Çok çaresizim, büyük bir sorunum var

gülen yüz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamın aleykum hayırlı günler. benim size bir sorum olucaktı daha doğrusu büyük bir sorunum var. bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. 6 yıldır sevdiğim biri var ondan baska kimse olmadı hayatmda ve beni de hiç sevmedi, hovarda biri ama ben hiç ondan vaz gecemedim. Allahıma bana dönmesi için dua ettim, ama dönmedi. sorum şu. ben bu zamana kadar rabbime bana dönmesi için dua ettim. ama rabbimiz döndürmedi. onun hikmetinden sual olunmaz. çok ağladım yıllardr. rabbim bu zamana kadar nasib etmediyse dua etmeye devam etsem yine etmez mi? hani mutlak kadermiz bellidir. onu bir Allahımız bilir. ama o kadere gidecek yolu biz seceriz, belki de ben en kötu yolu seçmişimdir, belki yolun sonunda sevdiğim vardr, yada yoktur ben boşa uğrasyorumdur. neyse biraz psikolojm bozuk bir saygısızlığım olduysa kusuruma bakmayın. bu konuda bana yardımcı olurmusunuz? şimdiden Allah razı olsun. selam ve dua ile. duaa..duaa..Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun.
ALLAHIM, BANA DEĞİŞTİREBİLECEĞİM ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN CESARET,DEĞİŞTİREMİYECEKLERİMİ KABUL İÇİN SABIR
VE İKİSİNİ BİRBİRİNDEN AYIRMAK İÇİNDE AKIL, İDRAK İHSAN EYLE...

Dua mana itibariyle çağırmak, seslenmek, istemek; yardım talep etmek gibi anlamlara gelmektedir.
Dua kulun Allah’a olan bir yönelişidir. Dua kul üzerinde psikolojik manada bir rahatlama, huzur ve gönül tatmini doğurur.

Bizim için gerçek manada neyin hayırlı olacağını sadece Allah bilmektedir. Bizim zahiren hayır gördüğümüz ve istediğimiz bir şey aslında hayırlı olmayabilir.
Bu durum pek çok insanın başına gelmiş ve gelmekte olan bir husustur.
Bu yüzden Allah bazen bizim için hayırlı olmayacak bir şeyi nasip etmediği gibi hayırlı olacak olsa da kulunu sabır imtihanına tutmak için de nasip etmeyebilir.

Allah’a dua ettim ama kabul olmadı şeklinde yaklaşmak bir mümine yakışan tavır değildir. Her şeyde hayır aramak ve tatmin olmak en doğru olanıdır.
Duanın samimiyet içerisinde ve ne söylendiğinin bilinerek yapılması amacına daha uygun olacaktır.
sadece her şeyin hayırlısını isteyin ..

Üst Alt