Ben Rabbimin yarattığı aciz bir kulum

M

Misafirr

Kayıtsız
Misafir
Ben Rabbimin yarattığı aciz bir kulum. Geçmişte bazı mutsuzluklar yaşadım ve şuan kendimi toparlayamıyorum. Hiç bir zaman inkar etmedim her zaman şükrettim ve duaya başvurdum. Ama zihnen çok güçsüzüm. Utanarak söylüyorum ki geçmişte yaşadığım o güne şuan mutsuzluğuma sebep olan o güne dönmek istiyorum ve bunun için dua ediyorum. Bir yanım bunun yanlış bir dua olduğunu günah işlediğimi söylerken bir yanım her şeyin Allahın izniyle olabileceği onun gücü ve kudretinin bu isteği yerine getirebileceğini söylüyor. Duamda bunu istemekle günaha mı giriyorum. Sorumu cevaplarsanız sevinirim.
------------------
Selamun aleyküm
Kusura bakmayın öyle çaresizlik içinde yazdımki sorumu konuyu aç butonuna basınca Allahın güzel selamını vermediğimi hatırladım. İçime kapanıp hep bu sorunumu düşündüğümden kimseyle konuşamadığımdan kusurumu mazur görün

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, ne için dua ettiğin yazından tam olarak anlaşılmıyor. Galiba meşru olmayan birşey veya bir durum için. Dua bir anlamda Rabbiyle insanın konuşmasıdır. Bir kul olarak insanın Rabbine meşru olmayan istekleri için dua etmesi uygun olmaz. Fakat meşru olan her isteğin için her zaman Allah c.c ye dua edilebilir.

M

Misafirr

Kayıtsız
Misafir
Çaresizlik

Selamun aleyküm.
Hocam sorumu önemseyip cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Ben Allahımdan mutsuzluğumu yaşadığım o güne dönmek ve o anı düzeltebilmek için dua ediyordum. Böyle bir şeyi söylerken utanıyorum. Dediğim gibi böyle bir şeyi istemek geçmişe dönebilmeyi dilemek ve yapılan hataları düzeltmeyi istemek. Bunu sormak bile utandırıyor beni inancımın zayıfladığı hissi yarattırıyor. Ama bir yandanda Allah her şeye kadir. Her şeye gücü yetendir. Belki kabul olur diye içime bir umut geliyor. Kusura bakmayın ruh halim çok bozuldu bunları düşünmekten. Bir kurtuluş arıyorum.Kendimi bunu istemekle günahkar gibi görüyorum. Ama kendi hatamdan dolayı öyle olduğu için kendimi suçlu hissediyorum.Şuan etrafımdakileri ve kendimi mutlu edememe sebebim bu. Ümidimi kesmemeli miyim yoksa böyle düşünerek deliriyor muyum? Dini inancımı kaybetmek istemiyorum.İbadetlerimi yerine getirmeye çalışıyorum ama kafamda hep bu düşünce. Dualarınızda benim içinde yer verirseniz sevinirim.Teşekkürler

Üst Alt