beş vakit namazlı biri nasıl olurum ne yapmalıyım

Perihan0

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm sevgili gönül dostum benim nasılsınız inşallah sağlığınız ve huzurunuz yerindedir iyisinizdir inşallah ben biraz daha iyiyim çok şükür gönülsızım ben size bir sorunumu söylicem ben namaz kılmakta biraz sıkıntı yaşıyorum sadece ikindi namazı kılıyorum bana namazı babam öğretti rahmetli allaha secde et dua etmeyi öğren dedi ölürsem namazda banada dua edersin kızım dedi küçükken öyle alışmak için bir vakit namaz kıla kıla şimdi iki vakit bile zor geliyor sanki sadece ikindi varmış gibi tek onu kılıyorum nedense diğer vakitlere üşeniyorum ikindiyi seviyorum istekli gönüllü kılıyorum beş vakit namazlı biri nasıl olurum ne yapmalıyım kimi zaman kendime emir verdim kılacaksın mecbursun dedim bir zaman sonra hep caydım vazgeçtim olmadı benim çok ciddi etkilenmem lazım ama nasıl hayırlı bir yolu varmıdır sizden destek bekliyorum hayırlı günler geceler allaha emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
y1pB9xWMxL3y9TCikq3noAnnHAmgZuM2EhaHgRmW5yl3RvcF-7mla9eqHHrrSmmEjSG_UWjpy_zOqc

ALEYKÜM SELAM PERI-HAN kardesim..
aslinda size bu nasihatti hic namazini kacirmiyan bir kardesimiz yazsa daha etkili olurdu...
Sen de mi gönül dostum dedigini duyar gibi oluyorum evet malesef Ben de...özellikle is yerimde veya isim geregi uzaklara veya yabanci okulara,
siginma evlerine gonderildigimde oralari temiz degil veya her taraf hac resimleri,isa ve merry (Meryem )heykelleri oldugu icin kilmayi uygun ve huzurlu bulamiyorum..
ama namazi kilmadigimda da icimde hep bir huzursuzluk, pismanlik, degersizlik, manasizlik..kendim ile bir ic catismaya giriyor kendime olan saygimi kaybediyorum..

O An sanki ölmüsümde kabrim kapkaranlik!!Dar beni SIKIYOR.. Munker ve Nekir meleklerine cevap veremiyorum..
Topragin altinda yapayanliz karanliklar icince inliyorum..
ahh Namazimi zamaninda kilsaydim.. kur`animi daha fazla okusaydim mezarda Nur ve yoldasim olurdu.. Affet Beni Allahim..!!
O an İçimdeki huzursuzluğu kelimeler ifade edemez..

hele bazen migrenim tuttugunda gece yatsi namazimi kilamadigimda sanki o gece HAKKA kavussam musliman gibi
kelime-i sehadet getiremiyecegimi getirebilmeyi hak etmedigimi dusunurum.. bogulurum.. daralirim.. uyuyamam.. vicdanim beni uyutmaz..
Sen ne bicim Muslimansin!!Sonrada utanmadan Rabbinin rahmet ve Yardimini dilersin sen ufacik bir namazi bile O cc. dan esirgiyorsan ,
Onun icin yapamiyorsan bari Onu sevdigini soyliyerek kendini kandirma diye bir ic hesaplasma basliyor iste boyle kardesim..
Size kitaplardan alintilar yaparak degil gercekleri anlatmak istedim.. madem ki Siz bana gönül dostum diyorsunuz size karsi..durust ve samimi olmak istedim..
Ben gercekleri yazdim artik karar Sizin Ya Huzurlu olursunuz yada HUZUR-suz!!!

BEN NAMAZ KILAMIYORUM NE OLDU BANA ANLAMIYORUM NE VESVESE NE BAŞKA ŞEY ADABTE OLAMIYORUM KILMAYI ÇOK İSTİYORUM
AMA NE HİKMETSE KILAMIYORUM ..
YAKARIŞIM ALLAHA NAMAZ KILMAK İSTİYORUM VE BIRAKMAK İSTEMİYORUM HUZUR ONDA İYİ BİLİYORUM HUZURSUZ OLDUĞUMU DA BİLİYORUM
AMA KILAMIYORUM NEDENINI BILMIYORUM"
diyordu bir can yoldasim...

BAZEN NİYET NAMAZA GÖTÜRÜR BAZEN DE NAMAZ NİYETE. SANIRIM SEN NİYET EDİP İLK ADIMI ATMANDA SIKINTI YAŞIYORSUN.
BAZI İNSANLARI DUYMUŞSUNDUR HAYATLARINDA NAMAZA TESADÜFEN BAŞLAMIŞLARDIR AMA SONRA HAYATLARINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLMUŞTUR.
BENİM ÇEVREMDE BÖYLE İNSANLAR VAR. SANA TAVSİYEM ŞU OLACAK.NAMAZI KILARKEN ANLAM BAKIMINDAN ÇOK ŞEY HİSSETMEYEBİLİRSİN AMA LÜTFEN DEVAM Edin...

NE ZAMAN NE ŞEKİLDE O ULVİ DUYGULARI YENİDEN HİSSEDECEĞİN BELLİ OLMAZ.VE NAMAZ KILARKEN YÜCE ALLAHIN HUZURUNDA OLDUĞUNU HATIRLAYIN...
ŞÜPHESİZ Kİ SEN ONA ADIM ATARSAN O SANA YARDIM İÇİN KOŞACAKTIR.BUNUN RAHATLIĞI İÇİNDE OL.SELAMETLE.

Perihan0

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm gönül dostum sizin bu açık sözlü dürüst ve samimi sözleriniz beni çok etkiliyor benim babam çok değerliydi rahmetli onun hatırı için başlamıştım inşallah sizi düşünerek namazımı arttıracam niyetim sadece Allahın rızası olacak çok teşekkür ederim size daha çok gayret edecem hoşçakalın Allaha emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam gönlü güzel kardesim ..Babanizin da mekani cennet olsun ins..
açık sözlü dürüst ve samimi olmamin baslangicini anlatirsam beni daha iyi anlarsiniz..
bildiginiz gibi burada Cocuk koruma servisinde calismaktayim..
gecmiste burada musliman, miskin,, garip kimsesiz bir annenin duygu ve sinir bozuklugu oldugundan cocuklarina siddet uyguluyor diye..
3 tane cocugu birden alininca bu Anne Calistigim cocuk kurumunun binasina cikip intihara tessebus ettiginde..tabi herkes bir anda toplanmisti....
polisler. psikologlar. vs. vs.. herkes yalan ,bos avunmalar..aklin almadigi ,inanmadigi senaryolar anlatarak onu Gökdelen olan binanin catisin kenarindan cekmeye calisiyorlardi ..
Tabi kadinin akli gitmis.. kizginlik, KIRGINLIK..umutsuzluk.. yanlizlik ve Seytan da bos durmuyor.. atla asagiya da kurtul.. diye fisiltiyor...atla..atla..atla!!
Allahim!!Bu kadinin cocuklarini is yerimin emri ile ben almistim.. kendine bir sey yaparsa bu vicdan azabi ile yasiyamam!diye aglamaya basladim...

Ben de yanina ciktim..ve bu kardesim.. son intihar tessebusunde.. ciglik cigliga bagiriyordu.. ben bir hicim!hic kimse beni istemiyor.. sevmiyor..!
ben yasamayi Hak etmiyorum!Cocuklarim bile beni sevmiyor ? niye bosuna aci cekiyorum..?BIKTIM artik BIKTIMMMMM...
Su an bile agliyorum..O halli gözümün .önünden gitmiyor..cok üzücü...bir sevdigin insanin ,Din kardesinin karsinda kendinin dunya ve ahirettini mahv etmesine seyirci olmak..
ve buna benim sebep olmam daha da cok acitiyor ve korkutuyordu beni...

O Aksama dogru yagmur yagiyordu.. Onu anlamaya calisiyordum.. ama intihar care degil idi.. !
ellelebet cehennemde azap cekecekti..Belki de Bana HAKKINI helal etmedigi icin ben de cehenneme gidecektim..
cocuklarini hakli sebep ile alsam da bir Annenin yuregini YAKMISTIM...O giderse ben Allahin huzuruna bir daha cikamam diye titremeye baslamistim...

GIDECEKTI.. BIR DAHA HAYATIN BU GUZEL RAHMET YAGMURUNU TENINDE HISSEDEMEMEK,..NEFESI ALIP VERMENIN BILE MUTLULUGUNU YASIYAMIYACAKTI..
onu ikna etmeye calisiyordum olmuyor.yapamiyordum ikna olmuyordu..
bu sefer herseyi bir kenara birakip ona samimiyettim ile gercekleri anlatmaya baslamistim..
burdan indiginde akil ve ruh hastahanesine gidecegini, 1 sene tedavi gorecegini, belkide cocuklari onu hic affetmiyecegini ihtimali de vardi..
ama butun bunlari gecip tekrar cocuklarini alip bir Aile olmasi umudu, firsatti da olabilecegini anlatiyordum..
Cocuklarina O hastahaneden cikincaya kadar sahip cikacagimi, ona her zaman destek olacagim sozunu veriyordum...
intihar ederse cocuklarini cook Acitacagini ,onlari tamamen kaybedecegi gercegini haykiriyordum..

Allah`in onun Hakkindaki hukmune RAZI gelmesini ve Rabbine Teslim olmasini agliyarak soyluyordum..
Allah cc. Senin icinde bulundugun hazin durumu bilmedigini mi Seni Yanliz birakacagini mi saniyorsun..? in oradan ve Rabbine sigin ve Tesli ol l
utfen diye konustukca beni ve gercekleri duyabiliyordu artik!!
ve o gun anladim ki;

insanlara masal anlatarak uyutmak yerine gerçekleri anlatarak uyandırmak gerekli...

Yaralı yürekler, okşanmaktan hoşlanır yumuşak eller yumsacik yureklerle..
Uzattığın el, ipekten olsun.. söylediğin söz kalpten,samimi ve hakkikat olsun..
bakışların içten.. kucak açışıncandan? iltifatın inancından ve gazabın da adaletinden olsun..!!
Hayirli gunler kardesim...

Perihan0

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbime şükür ediyorum

selamün aleyküm gönül dostum dert ortağım nasılsınız size Rabbimin izniyle herşeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini müjdelemek isterim evelAllah eşim işni buldu çalışıyor darısı çocuğumun iyileşmesine hayırlısıyla sizinde desteklerinizi hiç unutamam çok değerlisiniz benim için oğlum ameliyat olacak dualarınızı bekliyorum Allah razı olsun selametle inşallah hayırlı günler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam bu mutlu haberinize cok sevindim ins. Allah-in izni ile hersey yoluna girecek ve Siz kazanma kusaginda Sabr edip kazananlardan olacaksiniz!!
40 yillik hayattimda ne ogrendigimi sorsalar
Kadere imanin ne kadar buyuk bir nimet oldugunu soylerdim..

Hayat ahiret menziline doğru bir yürüyüştür. Bu yolculuk boyunca kaderin insanın önüne ne çıkaracağını Allah’tan başka kimse bilemez.
İşte bu imtihan dünyasında insan; sabırla ve umutla engelleri aşarak yolculuğunu rızayı ilahiye uygun devam ettirmeye çalışmalı.
Çünkü her kışın bir baharı her yokuşun da bir inişi vardır..
Kadere tas atarsan o Sana KAYA firlatir da kafani KIRAR.. O yuzden en iyisi kaderine karsi gelmekten ise Kaderin ile birlikte Kaderine RAZI olarak yaşa...

"İnsan hayrı istediği kadar şerri de ister. İnsan pek acelecidir!..." İsrâ 17/11

bir sey olmuyorsa inan ki muhakak ki Rabbimin bunda da bir sebep gaye ve Hikmetti vardir..
Kaderin Senin icin oynadigi oyunda Kaderine RAZI olursan dunya ahiret maddi ve ruhsal sagligini da imanini da korumus olursun..
kadere karsi gelirsen Kedere gidersin..
Eğer biz kadere ve Kader-in sahibine teslim olup sabredersek onu
taşırsak sonraları kader bizi mutluluga taşır...
oğlunuzun ameliyati icin tabiki Dua edecegim.. Ben de bir Anneyim..
arada bir bana yazarsaniz Kader yolunda Sizin ile birlikte olmak isterim.. Hayirli huzurlu gunler..

duaa..

Perihan0

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm sevgili gönül dostum nasılsınız iyimisiniz hayırlı günlerde huzurlu mutlu olmanızı dilerim sağlıkla inşallah rahmetli babam hayır dile komşuna hayır gelsin başına derdi bende sizin için herşeyin hayırlısını diliyorum sizi tanıdım tanıyalı birçok yeni şey öğrendiğimin farkındayım en değerliside sabır etmek bunu öğrenmek enzor olanı ama gayretteyim çabalıyorum sayenizde inşallah düşmez kalkmaz bir Allah deyilmi zor zamanlarda Allah sizin gibi karşılıksız dert ortağı olan dostları eksik etmesin rabbimben bir sınavdan geçiyorum ALLAHIM yardıcımız olsun hem bana hemde cümlemize Allahım omuzumuza taşıyamayacağımız ağır yükler yüklemesin rabbim ne size ne bize kırk yaşındayım ama bazen çocuk gibi uyarıya ve tavsiyeye ihtiyaç duyuyorum neyseki gönül dostum var benim Allah sizden razı olsun hoşçakalın sevgiyle kalın hayırlı günler.

Üst Alt