• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Ben söyledim söyleyeceğimi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ruyalar.jpg

Selamün Aleyküm Rüya, gerçeğin dokusundan taşan büyülü bir âlemdir. Ne zamana, ne mekâna ne de bizim için çizilmiş sınırlara;
yada bazen kelime ve yorumlara siğdiramayiz!!

Gündelik hayatın ve bütün zamanların mirası olan belleğimizin yarattığı şablonları da kullansak da..Rüyadaki olay örgüsünü benliğimizi oluşturan o karmaşık örgünün zihnimizin yerçekiminin ortadan kalktığı büyülü süreçlerdir...

Rüyalar, hem baştan sona “hakikat” hem de kurgu, psikoloji, duygu, hayal ve gerçeküstü. Üstelik biraz “ben’sinizdir rüyada biraz da evren biraz da; İçinizdeki İç aleminizdir..

Rüyalarınız size bir şey anlatmaya çalışıyor olabilir ama bunu ancak Rabbim ve Siz bilebilirsiniz...
Siz kendinizi değiştirmedikçe rüyalarinizda değişmiyecektir.

İşte bu doğru söyler ve yorumlar... Dedirteceksin.. Her ne kadar doğru söz eğri, incitici görünse de!! doğru olduğu eninde de sonunda fark edilecektir dostum.
Kimsenin hatırı kırılmasın diye değil!! Allah'ın hatırı için Doğru söyleyeceksin ve ALLAH (azze ve celle) seni de sevecek, anlamana vesile olani da...

Rüyalar hakkında ;Ben söyledim söyleyeceğimi her kes kadarınca, kabınca, imani, idraki ve aklinca nasiplenir ..
O yüzden Lütfen Rüyalariniz hakkında sorulari bana tekrar, tekrar değil kendi kalp ve vicdaniniza sorun!! Ve Kendinizle Yüzleşin..
Yazılanlardan kendince, kabınca doldur bir şeyler...

'Demediğim şeyleri dedim.. demiyeceydim ama dedirttiler.. delirttiler.. Hakkınızı Helal Edin.

Selametle Hayra kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ruyalarsms.jpg

Selamun Aleyküm Rüyalar ,İnsanlar ve Deprasyon konusunda araştırırken, farklı bir boyutu daha fark edebildim..
aslında insanlarin Rüyada gördükleri ve yüzleşemediği gerçekleri benim yazmam için Rüyalarin yorumunu soruyorlar sanki...

"Rüyalar içimizdeki bir mürebbi bize sürekli uyarılar vererek, sürekli ilham vererek..
Hadis-i Şerif'te Efendimiz, 'Vahiy müessesesi kapanmıştır ama sadık salih rüyalar vardır "buyuruyor..

Rüyalara Eğer ibret gözüyle bakarsak ders alırsak ,alabilirsek... Ama biz rüyayı kendi kafamıza göre yorumlarsak o rüyanın anlamını bozabiliriz.
Her insan rüyalar vasıtası ile, can'ıyla bağlantı halinde. Eğer biraz tefekkür ederse bir bakıyor ki bir davranışı ile ilgili uyarıları, düzeltmeleri gelmiş.
her Rüyanin cevabida Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..Rüyaniz Hayr olsun..

Benim rüya yorumlarından her kes ancak kabınız/kapasiteniz /idrakiniz kadar alıyorsunuz...benim yazdığım kadar değil!!Mesele kendi kabını genişletme meselesidir..
O yüzden bana sormayin kendi Nefis ve vicdaninizda muhasebenizi yapın !! yazılanlardan kendince,kabınca doldur bir şeyler işte..Doldur sofi çay doldur.....
herkes kendi hissesine düşeni alsın.........
Bazen de Kalbimden Aklıma Düşenleri yazmadan duramiyorum..Rüyadan çok rüyayı gören kişinin,psikolojik ve Ruh hali ile rüyasını ,birlikte yorumluyorum!!

ama öte yandan Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı ve nasibi kadardır ...YAZANA DEĞİL YAZDIRANA BAK !!
yazdıklarımı gönül gözü ile okursaniz ;Hepsinin içinde bir yaşanmışlık ,tecrübe ,hikmet-i Sır Yaşatana, yazdırana, teşekkür, Hamd edesi geliyor insanın.
ben garip bir Muhacirim ve söyledim söyleyeceğimi...

“Ey insan, sen ilâhî nâmenin nüshasısın. Şâhın cemâlinin aynası sensin.
Alemde her ne varsa, senden hâriç değildir. Dilediğin herşeyi kendinde ara; çünkü hepsi sensin.”

acilangul1

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Peki şahsın anlayışına göre rüyanın gerçekleşeceği durum degıstir mi?

Gönül sızım...
şahsın anlayışına göre rüyanın gerçekleşeceği durum değişmez, ancak şahıs rüyayı anlayışı kadar idrak eder ve faydalanir..
Mesela insan beyni mükkemel bir sistem vardir ordadir ama biz, siz, onlar beynin öğrenme kapasitesinin kaçta kaçını kullanıyoruz...? misali..

Benim rüya yorumlarından her kes ancak kabınız/kapasiteniz /idrakiniz, beyniniz, ilminiz, akliniz kadar alıyorsunuz... Benim yazdığım kadar değil!!

Sen ne kadar bilirsen bil, Senin bildiğin karşındakinin anladığı idrak ,fark ettği ve nasibi kadardır ...
Vermezse Mabud Neylesin!! islamiforumlar.net ailesi..

Rüyalar, hem baştan sona “hakikat” hem de kurgu, psikoloji, duygu, hayal ve gerçeküstü.
Üstelik biraz “ben’sinizdir rüyada biraz da evren biraz da; İçinizdeki İç aleminizdir..orta ben yokum da ayrintilari yazabileyim...
her Rüyanin cevabida Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..Rüyaniz Hayr olsun..

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Peki ben size görmeden önceki durumu ve iç alemimide anlatsam demek rüyanın tabirleri daha mı sağlıklı olur ?

Gönül sızım...
ben ne kadar bilirsem bileyim anlatayim, yazayim,yine de ancak karşındakinin anladığı idrak ,fark ettği ve nasibi kadardır ..
mesele benim ne kadar doldurduğum değil her kes ancak kabı kadarini doldurabilir...
siz kendi kabınız ,kapasiteniz ,idrakiniz ,beyniniz, ilminiz, aklinizi genişletmeye ,gelişletirmeye bakin.
....sadece beden ve kasları değil.
dfgtn

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgili Gönülsızım rüyada dini hükümle ilgili bir şey içermezse ve gördüğümüz rüya hoşsa ve tabiride güzelse amel edilebilir mi ?

Gönül sızım...
Bu Size kalmış bir şey,yaptığın her şey döner dolaşır ve seni bulur!!iyilikte,kötükte .

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Peki siz eder misiniz ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bvn3jrPIYAAByZz.jpg

Gönlünle kazandığını!Delilik edip de;Aklınla kaybetme!
Allah akıl fikir vermiş ...her Rüyanin cevabıda Yorumu kendi yaşantınız içinde olduğunu unutmayınız..
Ben söyledim söyleyeceğimi .

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyalarımız için yorumculardan bilgiler edinmek güzeldir.
Lakin netice itibariyle rüyanın en iyi yorumcusu da rüyayı görendir. Çünkü rüyayı gören, rüyasını fiiliyle yorumlayandır.
Gene de, rüya yorumcularına müteşekkiriz.
Sabırlı olduklarından dolayı.

Üst Alt