cok eslilik

lesese

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
slm.a.
ben esimin 2ci esiyim.4 cocugum var.babalarini cok seviyorlar.esim bana yedekteymisim gibi davraniyor.1ci esiyle arasi iyi oldugunda..cok yipraniyorum.su siralar cok kötüyüm.mantikli kararlar alamiyorum.bana lütfen yardimci olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Hos geldiniz..
siz esinizi alirken, evlenirken 2. esi oldugunuzu ve cocuklari oldugunu biliyormu idiniz?
Biliyorduysaniz kabul ettiniz mi? yoksa daha ilk basta onlari kabulenemem ,istemiyorum diye bir anlasmaniz oldu mu?
eger onlari kabulendiniz ise artik sonuclarina da katlanmaniz gerekli...
Ben esinizin Sizi sevdigine inaniyorum.. eger Sizin dediginiz gibi
1.esi ile cok iyi anlasmis olsa idi ondan ayrilmazdi....
kardesim aklinizi basiniza alin bu kiskancligi ki cok dogal boyle hissettmeniz anca sevgi ile yenebilirsiniz..
esinize ve cocuklariniza sevgi, merhamet, anlayis ile karsilar ve davranirsaniz Sizin ne kadar olgun, yuce anlayisli bir insan oldugunuzu gorerek Sizi daha cok takdir eder severler..
O cocuklar kendi oz annelerini her zaman sevecekler.. ortada can, kan fitri bir bag var.. ama bu Sizi de sevemiyecekler anlamina gelmez..
Sevgi paylastikca cogalan cok guzel bir nimettir.. ama unutmayin ki ve insan en cok da Sevgi ile Sevdikleri ile imtihan edilir...

Sizi cook iyi anliyorum.. evladligim var.. daha dogar dogmaz annesi tarafindan terk edilmis ve su an 6 yasinda daha bir kere olsun bile aramamis sormamistir...
bir bebek, bir insan yetistirmek kolay mi? maddi, manevi, duygusal fedakarliklari gerektirir..
ve arkadaslarim derki O yarin biraz daha buyusun oz annesine kosup onu sevecektir diye..
olabilir ben bunu onun vicdanina ve insanligina, fitrattina birakiyorum...
ama benim yaptigim hizmet, emek, ve fedakarligim da Allah kattinda zayii olmiyacagini cook iyi biliyorum..

oz annesini sevebilir sevsinde ben bir evladi annesinden ayirmak gibi bir kasdim da yok..insan sevdigi kadar da sevilir bu da Rabbimin ilahi Adalettinden dir..
Onu ne kadar cook sevdigimi o yureginde biliyor..
sadece anneler mi sever Hayir her insan her kadin ,Sevebilir.. yeter ki sevgi ile merhamet arasindaki oince cizgiyi bilsin...
Kardesim esiniz sizi sevmese idi Sizi tercih edip evlenmezdi.. onun yaninda onun hayattinda olan sizsiniz eski esi degil.. eski esi X mazi oldu...maziye gomuldu.. ama cocuklarinin iyiligi icin
ayrilmis olan esler cocuklarinin hatirina aralarini iyi tutmak, dostca, arkadasca gorunmek zorundalar...
insan esinden boşanir cocugunuzdan degil!!
Duygusal aci ,bosluk esyalarla degil sevilen kisilerin özen ve destegiyle iyilesir..

Birçok karı-koca boşanma sonunda ‘eş rolü’ ile birlikte ‘anne-baba’lık sorumluluğunun da bittiğini sanıyor.
Oysa boşanma süreci ve sonrası çocukların anne-babalarına en çok ihtiyaç duydukları dönemi oluşturuyor.
boşanmalar sonrasında hangi tarafta kalırsa kalsın çocukların diğerini özlediğini kendisini güvensiz ve sevgisiz hissettiğini UNUTMAYIN...

Çocuklar hayat piyangosunun çok pahalı alınmış biletleridir.
Bu bilete büyük ikramiye vurması ya da boş çıkması sizin elinizdedir.
Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerlerine ne düşse iz yapar.
Çocuklara yüz değil kulak Sevgi ilgi vermeli...

bekleyin biraz sabr edin cocuklar buyusun de bakalim o zaman
eski esini aramaz bile cunku cocuklar kendi sorunlarini kendileri hal etme vakti gelir...
Allaha şükürler olsun esiniz ile cook çok mutlusunuz..

Siz halen Onun eski eşini düşündüğünü mü zannediyorsun ?
bu gibi fikirlerde enerjinizi harciyacaginiza esiniz ve cocuklariniz ile aranizi nasil daha sicak, samimi ve yakin tutabilirim konusunda aklinizi kullanin..
o tur dusunceler evham- i vesvese ve suizan baska bir sey degil.. seytanin elinde oyunca olmayin lutfen...
bakin kardesim Zaman akıp gidiyor!!
geçmişi degiştiremiyoruz ama gelecek bizim elimizde. ..geçmişin Sizi ailevi ruhsal mutlulugunuzu ve sagliginizi etkilemesine izin vermeyin..
zamanin hesaba katmadigimiz kucuk seyleriniz degistirebilirsek. gelecekte olacaklar degisebilir...
insanoglu hep hesaba katmadiklari icin kaybetmis ve ACI cekmistir..hesaba katilmamis..Hersey iyi giderken kaybedenler bu kucuk seylerden kaybeder..
Esinize güvenin ve bazen sizi rahatsiz eden duygu ve dusunceler var ise onun ile paylasin..
ama Sizinde dediginiz gibi esiniz eski Karisindan bosanmis olsa bile ortada cocuk var ise onlar O cocuga karsi sorumluluklari icin arada bir konusmak zorunda...
selamet ile Hayra kalin..

Üst Alt