Bana böyle bir çıkış yapmanıza çok mu çok şaşırdım!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Burasını tabii ki sadece rüya forumu olarak görmedim. Sıkıntılı zamanlarımda sıkıntılarımdan kurtulmak için siz DİNİ BÜTÜN YAŞAYAN insanların arasında az da olsa iyi olmak için. Görüyorum ki ben hiç üye olmamalıymışım! Benim de burada paylaştığım konular oldu, bunu görmezden gelmeyin. Ve şunu da belirteyim ki bir daha asla bir rüya sorum da olmaz. Üyeliğimi silerseniz sevinirim.

not: bugüne kadar rüya yorumlarınız için ALLAH RAZI OLSUN, bunun dışında da size özel msj yazamadığım için- gönülsızım- buradan yazıyorum. Teşekkürler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kapipembegul.jpg

Selamun Aleykum, Hayirli aksamlar...Gönül Dostum..

"Burasını tabii ki sadece rüya forumu olarak görmedim "
Zaten göremezsiniz de!!! Burasi sadece rüya yorumu sitesi olmadigini!!! ayni zamanda din, tasavvuf, muhabbet, edebiyat, dertlesme,
guncel, tarih, hayat, tecrube ve genel kültür konularını işleyen tartışma platformu! İslami kardeşliği yaşamak isteyenlerin buluşma mekanidir!!

Boyle ahir, fitne zamaninda; manadan maneviyattan konuşabilecegimiz böyle ortamları Allah nasip etmiş, çok şükür.
İnşaallah daha çok öğrendiklerimizi, tecrübelerimizi birbirimize aktarıp, eserlerden, birbirimizden istifade, idrak edip hayatımıza uygulayabiliriz..
Kim bir Mümin kardesinin sıkıntısını giderirse insaallah Cenab-i Hak da o kulunun sıkıntısını giderir...
Rabbim bizleri Hak'tan Hakikatten islam kardeşliginden ayırmasın...

Allah sahidim dir ki ben de burada kendimi sadece rüya tabircisi olarak görseydim burada bir dakika bile durmazdim!!
Burasi benim icin bir aile... ana vatan, Ensar-Muhacir Gönül mekani; sizleri de Gönül dostlarim olarak gördüm ve dualarima dahil ettigim; Gönül Dergahimdir!!!

Bildiginiz gibi yabancı, bir cocuk koruma servisinde çalışmaktayım..
ve bu kurumun belli kurallari ve uymam ve uygulamam gerekli olan produksi var..
ve cocuklari ellerinden alinan ailelerin, uymak zorunda olduğu kurallar vardir!!
herkes için esit ve geçerlidir..
benim vazifem ise orada hiç kimseye haksızlık yapmadan kurallari esit uygulamak...
ayni burda oldugu gibi....

Forumumuzda da; Rüyanızı paylaşmak için uymanız gereken kurallar bolumunde;
2-Mesajına SELAM VERMEDEN başlayanların (selamünaleyküm, merhaba, iyi günler v.b)
PROFİLİNDE yaş, meslek, cinsiyet, medeni hali, yaşadığı yeri belirtmeyenlerin mesajları CEVAPLANMAYACAKTIR!!

İletişimde Gönül Köprüsü..Selam ile baslar..
Samimi, içten bir selam, candan tavırlarla ve güzel sözlerle birleştiğinde,
Gönül Degahindan dua, nasihat ve lütüf ile ayrilirsin....
Hak dostlari, “Aranızda selamı yaygınlaştırınız” diyen o Yüce Efendimiz (s.a.s.)’in buyruğuna uyarak selamsız sabahsız geçenleri pek sevmezdi..
yani bu kurallar size, bize, hepimizin iyilligi icin; kurallar düzeni sağlamak için konmuştur ve herkes için geçerlidir.
Sevginin oldugu yerde zorlama zorlamanın oldugu yerde sevgi olamaz...
Ben gercekten, selamsiz sabahsiz konulari gorunce üzüluyorum..
Üyeliğini silelim silmesine de... Gönül Dostlugumdan Seni nasil silebilirim ki?

Rüyanizi okumadim mi saniyorsunuz?
Sultan II Abdülhamid’in de güzel bir tespiti vardir..: “Tarih değil, hatalar tekerrür ediyor” gerçekten de öyle değil mi? Gecmisteki
hatalardan, yanlışlardan, eksiklerden ders çıkarmak yerine hırs ve inat uğruna yapılan ataklar koskoca devleti perişan etmedi mi?
Ama gariptir ki, tarih sahnesinin başrol oyuncusu olan insan hiç değişmiyor.
ve hic gecmisinden ibret almiyor ne hikmetse... Osmanlı'nın çöküşünu okumanizi tavsiye ederim... her Türk bir Osmanlıdır da ayni zaman da...
Sizde gecmisteki hata, eksiklerinizi tamamlayip... usul ve tarzınızı tamamen değiştirmezseniz okul merdivenlerinden aşağıya inersiniz kardesim...

Kendini değiştirmek; dünyayı değiştirmektir... Olay ya da davranışları kişisel ALMAYIN ...
Allah RIZASI icin; kurallara uyalım uymayanları uyaralım..
Hayirli aksamlar...

acilangul1

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Kurallar düzeni sağlamak için konmuştur ve herkes için geçerlidir. Hiç kimseye ayrıcalık yapmak gibi bir durum söz konusu değil. Mesajına selam vermeden başlayanların mesajları cevaplanmaz. Çok açık ve net bir kuraldır. Anlaşılmama ihtimali yoktur. Kurallara uyalım uymayanları uyaralım! Hepsi bu.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamunaleyküm hayırlı günler (geceler) az önce mesaim bitti zaten sabahtan buyana tüpün üstünden inmeyen demlikten bir bardak çay doldurdum, dinlenmek ve demlenmek için foruma geldim de bu konuyu görünce gece gece üzüldüm.
Ya, rüyalarını yazan, yorum isteyen arkadaşlar satırlara başlarken bir selamu aleyküm yazmak bukadar mı zor beyav,
bakın size bir örnek göstereyim, bizde yani memleketimde varya biryere selamsız giren insana ''oha be selamsız sabahsız ahıramı giriyorsun'' derler.hmmnn
Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna bile az gelirislikcalan

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Merhabalar, hepinizin tüm mesajlarını okudum.Okudukça bu kadar kızacak,yıkacak,kalp kıracak ne vardı diyorum? ben mesajlarıma asla selamsız başlamam!diğer mesajlarımı görürseniz anlarsınız ve bu en son gönderdiğim rüya yorumumda göndermemiş olmamı da anlayamıyorum. İnsanları devamlı hataları yüzünden eleştirin, derim böyle ara sıra yapılan şeyleri de kırmadan incitmeden eleştiri yapın lütfen.Burası din sitesi, burası gönül dostluğu sitesi, burası dertlerin ve paylaşımların forumu nasıl olurda bu kadar nahoş yazılar yazdınız anlamıyorum. Uzatmak istemiyorum, sizler benim kalbimi kırdınız(umrunuzda olsun olmasın) yinede ben size teşekkür ederim. Evet üyeliğimi silerseniz sevinirim.

iyi günler dilerim, Allah herkesin kalbine merhamet versin.
PHP:

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Gönül Dostum..
mesajimda kalp kıracak bir sey yazdigimi sanmiyorum!!Yazdi isem Allah affetsin!! Siz de lutfen affedin.. ameller niyettine goredir..
Niyettimmi Allah biliyor; ne yazdi isem samimiyettim ve Seni Sevdigimden sana olan sevgimden dolayi inandigim gercekleri yazdim..
O selamsiz başladigin mesajini gorunce ilk isim Senin diğer konu ve mesajlarina bakmak olmustu..
evet gercekten hic bir konuya selamsız başlamamis oldugunu fark ettim!! Allah RAZI olsun diye de icimden gecirmistim..
bu son gönderdiğiniz, rüya yorumunda selamsız başlamaniza biraz sasirdim!! herhalde aceleye veya dalginligina gelmistir..
insaniz Ya Hu..her anımiz aynı değil!!
O selamsız gönderilen, rüya yorumunuzu yapmis olsa idim.. bunlarin hic biri olmazdi!!
ne kalp KIRILIR di.. ne de Konu uzardi!! ama herkes için geçerli olan kurallara uymiyarak ben vicdanen rahatsiz olurdum..
ve diger selamsız gönderen rüya yorumu istiyen kardeslerimize haksizlik olurdu!!kapimiza Allah-in selamini vererek giren her insan artik bizim halkardesimiz...

Hak, Hukuk, Adalet Kul HAKKI oyle ince bir cizgi, oyle hassas bir terazidir ki bir kere bozuldugunda bir daha asla eskisi gibi olamaz!!
Adalet her şeyi dengede tutan terazidir; istisnası YOKTUR!!!
ve selamsız gönderdiğin rüya yorumunun altina sadece samimi, kardesce bir uyari eklenmistir!!

Kelam taşlarını,dil mancınığa yerleştirmeden önce ,iyi düşün, taşin ,tart öyle at,her attığın taş ,baş yarmasın!!
gönle isabet etsin ki,mana uyansın...
Allah (c.c) YAR VE Yardimcimiz Olsun..

acilangul1

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhabalar, hepinizin tüm mesajlarını okudum.Okudukça bu kadar kızacak,yıkacak,kalp kıracak ne vardı diyorum? ben mesajlarıma asla selamsız başlamam!diğer mesajlarımı görürseniz anlarsınız ve bu en son gönderdiğim rüya yorumumda göndermemiş olmamı da anlayamıyorum. İnsanları devamlı hataları yüzünden eleştirin, derim böyle ara sıra yapılan şeyleri de kırmadan incitmeden eleştiri yapın lütfen.Burası din sitesi, burası gönül dostluğu sitesi, burası dertlerin ve paylaşımların forumu nasıl olurda bu kadar nahoş yazılar yazdınız anlamıyorum. Uzatmak istemiyorum, sizler benim kalbimi kırdınız(umrunuzda olsun olmasın) yinede ben size teşekkür ederim. Evet üyeliğimi silerseniz sevinirim.

iyi günler dilerim, Allah herkesin kalbine merhamet versin.

Selamünaleyküm Kardeşim kendi kendinize polemik oluşturdunuz. Siz yorum istemişsiniz mesajınızda selam vermediğiniz için gönül sızım mesajınızın altına kurallar linkini eklemiş ki biz herkese bu şekilde yapıyoruz. Bunun için gelip konu açmanızın ne alemi var ki? Hem suçlu hem güçlü olmaya kalkıyorsunuz. Olabilir selam vermeyi unutmuşsunuzdur. Ancak size kurallar hatırlatılınca memnun olmanız gerekir. Unuttunuzsa kusura bakmayın unutmuşum dersiniz hatayı düzeltirsiniz. Yok kalp kırmakmış yok gönül yıkmakmış yok bilmem ne! Unutmak ayıp değil ki neden gocunuyorsunuz. Birde konu açıp yazdığınız başlığa bakın; Bana böyle bir çıkış yapmanıza çok mu çok şaşırdım! Size kim ne çıkış yapmış acaba? Bir kural varsa herkes uymak zorundadır. Siz uymayınca size hatırlatılmış. Ne olacaktı yani hatırlatılmayacakmıydı? Sizin ne özelliğiniz var acaba? Kurallar hatırlatılınca çok mu çok şaşırıyorsunuz? Biz kurallara uymayan herkese aynı hatırlatmayı yapıyoruz!

Burası dini bir site biz biliyoruz, sizin extra hatırlatmanıza gerek yok. Madem dini site o zaman Allahın selamını es geçmeyin. Hadi geçtiniz size hatırlatılınca gocunmayın. Sizi tekrar kuralları okumaya davet ediyorum. Orada üyelik silinmesi gibi bir uygulamanın söz konusu olmadığı yazıyor. Siz istemiyorsanız foruma girmezseniz olur biter, sizi zorlayan yok. Vesselam.

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum ndnndn kardeşim,

Sizin kişisel olarak algiladiginiz bu olay, tüm üyelerimizin dikkat etmesini özellikle istediğimiz ve hassas olduğumuz bir mesele; zira Rabbimiz Kur'an-ı Kerimde onlarca ayet ile Selam'ın ne derece önemli olduğunu bildirmektedir:

"İman edip salih ameller işleyenler ise, Rablerinin izniyle içinde sürekli kalacakları ve altından ırmaklar akan cennetlere konulurlar. Oradaki dirlik temennileri 'Selâm!'dır." (İbrahim, 23)

"Ey iman edenler, evlerinizden başka evlere, yakınlık kurup (izin almadan) ve (ev halkına) selam vermeden girmeyin. Bu sizin için daha hayırlıdır; umulur ki öğüt alıp düşünürsünüz." (Nur, 27)

Dedi ki: "Hamd Allah'ındır ve Selam O'nun seçtiği kullarının üzerinedir. Allah mı daha hayırlı yoksa onların ortak koştukları mı?" (Neml, 59)

"O'na kavuşacakları gün, onların dirlik temennileri: "Selam"dır. Ve O, onlara üstün bir ecir hazırlamıştır." (Ahzab, 44)

"Çok esirgeyen Rabb'dan onlara bir de sözlü 'Selam' (vardır)." (Yasin, 58)

Benzer şekilde, konunun önemi hedislerde şu şekilde vurgulanmıştır:

"Canım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki; İman etmeden Cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmeden de iman etmiş olmazsınız. Size yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir işi göstereyim mi? Selamı aranızda yaygınlaştırınız." (Müslim, İman: 17; Ebû Dâvûd, Edeb: 27)

Ebû Umâme (ra)'den rivayete göre, şöyle demiştir: "Ey Allah’ın Rasûlü! 'Denildi iki adam karşılaşıyorlar bunlardan hangisi önce selam verecektir?' Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu: "O iki adamdan Allah’a en yakın olanı." (Ebû Dâvûd, Edeb: 122)

"Müslüman’ın Müslüman üzerindeki altı haktan biri de Selam vermektir." (Müslim)

"Bir yere girerken oradakilere selam vermek borç olduğu gibi, çıkarken de selam vermek borçtur." (Beyhaki)

"İnsanların en âcizi dua etmeyen, en cimrisi de selam vermeyendir." (Taberani)

"Genelde, iki kişiden, Allah indinde derecesi yüksek olan önce selam verir." (Tirmizi)

Hani siz diyorsunuz ya "Burası din sitesi, burası gönül dostluğu sitesi, burası dertlerin ve paylaşımların forumu" iste, böyle bir site oluşumuz ve konunun bu derece önemli oluşu bizi üyelerimize karşı sorumlu kılıyor. Sözde kural! olarak görünse de bu Müslüman'nın din kardeşine olan borcudur. Sonuç itibari ile hepimiz insanız ve hatalarımız ve yanılgılarımız elbet olacaktır. Unutmak da doğaldır, lakin sizin de bu meseleyi kişisel olarak algılamamanız gerekiyor. Yapmanız gereken, bundan sonra daha bir özenli davranmak olacaktır.

Benim kişisel fikrimdir; burada Gönül sızım hocamızdan, rüya yorumu rica eden tüm üyelerimizin hocamıza, başta Selam vermek; sonrasında da "Allah razı olsun" demek gibi bir borcu vardır.

Hayırlı günler...

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Bakın tüm kuralları biliyorsunuz ve yorumluyorsunuz ama gel gelelim ki hala mesajımdan gerekli 'ANAFİKRİ' alamamışsınız!Üslup çok önemli, ben beni uyardığınız için değil, bana karşı nahoş uyarınıza kızdım. Şimdi sizin yazınızdan sonra kırgınlık değil, kızgınlık belirdi bende. İnsanlar hata yapabilir, önemli olan güzel bir dille uyarmaktır.'Senin ayrıcalığın ne' diye başlayan sert biten cümleleriniz dini siteye karşı soğuk bir etki yapıyor insanda. Bari siz böyle naif olsanız.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bakın tüm kuralları biliyorsunuz ve yorumluyorsunuz ama gel gelelim ki hala mesajımdan gerekli 'ANAFİKRİ' alamamışsınız!Üslup çok önemli, ben beni uyardığınız için değil, bana karşı nahoş uyarınıza kızdım. Şimdi sizin yazınızdan sonra kırgınlık değil, kızgınlık belirdi bende. İnsanlar hata yapabilir, önemli olan güzel bir dille uyarmaktır.'Senin ayrıcalığın ne' diye başlayan sert biten cümleleriniz dini siteye karşı soğuk bir etki yapıyor insanda. Bari siz böyle naif olsanız.

Fazla uzattın kardeşim, sana kimse nahoş uyarı falan yapmamış, mesajının altına kurallar linki eklenmiş o kadar! Biz herkesi bu şekilde uyarıyoruz. Burda maaşlı çalışan işçiler yok o nedenle insanlara uslüp dersi vermeye kalkışma! Kurallara uyarsan ne ala uymuyorsan da veya dini siteye karşı soğukluk hissediyorsan ya da uslüpları beğenmiyorsan foruma girmeyebilirsin! Kimseyi zorlamıyoruz. Bu kadar uzatılmaz. Herkese nasıl davranılıyorsa ve uyarı yapılıyorsa sana da o şekilde yapılmış. Biz uyarı yaparken kimseyi suçlamıyoruz, sadece kural linkini mesajın altına ekliyoruz! Anlayan anlıyor. Bundan daha kibarca bir uyarıyı nerede bulacaksın? Bir de yapılan nahoş uyarıya kızdım diye ifade kullanıyorsun. Senin kimseye kızmaya hakkın yok. Sana sadece link verilmiş o kadar. Çok kızıyorsan biraz soğumanı tavsiye ederiz. Lütfen bizleri bu konuyla daha fazla meşgul etme. Bu forumda kurallar ve konuyu dallandırıp budaklandıranlara karşı uslüp bu şekildedir. Beğenen ağam beğenmeyen paşam. Konuyu kilitliyorum ve kapatıyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Uyarıdan anlamayanlara yapacak birşeyimiz yok. Konuyu kilitledik ve bizi meşgul etme dedik. Tabi insanlıktan nasibini almayanlar anlamıyor! Gidip yeniden konu açıyorlar. Bizde bunun gibileri forumdan kovuyoruz. E ne yapalım başka? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir!

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bizde bunun gibileri forumdan kovuyoruz. E ne yapalım başka? Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir!
Pardon hocam selametliyoruz diyecektiniz herhalde sanırım diliniz sürştü..

Evvet perşembenin gelişi çarşambadan belli oluyor da bize de yeni işin geleceği elimdeki işin bitmesinden belli oluyorçook kommiik
evimin altı yine çuval çuval iş le dolduharikaa

Suyu Taşırmayan Bir Gül Yaprağina Her Zaman Yer Vardır
https://www.islamiforumlar.net/yonetimden-duyurular/2286-yeni-uyelerimize.html

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ustacım senin işler hiç bitmeyecek galiba, Bu sene Tatil kısa malum Ramazan geliyor. Belki diyordum Ramazandan önce ya da sonra, Karasuya gider oradanda günü birlik Alaplıya gelirdim yanına, bahçeden domat, salatalık yerdik beyaw. gghhn..Fakat senin işler bitecek gibi değil ustacım.aassd..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ustacım senin işler hiç bitmeyecek galiba, Bu sene Tatil kısa malum Ramazan geliyor. Belki diyordum Ramazandan önce ya da sonra, Karasuya gider oradanda günü birlik Alaplıya gelirdim yanına, bahçeden domat, salatalık yerdik beyaw. gghhn..Fakat senin işler bitecek gibi değil ustacım.aassd..
selamun aleyküm.
hocam negüzel kısada olsa bir tatiliniz var ve taaaaa istanbuldan kalkıp karasuya tatile gelip denize girebiliyorsunuzbrrvo
ya ben napayım hı ben napayım siz kaç klm yol gelip denize giriyorsunuz, deniz bana yaya olarak 10 dk. ama geçen yıl denize girdinmi diye bir sorsanızya,
üstelik yollarımızda duble yol oldu ğu için denize girecek yerimizde kalmadı gibi çok şükürdfrt..
ve diyorsunuz ki işler bitecek gibi değil, daha iyiya hocam eğer benim işler biterse beni evde bulamazsınızdfgtn
Buyrun gelin hocam başım üstünde yeriniz var, siz gelene kadar çilek, erik, kiraz, dut lar bitmiş olsada domatesler, salatalıklar da olurlar inş. :tamam:.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt