerife de inşaAllah itibar eder, hafife almazsınız... İslam en güvenilir hadis kaynakları Buhari’dir Müslim’dir… daha ötesi de Kur’an’dır . Kur’an’a göre hüküm koymak herkesin harcı değildir. Bir ayetten öyle bir hüküm çıkarırsın ki yüzlerce ayetle ve hadisi şeriflerle çelişirsin…. eline yüzüne bulaştırırsın. Bana göre böyle demek İslam’da yoktur.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bütün günahlar ve ahlâkî bozulmalar müstehcene bakışla başlar, bakışın ısrarıyla gelişir, sonra fiilî günaha dönüşür.
Üstelik gözler baktıklarının resimlerini de çeker, hayal arşivinde depo eder. Nereye gitse, nerede olsa artık çektiği bu resimler, hayal âleminde gözlerinin önündedir.
:tüüh:,Bende diyordumki gözlerim niye görmüyor, demekki depo dolmuşda ondan göremiyormuşum.çook kommiik

Dertli kardeşim Serdar hocamın verdiği linklere ilaveten buraya da göz atabilirsiniz https://www.islamiforumlar.net/i-i/6447-istimna.html
Aslında yakandan düşmeyen bu illetiden evlenmeden zor kurtulursun:imkansiz:.

Üst Alt