Bugün bir teklif geldi, ama kafam karışık...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, konu başlığında da yazdığım gibi bugün bir teklif geldi. Aslında uzun zamandır vardı ama ben geri çeviriyordum. Bu teklif ben 10 yaşında boksa başlamıştım zaman içerisinde beni çalıştırdılar lisansım çıktı.

Ama benim antrenmam proğramım biraz farklı ve ağırdı. Çünkü beni çalıştıran hocam akrabamdı herkesin yaptığı antrenmanın bana 2 katını yaptırdı. O zamanlar şikayet etsemde zaman içerisinde olumlu çok tarafını gördüm. Asıl konuya dönüyüm, o dönemlerde çıkacağım ilk turnuva için daha uoğun bir antrenmana başladık.

Ve son günler kala karşılıklı antrenman yaparken o gün çok gergin bir gün geçirdim ve çok sinirliydim. Benim de karşıma samimi de olan bir arkadaşım çıktı. Hocama bugün beni es geçmesini istedim cevabı hayır asıl hırslanarak çıktığın zaman ringte ayakta kalırsın dedi. Tamam dedim karşılaşmaya başladık, karşımdaki arkadaşım değil öfkeli olduğum insandı sanki.

Ve o antrenmanın sonu kötü bitti, arkadaşım bir anda bayıldı hastaneye kaldırdık. Antrenmanda olsa vicdanen rahatsız oldum belki daha kötüsüde olabilirdi Allah esirgesin beyin kanaması geçirebilirdi. O arkadaşım da dahil herkes kaza dedi, benimle alakası olmadığını söylediler ama arkadaşımda boksu bırakmak zorunda kaldı. Çünkü bir daha ki darbede kurtulamayacağını söylediler. Şükürler olsun çok ciddi birşey olmadan kurtuldu.

Şimdi bugün başka bir hoca ile karşılaştık beni yeniden çağırdılar aslında mutluda oldum, ama ben bu sebepten bırakmıştım. Şimdi içimde belki biraz korku biraz tedirginlik var spor yapmak çok güzel ama ringe çıkmak beni korkutuyor. Bu yüzden kafam karışık siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Gönül sızım...
Sizin Ruh Halinize uygun olmadığına inaniyorum..
her yaptığımız iş ,meslek insanın ruh halini etkiler..bu sporu yaparsanız mutlu olacakmısınız......?
eni konu hesaplamadan verdiğimiz kararlar, yaptığımız girişimler ...
insanın yaratılış ,karakter ve ruhuna aygırı olmamalı ...

"Bu dünyadaki en hassas terazi, insanın içidir. Yaptığımız iş, içimize siniyor mu..? ”
ibrahim tenekeci

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun ablacım, ben anlamam gerekeni anladım. Bende ruh halimden ötürü tedirgindim bu yüzden net bir cevap vermedim. Ama yarın ilk işim yeniden başlamayacağımı bildirmek olacak.

Çünkü ben bıraktıktan sonra bir gazete haberinde liseden arkadaşım olan birinin kick boks turnuvasında beyin kanaması geçirip vefat ettiğini okuduktan sonra doğru bir karar verdiğimi düşünmüştüm.

Ama bugün böyle bir durum söz konusu olunca spor yapmak iyi gelir diye düşünmüştüm ama ringe çıkmak bambaşka bir durum en doğrusu bıraktığım gibi kalması. Çünkü ruh halim belli ki caiz de değil ne gerek var. Tekrar Allah razı olsun, Hayırlı geceler Allah'a emanet ol ablacım...

Üst Alt