Bir ince iştir Yaşamak ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Su menkibe i bu gun kendime yakıstırdım..ve sizler ile paylasmak istedim mussadenizle efendim..

Silsile-i aliyye büyüklerinden Bayezid-i Bistami hazretleri; iki katlı bir evin dibinden geçerken, yukarıdan tepesine bir leğen kül döküldü Kadın, özür diledi, görmediğini söyledi....
Bistami hazretleri, (Çok şükür, ateş dökülmesi gereken başa kül döküldü ucuz kurtulduk) dedi...

aynen.. öyle..ateş dökülmesi gereken başa kül döküldü..Rabbim Sen ne rahmet ve merhamet sahibisin..
bu günahkar..kulluna her seyime ragmen..Bugun yine her zaman oldugu gibi sahiplendin..

Allahim! ben bu ikrami hak etmedigimi biliyorum..Bu kimin duasinin hurmetine..verdigin Rahmettir..Rabbim..
belkide tertemiz yetimlerimin hürmetine bu günahkara her zaman sahip cıktıgın gibi bugun de beni de yetimlerinden gördün..
Sana Hamd olsun..
Bu gece tek tesellim; Sen'in huzurunda af dilerken, süzülen gözyaşlarımdır..
Vicdanım..boğuyor bu gece uyuyamıyorum..
hiç bir yere kendimi sığdıramıyorum....Rabbim..imtihan icinde imtihan ile tabii tutuldugumda..Hakki hakikati görmemi nasip et Rabbim..
Yuregimi Rahmetin ile genislet..
Allah kendisinden korkan insanın vicdanına her zaman mutlaka en doğru olanı ilham eder.

Allah bir ayette şöyle belirtir:

Ey iman edenler, Allah'tan korkup-sakınırsanız, size doğruyu yanlıştan ayıran bir nur ve anlayış (furkan) verir, kötülüklerinizi örter ve sizi...... bağışlar. Allah büyük fazl sahibidir. (Enfal Suresi, 29)

Anladım ki gönül çuvalımda ki, Kelimeler sana yetmez..Oysa gönlümde Sen`nin Sevgin olmazsa bahçemde bir gül dahi bitmez...
Ey Sevgili,...Senin "Aşkın" daim olsun,.. Benim yaram olsa da fark etmez...Ey ebedi Sevgili..er-Rahmân, er-Rahîm,olan Hazreti Allah...
Lütfen bu günahkar muhaciri ve tüm günahkar din kardeslerimi rahmet ve magfiretin ile bagisla.. Affet bizi muhakkkak ki Sen Affetmeyi seversin Rabbim..
İnsanda görecek göz, işitecek kulak varsa, her zerre, bizi Allah’a götüren, bize gerçeği söyleyen bir Cebrail’dir....
Ne mutlu görenlere, ne mutlu işitenlere... Ne mutlu, nerden gelip nereye gittiğinin farkında olanlara...

Denge_35

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
amin amin amin, allah razı olsun, Emeğine sağlık kardeşim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Herseyin hayırlısı diyoruz ya Rabbim yine diyorum hayırlısı...
Ne mantığımın takipçisi ne gönlümün istekçisiyim..
SADECE senin rızanın eşiğindeyim….Sadece rızanın peşindeyim...
sadece senin rızanda yolum…Hayırlısını nasip et..

kalbimin_sesinden

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Rizamiz olmasin ki O'nun rizasina matuf olmasin...
Ask'imiz olmasin ki O'nun askina matuf olmasin...
Sevgimiz olmasin ki O'nun sevgisine matuf olmasin....

Kacis var mi ki... Her yolumuzun sonunda karsilayndir O bizi... Ne kadar güzel...
Aklimiz var, isteklerimiz de, duygularimiz da, hissiyatmiz da...
Hep O'nunla beraber...
Rabb'im'in sevenleri benim sevenlerimdir, asigim ben onlara, paylasimlari o kadar leziz ki bu kadar olur...
Mevla'nin sevgili insanlarina selam olsun...

Üst Alt