Bu dünyada kimsem yok

Özlemçik

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ablacım islamiforum ailesine katıldığımdan bu yana paylaşım yorumlar olsun okuyup takip ediyorum. Sayenizde birçok bilmediklerimi sizlerden öğreniyorum. Allah sizlerden razı olsun. Kimseyi kendime arkadaş edinmedim daha doğrusu sağlam bir dostum olmadı. Hep cıkarıcı menfaatçi insanlar. Annemle de ana kız olmadık hiç anlaşamıyoruz, arkadaş gibi olmadık, bazı konularda beni hiç anlamıyor anlasa bile demiyor sen haklısın. Babamda bizi 16 yıl önce terk etti çok şeyler yaşıyarak büyüdüm tek kızım ablam olsaydı en azından dertleşip rahatlardım. Bari annem beni anlasaydı benimle dertleşseydi. Bakıyorum gelini benden üstün tutuyor gelinin sözü geçiyor. Farkettim bu dünyada yapayalnızmışım inanın kendime acıyorum kimseden yana şans yüzü görmedim kurban olduğum Allahıma hep sığındım sayın adminim bana ne yapmamı önerirsiniz. Uzgunnn

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamün aleyküm ablacım

bu dünyada yapayalnızmışım inanın kendime acıyorum kimseden yana şans yüzü görmedim kurban olduğum allahıma hep sığındım sayın adminim bana ne yapmamı önerirsiniz Uzgunnn
selamun aleyküm ablacım demişsin abicim deseydin bende sana birşeyler yazardım ama ablacım dediğin için yazmıyorum gelsin ablan yazsın
9836481edab89f0688b7d848b541a1cd.gif

Neyse yinede kıyamadım çook kommiik
Bak kardeşim hiç kimse yalnız değildir allah herdaim bizimledir.
he evde kendini yalnızmı hissediyorsun dert etme burasıda senin evin sayılır burdada abilerin ablaların var nezaman sıkılsan dertleşecek birini arasan gel kardeşim biz buradayız.
Sana neyapmanı öneririzilginç::. benim sana önerim herdaim her haline şükret kardeşim, şükret çünkü beterin beteri var:tamam:.

Tekrar söylüyorum kesinlikle yalnız değilsin önce Allah(c.c) var, sonra bizler de burdayız özellikle gönül sızım hocamız senin yanında olacaktır:)

Özlemçik

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ekrem abi biliyorum yalnızlık allaha mahsusdur. Dişardan baktığımda halime cok şükretiyorum allaha hamd olsun umutum allaha bağlı. Sizce bu bir imtihan mıdır.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamün aleyküm ekrem abi biliyorum yalnızlık allaha mahsusdur. Dişardan baktığımda halime cok şükretiyorum allaha hamd olsun umutum allaha bağlı. Sizce bu bir imtihan mıdır.
Aleyküm selam kardeşim.
imtihan mıdır tabiki imtihan kardeşim (fani alem) imtihan alemindeyiz, ahbe kardeşim sen benim hayat hikayemi bi okusan varyaaa :imkansiz:. nediyim bilmiremkixxzzl..allahtan daha hikayemi yazmadım Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bakara185.jpg

Aleykum selam kardesim galiba bizi kisnanlar var etrafda..E harfi ile basliyan...xxzzl..sırıtık.:,

hic bir zaman hic bir anne gelinini veya baska bir cocugu,kendi evladı gibi asla mümkün değil sevemez..
kendi doğurduğu yıllarca emek verdiği, canından can kattığı evladı kadar sevmesi mümkün değil!
sadece ortada su var.. benim hem kendi KIZIM var hemde koruyuculugunu yaptigim KIZIm..
kendi KIZIMa,Yeri geldimi kiyma gibi kiyarim..kendi ayaklari üstünde durabilsin,yanlislarini duzeltsin diye her seyi serbestce diyebilirim..
kizarimda..kirarim da ama Onu canimdan cok severim..
ama gelin El KIZI na diyemiyorsum hemen tokad gibi yapistiriyor..ve evladini,oglundan seni koparmaya calisirlar..
Özellikle eşi olmayan anneler ogullarina daha bir baska düşkün olurlar..
Ne olursunuz büyüklük Sizde kalsin annenizi anlamaya calisin,ona sevgi,sefkat ile SARILIN...
anneniz ile sağlıklı ilişkiler geliştirebilirseniz..dunya ahiretteniz kurtulur HUZURLU olursunuz..
aslinda laf aramizda ahir zaman da hic Kimse ile anlaşamıyoruz...kzgnn..

Anne kız ilişkisi bağlılık ve bağımlılık arasında gidip gelen garip bir ilişkidir..Bağımlılığı büyüttükçe bağımsızlığın yitirildiği bir ilişkidir anne kız arasındaki ilişki...

Karşımızdaki kişiyle kurduğumuz ilişkilerimizde düşünce ve davranışlarımız kendimize ait bakış açımızın bir ürünüdür.
Aynı şekilde karşımızdaki kişinin de tutum ve davranışları onun kendine has bakış açısıyla ilgilidir.
Dolayısıyla her insanın kendine özgü kendi kişisel yapısına uygun bir hayat görüşü vardır ve bu bizim bakış açımızla örtüşebilir ya da çatışabilir.
Burada önemli olan, karşımızdaki kişiyi, kendi içinde değerlendirerek onu olduğu gibi kabul edebilmemizdir...iletisim kurabilmemiz...
İnsanlarla ilişkilerinizde onların olumlu taraflarına odaklanın ve bunu onlara ifade ederseniz zaman ile herseyin degistigini ins.goreceksiniz..

Genç kadın annesi ile anlaşamıyordu son zamanlarda. Nedense ona yardım etmek istiyor, ama bunu başaramıyordu. Kendine acımayı seviyordu yaşlı kadın.
Bütün kötü olaylar sanki onun başına geliyordu. Genç kadın annesine, kurban rolü oynamamasını öğretmeye çalıştıysa da başarılı olamamıştı.

Çok öfkeliyim Seda Hanım? diyordu, ..Beni bir türlü anlamak istemiyor. Ne desem boş! Hayattan zevk almaya çalışması gerektiğini söylüyorum,
ama sanki duvara konuşuyorum.
İçimde müthiş bir sıkıntı var. Ben de onunla birlikte vakit geçirirken, kendime acımaya başladım.

İlk fark ettiğim, genç kadının annesi ya da bir başkasını düzeltmeye çabalamaması gerektiğiydi. Yoksa kendi kendini yıpratırdı.
Bazen iyileştirmek ya da yürekten yardım etmek istediğimiz kişiler bizden hiçbir şey almazlar.
Biz bir şeyler anlatmaya çalıştıkça, başlarını iki yana sallayarak itiraz ederler. Kendi durumları için bir açıklama bulurlar ve değişmeden kalmak isterler.
Başkalarının ona akıl vermelerini değil, sadece sempati duymalarına ihtiyaçları vardır.

Aslında istekleri SEVGİ den başka bir şey değildir.
Hayirli geceler..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleykum selam kardesim galiba bizi kisnanlar var etrafda..E harfi ile basliyan...xxzzl..sırıtık.:,
:tüüh:,Hayırdır inşallah tam forumdan çıkarken birebirden kulaklarım çınladı.
Adminim, bu E harfi alfabenin 5,inci harf i olur yoksa bunumu kasdetmiştiniz hii

aslında ben işi çaktım da işte çakmamış gibi görünmeye çalıştım ama sakla samanı gelir zamanıııaassd..

Özlem kardeşim benim hatırladığım kadanıyla büyükler gelinlere söz geçiremediği için kızgınlıkla kendi kızlarına (çocuklarına) bağırır azarlar,lar bunun manasıda KIZIM SANA DİYORUM GELİNİM SEN ANLA anlamındadır, yani annenin seni azarlamasına alınmaqqww..k
açıkcası babanız olmadığı için annenin sığınacak başka kimsesi yok, bilmem anlatabilebildimmixxzzl..

Özlemçik

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Anladım sizi ve bunu bana anlamamı sağladınız allah sizlerden razı olsun ekrem abi hikayeden söz ettiniz anlattın okuyup dinlemek isterim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Özlemçik

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayat hikayesi

Sayın adminim siz daha 4 de 1 ini yaşadıklarınızı anlattınız siz kim bilir daha neler yaşadınız gerçekten de beterin beteri varmış bunları yaşamanız bir imtihandır. allahın sevdiği kulusun allahın rahmeti üzerine olsun sizlere hayırlı sağlıklı ömürler versin inşallah.acilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Sayın adminim siz daha 4 de 1 ini yaşadıklarınızı anlattınız siz kim bilir daha neler yaşadınız gerçekten de beterin beteri varmış bunları yaşamanız bir imtihandır. allahın sevdiği kulusun allahın rahmeti üzerine olsun sizlere hayırlı sağlıklı ömürler versin inşallah.acilangul1
Amin inşallah
ah kardeşim bana bir dokunan bin ah işitir ama yinede bunlara çok şükür çünkü benim yaşadıklarımın daha ağırını yaşayanlar var dır, allahtan gelene illaki razıyız fakat bana ne geldiyse kuldan geldi, dost bildiğim ikiyüzlü insanlardan geldi, insan kılığına girmiş şeytanlardan geldi ve herşeye rağmen çok şükür ben yıkılmadım ayaktayım, sanada tavsiyem herşeye kulak asma ve herşeyi kafana takma bugününe şükret ...

Üst Alt