babalar ve kızları

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her baba öncellikle bir insandır ve mükemmel değildir hatasız kul olmaz elbet, her kızın ya da çocuğun olamayacağı gibi kusurlu ve eksiktir.... ama kız büyümemiştir henüz ve bunun böyle olduğundan habersizdir...sanır ki anne baba kusursuz olmalı ve ister ki baba sıkı sıkı sarılsın kızına, koklasın, öpsün seni seviyorum desin. yıllar hep bunları beklemekle geçer, "merhaba, nasılsın kızım" dan öteye geçmeyen konuşmalarla, içinin burkulmasıyla.

Birgün aynaya veya kendi davranışlarına bakar ve görür ki oda babasının kızıdır, sarılma özürlüdür, seni seviyorum deme yoksunudur. "e napalım, babamın kızıyım" denilip geçiştirilir bu durum.
zaman geçer kız büyür, evlenir. artık yaşın ilerlemiş olmasından mıdır bilinmez, yavaş yavaş anlamaya, tanımaya çalışır babayı.
Ve farkeder ki sevgi dünyaya ilan edilmeye gerek olmadan da gösterilebilen bir şeydir. bazen bir tebessüm, bazen gözlerde sıcacık bir bakış,bir fedakarlık seni seviyorum dan daha ötesini anlatır insana.

Umarsız ve meşgul görünümlerinin ardında istisnasız tüm babalar da, kızlarına söyleyemedikleri şeylerle doludur siz bunları yeni yeni farketmeye, bu bulmacayı yeni yeni çözmeye başlamışsınızdır ki baba sizi terkeder gider. elinizde kalan, değeri bilinmeden heba edilen yılların bıraktığı "pişmanlık" duygusudur sadece...meğerse babam beni hep seviyormuş...

Canım babam 25 sene öleli oldu ama yüreğimde yaşıyor ömür boyunca mekanı cennet olsun inşallah..Beni sevdiğin, beni koruduğun, beni sardığın, beni büyüttüğün için teşekürler baba her şey için...Allah RAZI Olsun.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Sizlattin gönül sızım ablacigim :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Baba'nın ailede görevi koruma ve kollama Annenin görevi ise şevkat ve sevgi vermektir.
O yüzden bedenen daha güçsüz olan kız çocuğuna daha fazla yakınlık gösterir .Ona hayatta hep yanında olaçağını hissettirir ,bu bir doğal davranıştır .Bazı babalar bunu çok bazı babalar daha az gösterirler yapı meselesi...
benim babam bunu çok gösteren babalardan olduğunu düşünüyorum ,bana her fırsatta sarılıp ona bu beden'de bu kalp attığı süreçe sana hiç kimse bir şey yapamaz hissini vermeye çalıştı..
Her babaya tavsiyem çocuklarınıza baba sıçaklığını her fırsatta para ile alınan oyuncaklarla değil ona Zaman ayırmakla gösterin okadar basit daha sonra pişman olmazlar Gönül köprülerini kurun yoksa daha sonra inanın kuramazsınız...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Beni affet kızım...Gözümün önünde büyüdün göremedim...
Beni affet kızım...Seni ne kadar çok sevdiğimi bir türlü gösteremedim..
ama pişmanım Başın sıkışırsa bana söz ver lütfen olur mu? Sen çağır baban hazır...BABAN hep burda seni bekliyecek
...

Allah kimseyi annesiz babasız ,sahipsiz bırakmasın kızım........ Ben bunu koruyuculuğunu yaptığım kimsesiz çocuklardan babasızlığı öğrendim ..bir çocuk daha annesizliğe, babasızlığa mahkum olmasın diye evladlık aldık ANNE BABA koruyucu koruma ve kollama dedik ve KORUYUCU Aile olduk desem anlarmısınız....

bunları neden mi yazdım yetim Suriyeli bir kız çocuğun BABAM olsaydı O beni korurdu benim BABAM çok güçlü idi O onları döverdi bir BABAM OLSAYDI sadece bir BABAM OLSAYDI......diyen sözlerinden esinlenerek yazdım.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Benim susmam, peygamber hürmeti, ben peygamber efendimize o güzel hürmete siginiyorum. Imtihan bu, biliyorum. Senelerce ımtihanim oldu, ruyalarim da herşeyim de Çözdum artık, Rabbim böyle uygun görmüş, kalem onun ise yazan Allah ise güzel yinede güzel. Olumsuzluklarda güzel.
Canı sagolsun. Allah onu hayırlı baba, beni ise hayırlı evlat yapsin.

Ben sizi anlıyorum gönül sızım. Allah daim etsin sizin gibi insanları.
Allah herkesi hayırlı insan yapsin.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bir insan ya ayrılınca, ya da ölünce kıymeti bilinir!

Allah uzun ömür versin ikinize de....

tozduman

Moderatör
Moderatör
Amin kardeşim. Allah razı olsun. Kıymeti bilinmeseydi kırgınlıgi olmazdı ..

Üst Alt