• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Çocukların ölümle ilgili sorularına nasıl cevap vermek gerekir?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamın aleyküm. Allah rahmeti üzerimize olsun. Çocukların ölümle ilgili sorularına nasıl cevap vermek gerekir?

Ben bugün ikinci kez karşılaştım ve ne yapsam ne yapsam diye düşünürken bir anda aklıma geldiniz.
5 yaşında bir kızım var bir de kardeşi...

İkidir ölümle, mezarla ilgili sorular soruyor.
Ben ölecekmiyim, yaşlanınca da ölecek miyim, yüzüme çamur mu atacaklar, ya nefes alamazsam, ölmek istemiyorum, yaşlanınca da hiç ölmek istemiyorum ama siz öleceksiniz.... Gibi endişeli sorular. İçinden çıkamadım Allahım kimseyi evladıyla sınamasın. Kızım hepimiz birgün sıramız gelince öleceğiz diyorum ne anlasın çocuk ölmek istemiyorum diye daha da endişeleniyor.

Neden bunları sorar bu bir uyarı mı işaret midir?

Nolur bir akıl verin. Dua edin.. Allahın selamı üzerimize olsun.

*dialektik*

Rüya Yorumları
Üyemiz
Çocukların ölümle ilgili sorularına nasıl cevap vermek gerekir?
Aleykümselam. Bu yaşlarda çocuklar böyle sorular sorarlar. Endişe etmeyin. Ölüm temalı kitap, film izletmeyin. Ölüm mevzuları onu epey üzmüş. Ölüm yok olmak manasına gelmediğini anlatın. İnsanların yaşlanınca artık bedenlerinin bittiğini onun için Allah'ın onlara iyilik edip cennet denilen çok güzel bir bahçeye aldığını ve orada insanların çok mutlu olduğunu anlatın. Asla es geçmeyin çok basit ifadeler ile ölüm aslında yok oluş değil daha güzel bir Hayata geçiş olduğunu söyleyin. Cenneti onun anlayacağı dille çok güzel Sarayların, bahçelerin olduğu güzel bir yer olarak anlatın.

Üst Alt