Bugünkü aklım olsaydı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bugunuaklim.jpg

BUGÜNKÜ AKLIM OLSAYDI ;Herkes ve Her şey İçin AĞLAMAZ ,üzülmez,sinirlenmez ve Yüksek tansiyon hastası olmazdım...
ahh !Şimdiki aklım olsaydı; dünün acısını, bugünün sancısını, yarının kaygısını yaşamaz,kendimi yıpratmaz,İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden ötürü sevdiklerimi kırmazdım...

Şimdiki aklım olsaydı; yıllar sonra, "öyle değil, şöyle davransaydım sonuç daha değişik olurdu"nun muhasebesini yapmanın faydasız olduğunu anlardım...

şimdiki aklını o geçmişteki tecrübelerin ve acıların oluşturuyor. bu akıl o günler sayesinde var.
şimdiki aklım olsaydı,dün yaptıklarımı yapmazdım.ama dün yaptıklarım olmasaydı bugünkü aklım olmazdı...

Ya sizin, Şimdiki aklınız olsaydı neyi farklı yapardınız...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kesinlikle haklısın abla doğru bir söz bugünkü aklım olsaydı belki dün yaptıklarımı yapmazdım. Ama dün yaptıklarım olmasa her şeyden önce bugünkü ben olamazdım bugünkü aklımda olmazdı. Yaptığım doğrular içinde yanlışlar içinde pişman değilim bana tecrübe olarak geri döndü. Bu benim hayatım benim yaşantım ben Ahmet Mehmet değilim bu benim doğrusuyla yanlışıyla benim dünüm bugünüm yarınım beni ben yapan şeyler. Bundan 20 yıl sonrasına ömrümüz yeterse şayet o zamanda yine bugünkü aklım olsaydı deriz, çünkü her geçen gün farklı bir şey öğreniyoruz yaşıyoruz ömrümüzün son günü bile bize bir tecrübe bence. Ama bu soruya cevap vermek gerekirse bugünkü aklım olsaydı 7 yaşında namaza başlar ve kazaya namaz bırakmazdım.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Bilmukabele gönül sızım. Dün gece yuzlestim kendimle Ve aynı şeyleri söyledim kendime. Pişman oldum bi an herşeye kalp ile baktım hassas bir insanım. Oysa kalp de insana doğruyu verdiği kadar yanlışı da sunardi. Ama bir köpeğin gözlerine bakınca bile hüznünü hissedip görebiliyorum :( Yinede kalp güzeldir sevgi güzeldir bende sevgisiz yaşayamiyorum demekki
Şimdiki aklim olsaydı VİCDANIMA AKIL DA EKLER DIM. Selam ve dua ile

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bugünkü aklımla dünkünün mukayesesini yapıyorum, yaşadığım için ve diyorum ki,
Şuralarda şöyle hareket etmeliydin, şu konular muvacehesinde daha mutedil olmalıydın vs. Şu günlerini ve zamanlarını, şu halde değerlendirmeliydin vs.
Bizim kaderimiz Allah katında belli ama bizim katımızda belli değil. Biz kaderimizi yaşayarak öğrendiğimizden çoğu şeylerin muhasebesini sonradan yapıyoruz.
"Bugünkü aklım olsaydı dün ne yapardın?" sorusu da buna havidir.
Peki "Yarın akl'ın nasıl olmalıdır?" sorusuna ne diyeceğiz?
Yaşamadık ki yarını, bilemiyoruz?
Dünler için,
"Şu konularda aklımı şöyle kullanmalıydım" dediğimiz hadiseleri bugün ya da yarınlarda yaşamamız da mümkün değildir belki. :) :)
İnsan: Allah katında ne kadar aciz değil mi? Ama farkedebilene!
Enterasan bir konu açılmış, ne diyeceğini bilemiyorsun!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bugünkü aklım olsaydı;

Duygularımla hareket etmez, her zaman aklımla yön verirdim hayata..

Değerini bilmeyecek kimse için ideallerimden vazgeçmezdim!

Değmeyecek insanlar için, tek bir damla bile gözyaşı dökmezdim!

Ağlayarak, özleyerek, düşünerek, boşa hayal kuracağıma, olmayacak duaya amin diyeceğime, kendimi geliştirecek şeylerle vakit geçirirdim..

İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden ötürü sevdiklerimi kırmazdım...

O kadar çok ki keşke lerim!... Sütten ağzım çok yandı yoğurdu üfleyerek yemeye başladım artık!

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bugünkü aklım olsaydı, "o"nu selamsız bırakmazdım. Tavsiyelerine ittiba ederdim!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Şimdiki aklım olsaydı ile başlayan cümlelerin sahibiyim ben , evet şimdiki aklım olsaydı gerçekten geçmişe dönüp müdahale etmek isteyeceğim pek çok şey yapardım , ama şimdiki aklımla bile yarınlarda , şimdiki aklım olsaydı diyeceğim pek çok şey yapıyor veya yapmıyorsam şimdiki aklımı da sorgulama zamanıdır...

şimdiki aklınızla ne yapmak istiyorsanız şimdi yapın. Yarınki aklın bugünün işine faydası olmuyor , dünün güneşiyle bugünkü çamaşır kurumuyor...

Şimdiki aklım olsaydı; dünün acısını, bugünün sancısını, yarının kaygısını yaşamazdım.
Şimdiki aklım olsaydı; aşkın,"Sen benim erişilmezim, vazgeçilmezim,unutulmazımsın" diyenlerin palavradan ibaret olduğunu anlardım.

Şimdiki aklım olsaydı,"Bir dönüp baktım ki geçmiş seneler, içimde birikmiş neler neler olmuş ben kendime asla değer vermemişim..

Şimdiki aklım olsaydı...Ahh şimdiki aklım olsaydı...biliyorum yarınlarda , şimdiki aklım olsaydı diyeceğim ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsanları insanca sevdim onlara değer verdim iyi niyetimi sundum ve bunu yadırgadılar kullandılar.

Kibirlerinden egolarından bencilliklerinden kırmaya başladılar.
Kırgınlığımı kime söylediysem oradan vurdular.

Fakat sonunda anladım ki,
Benim insanlara değil kendime ihtiyacım varmış.
Ben onları severken değer verirken kendimi çok ihmal etmişim.
Gitmek kaybolmak kendimi bulmak istiyorum....
bir günde kendime gelmek kendimi sevmek istiyorum çünkü en çok da benim sevilmeye ihtiyacim varmış..
Şimdiki aklım olsaydı en çok da kendime kendi keyfime ruh ve fiziksel sağlığıma bakardım ...

Üst Alt