Bu hadiste ne denmek isteniyor ?

JackDaw

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Öncelikle merhabalar,Hz.Aişe'nin "Sen ne zaman güzel bir kadın görmüş olsan, ona sahip olabilmek için, gökten hemen bir ayet iniverir" hadisini gördüm.Ne mesaj verilmek istediğini anlayamadım.Açıklarsanız sevinirim :)

Muvatta

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Öncelikle merhabalar,Hz.Aişe'nin "Sen ne zaman güzel bir kadın görmüş olsan, ona sahip olabilmek için, gökten hemen bir ayet iniverir" hadisini gördüm.Ne mesaj verilmek istediğini anlayamadım.Açıklarsanız sevinirim :)

Merhaba, hadisin kaynağını vermen lazım. Sahih hadis mi, yoksa uydurma mı? Önce onu anlamak lazım. Sahih hadisler kadar uydurma hadislerin de var olduğu biliniyor. Önce onu tesbit et!

JackDaw

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Merhaba, hadisin kaynağını vermen lazım. Sahih hadis mi, yoksa uydurma mı? Önce onu anlamak lazım. Sahih hadisler kadar uydurma hadislerin de var olduğu biliniyor. Önce onu tesbit et!

Zaten doğru olup,olmadığını öğrenmek için size soruyorum :) Burası islam forumu.Herkes konu açmadan önce ne idüğü belirsiz sitelerden araştırırsa yanlış bilgi öğrenir.Bilgilisiniz diye size soruyorum.

"Sen ne zaman güzel bir kadın görmüş olsan, ona sahip olabilmek için, gökten hemen bir ayet iniverir"

Kaynak : Buhari,Tecrid/192

Bildiğim kadarıyla buhari'nin hadisleri sahih sayılıyor zatendfrt..

Muvatta

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben böyle bir hadis bulamadım. Sen gerçekten islami bir sitede bu hadisi gördüysen, hangi islami sitedir? Bu islami sitenin linkini ver. veya o sitenin yönetiminden bilgi al. Veya hadisler konusunda daha derin bilgisi olan bir arkadaş konuyu görürse belki ayrıntılı bilgi verebilir sana.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hi merhaba JackDude...
"Burası islam forumu " haa aklına sağlık !!böyle bir Hadis olsa biz Bu hadisin kaynağını bilirdik..hic kimse duymamiş ,bilmiyorsa bu ne iştir..?
Bunca alim, ulema bilmiyorda ateist Allah-in varligini bile kabul etmiyenler bunu nasil biliyorlar anlamadim gitti..
Siz bu Hadisi ne idüğü belirsiz Ateizm ve satanizm forumlarindan aldiniz..
ehh onlarin da hakkı ve gerçeği yazmalarini beklemek kadar ahmak değiliz..Onlar kafa karıştırma; Peşindeler...

"Bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. Keşke bilmiş olsalardı."
Ankebut/64
Allah sana ve cümlemiz,ve cümlenize hidayet etsin..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Biz ki, islamiforumlar.net yönetimi olarak kişi ve/veya kişilerden hiçbir karşılık beklemeden allah rızası için yardım etmeye çalışıyoruz ve doğru bildiğimiz doğrularla kardeşlerimizi de bilgilendirmek boynumuzun borcudur.

Üst Alt