• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Borçlarımdan nasıl kurtulurum

Alpeda

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Herkese merhaba aranıza yeni katıldım ben ticaretle uğraşıyorum fakat son zamanlarda işlerim yolunda gitmedi, gitmediği gibi bayada bir borçlandım. Bir gün arkadaşım teheccüd namazının önemini ve sonrasında olanları anlattı ve bende bir gece teeccüd namazına kalkıp sonrasında 5 vakit namaza başladım. Rabbim kabul etsin inşAllah ben bu borç yükünden kurtulmak için bazen şans oyunları oynuyorum. Sadece ve sadece borçlarımı kapatmak için, olurda çıkarsa boğazımdan bir lokmasını sokmıyacam nede eşime çocuklarıma yedirmicem diye sanki son şansım oymuş gibi hem namaz kılıp hemde bu şans oyunu oynadığım için namazlarım kabul olur mu? Birde sizden ricam dualarınızda banada yer ayırırsanız sevinirim artık çocukların yüzüne bakamaz oldum. Teşekkürler Allaha emanet olun selam ve dua ile.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba, Allah c.c borcu olanlara en kısa zamanda ödeme kolaylığı nasip etsin. Şans oyunlarını hemen bırakıp tövbe etmen gerekir. 5 vakit namaza ve teheccüde devam. Ayrıca zikir yaparsan çok faydalı olur. Mesela ya Rezzak zikrine devam et. Araştırırsan farklı dua ve zikirler bulursun. Mühim olan Rabbimize yakın olmaya çalışıp rızasına nail olmaktır. Sonrasında herşey yoluna girer inş...

Üst Alt