Bu dar pantolon modası ne zaman bitecek

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar;Başımı kaldıramaz oldum artık ,kadının da erkeğinde daracık pantalonlar vücut hatları meydanda,bu sıcakta ferah ferah bol giyinmek varken sımsıkı o cenderelerin içinde nasıl duruyorlar? Sağlık içinde dolaşım bozukluğu sebebi...Modacı kardeşlerime sesleniyorum lütfen artık bu arsız görüntü yerine daha mütevazi dini kaidelere uyan ferah bol kıyafetler imal etseniz de ruh ve beden sağlığımız yerine gelse, kardeşinin eskitemediği küçülmüş pantalonları giyip çıkmış gibi sokağa fırlamasa büyüğümüz küçüğümüz...Allah cc hoşlanmadığı hiç bir şeyde kula hayır yoktur.Dar ve vücut hatlarını belli eden hatta teşhir eden bu daraşmalık kıyafetlerden Rabbül alemin uzak durun diyor ama biz her işimizde olduğu gibi bu konuda da tersine tersine gitmeye devam ediyoruz.Allah cc sonumuzu hayır eylesin bu durumu da rızasına eren hale çevirsin inşallah... duaa..

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Sadece pantolonlarmı sayın hümeyra, gömlekler montlar çok beğenerek aldığım montumu giyemiyorum omuzlarımdan sıkıyor kışın bile montumun içine thsirt giyebiliyorum sadece.
Sonradan anladımki regular fit normal kalıpmış, slim fit dar kesim pantolonlarda çok dar görünmeyen esnek ve bir beden büyük tercih ediyorum.
skinny fit denen tayta benzeyen çok aşırı dar olanlara bulaşmadım. .:tamam:.
Hakikaten alışveriş yaparken kalıp çeşitliliğini bilmek için bazen profesör gibi konuya kafa yormak gerekiyor.hmmnn

Basiclerle normal kesim tercih edip kafa yormamak belkide en rahatı.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sadece pantolonlarmı sayın hümeyra, gömlekler montlar çok beğenerek aldığım montumu giyemiyorum omuzlarımdan sıkıyor kışın bile montumun içine thsirt giyebiliyorum sadece.
Sonradan anladımki regular fit normal kalıpmış, slim fit dar kesim pantolonlarda çok dar görünmeyen esnek ve bir beden büyük tercih ediyorum.
skinny fit denen tayta benzeyen çok aşırı dar olanlara bulaşmadım. .:tamam:.
Hakikaten alışveriş yaparken kalıp çeşitliliğini bilmek için bazen profesör gibi konuya kafa yormak gerekiyor.hmmnn

Basiclerle normal kesim tercih edip kafa yormamak belkide en rahatı.

1001475.jpg

Firariyim bey nerden Firar etti iseniz bilemem annen bilir misali..
:tüüh:,ama size ve her beden kalıbına uygun yusufun giydiği elbiseyi tavsiye edebilirim...
sırıtık.:,

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bu yakışıklı da işine geldiği gibi giyiniyor..Başka resimlerinide gördük sayın admin..

En rahat kesim bu olsa gerek .:tamam:. yusuf da işine geldiği gibi..harikaa

Dedemin babası balkanlandan hicret etmiş sayın admin bir yerden firar etmedim. Türkiyede dünyaya gelmişim.
Öyle işte.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Delikanlı büyüklerinden, amcalarından daha bol ve olması gereken haliyle giyinmiş. Başında da takke. Dileğim hep böyle olur, akıl baliğ olduğunda aynı güzelliği devam ettirir.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm ;firari kardeşim maşallah ne ilgilisiniz ben öyle basic,fit regular terimlerinden hiç anlamam zaten piyasada bir tesettür modası diye çıkardıkları birde bu dar kesim sıkma kıyafetler beni bunaltıyor alışverişe çıkmayalı üç yıl oldu. Dini kaidelerime uyan bir şey bulamadığımdan pazardan kardeşimin aldığı pamuklu ve çok rahat geniş bir şal ile başımı ayete uygun kapatmaya çalışıyorum.Namahrem için de çalıştığımdan ise siyah feracemi hiç üstümden çıkaramıyorum.Anlayacağın modadaki o terimler ne bilemiyorum, etrafıma bakıyorum hanım arkadaşlara onların durumu zaten moda diye diretilen buğrana boğulmuş bana uymuyor velhasıl kelam Yusuf'un entarisi tam benlik alıp kumaşı iki tarafından dikip, kol takıp giymek hem sağlıklı bol, hem dini kaidelere uyuyor.Lakin siz beyler ne yaparsınız bilemeyeceğim bu dar kesim sıkış sıkışık kıyafetlerle Allah cc yar ve yardımız olsun.Mutlaka onunda vardır çözümü ama bu kıyafetlerin herkese dayatılmak istenmesini anlayamıyorum, modacı kardeşler az daha çalışıp her kesime uygun kıyafetler tasarlasalar da onlarında işi maddi manevi zenginleşse ,bizde daha rahat kıyafetler bulsak olmaz mı?Çeşitlilik bu boyuttada da olsa insanların çoğu bol ve rahat olanı tercih edecektir eminim...

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bizim aile malesef modern tesettürlü sayın hümeyra, annemde en son hacıdan gelen bir hediyeyle bol ferace tesettürünü sevdi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
10614370_736524229803478_3573589533958948213_n.jpg

Bizim aile malesef modern tesettürlü sayın hümeyra, annemde en son hacıdan gelen bir hediyeyle bol ferace tesettürünü sevdi.

Aynen bizim aile de malesef sadece modern ve tesettürü sevmiyorlar...hy..
Allah iman ve Hidayet versin ,doğru yola yöneltsin ve doğru yol üzerinde sabit kılsın, gerçek kurtuluşa ve feraha eriştirsin amin..
ben ise Çarşaf Sevdalısı bir insanım ve Çarşaf giymeye başlamak istiyorum ve bu yaz Temuz da türkiyeye ailemi ziyarete gideceğim Allah cc. yar ve yardımcım Olsun...

duaa..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Anneniz bile bulmuş anlamış doğru ve güzel olanın bol ferace olduğunu firari kardeşim:)ne mutlu ona ...
Gönül dostum ne yalan söyleyeyim kıyafetim için çok eleştiri aldım, daha ferace içinde iken bile çarşafa girmişsin dediler ama ne güzel özgürlük elhamdülillah, hep gıpta ile bakıyorum çarşafı giyebilene, benim de niyetim de yok değil yani:) size de Rabbül alemin nasip etsin inşallah bana da...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Daracık pantolonlar klasik örtü oldu artık... Hayırlı olsun... :) :)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Delikanlı Yusuf'un yüzü çok güzel. Çok güzel de az bence, sevimli, tatlı ve son derece güzel. Yusuf isminden gelen manevi bir nurun etkisi midir, bilemiyorum.
Ömrü uzun, ameli güzel olsun.

Üst Alt