Beni sevenin sevgilisiyim

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Yine Allahü teâlâ buyurdu ki:

(Beni sevenin sevgilisiyim. Beni gerçekten seveni, herkesten üstün tutarım. Beni arayan bulur; başkasını arayan ise beni bulamaz. Öyle kullarım vardır ki, ben onları severim, onlar da beni sever. Onlar bana müştak, ben onlara müştakım. Onlar beni anarlar, ben de onları anarım. Onların yolunda olanı severim. Onların yolundan ayrılana buğzederim. O kullarım, gece olup, herkes sevdiği ile baş başa kaldığı zaman, onlar yatıp uyumaz, bana münacâtta bulunur, namaz kılar, nimetlerime şükreder, gözyaşı dökerler. Bütün sıkıntılara beni sevdikleri için katlanırlar. Onlara büyük ihsanlarda bulunurum.)

Ömer bin Abdülaziz’in bir hizmetçisi vardı.Gündüz hizmet eder, gece olunca bir köşeye çekilir, dua eder, gözyaşları içinde Allahü teâlâdan bir şeyler isterdi. Ömer bin Abdülaziz hazretleri hizmetçinin neler söylediğini merak etti. Bir gün dinledi.

Hizmetçi, (Ya Rabbi, bana olan sevgin hürmetine, beni mağfiret eyle, bana rahmet et) diyordu. Hizmetçinin duasına hayret edip,(Ey hizmetçi, bu ne cüret) diye sordu. Hizmetçi, (Allahü teâlâ beni sevmeseydi, sen uykuda iken, beni uyanık tutar, kendisiyle meşgul eder miydi?

Kur’an-ı kerimde,(Allah onları sever, onlar da Allah’ı sever) buyuruyor.Önce kendi sevgisini bildiriyor. Sonra da sevdiğinin sevgisini bildiriyor.Sevmek için sevilmek gerekir) dedi. Bir kimse, Allah’ı seviyorsa,bilsin ki Allahü teâlâ da onu seviyor demektir.
Büyüklerden biri buyurdu ki: (Ben Allahü teâlâyı sevdiğimi zannediyordum.Hâlbuki O beni seviyormuş.)

ferit

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsunharikaa

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ecmain kardeşim

Üst Alt