Aşkım için rabbime yalvarmalımıyım

• Konuyu başlatan gönlüacıyan
  • Başlangıç tarihi
G

gönlüacıyan

Kayıtsız
Misafir
Selamünaleykum
Ben henüz genç denilecek bir yaştayım. Dinine bağlı bir Müslüman gibi yaşamaya düşünmeye elimden geldiğince özen gösteriyorum. Ne var ki bir erkekten hoşlanıyorum. Kendisinin bir kız arkadaşı var. Bu yüzden rabbime onun için dua etmekten çekiniyorum. Eğer dua edersem ve rabbim onu bana verirse o kızın üzüleceğini kırılacağını düşünüyorum. Yani onu haksız yere elde edeceğimi düşünüp üzülüyorum. Yani duayla da olsa onların arasına benim gireceğimi düşünüp ben onları bu şekilde ayırdım ya bir başkası da bana aynısı yaparsa diye korkuyorum. Gel gelelim rabbime onu istemek için dua etmeye yüzüm olmadığından onun yakınında olabilmek için kötü denilebilen şeyler yapmak zorunda yalan söylemek zorunda kalıyorum. Biliyorum bir Müslümana yakışmayacak fani bir şey isteğim utanıyorum ama sizce ne yapmalıyım en azından bir fikrim olsun. gözlerim kalbim hep onu arıyor şeytana uymaktan korkuyorum. Daha kötü şeyler yapıp aralarına girmekten korkuyorum ama o benim yanımda olsun istiyorum lütfen yardım edin bir akıl verin bana. şimdiden çok teşekkür ederim rabbim sizden ve sizin bana yardımcı olmanızı sağlayan herkesten razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Nefsi ile kendi duygulari iki dünya arasında sıkışıp kalmış kardeşim..

Hz. Ali (r.a.) efendimiz, namaz kılmak için mescide gittiğinde devesini bir gence emanet bırakmış, fakat döndüğünde
devesinin bir yere bağlanmasına rağmen yularının olmadığını görmüştü.
Yeni bir yular için bir satıcıya gittiğinde, kaybolan yuların biraz önce bir genç tarafından, 10 dirhem gümüşe ona satıldığını öğrenir.
Bu duruma satıcıda üzülür. Hz. Ali (r.a) efendimiz, cebinden 10 dirhem çıkartıp eski yuları geri alırken:
O gence yazıklar olsun. Ben bu parayı, deveme baktığı için o gence verecektim. Ama o acele etti, helal rızkını harama çevirdi.
kissadan Hisse...

Rabbim herkesin hakkında hayırlısını versin ve hayırlı olanla mutlu olmayı nasip etsin..
Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle. ..

"onun yakınında olabilmek için kötü denilebilen şeyler yapmak zorunda yalan söylemek zorunda kalıyorum "

yalan, oyun, dolan , ile hiç bir yere varamazsınız.Şayet varsanız da orada uzun süre kalamazsınız..
Bozuk niyetle yapılan amelden,er ya da geç fitne doğar!!Akıbeti Hayr Olmaz...

Dikkat edin !!İnsan en çok sevdiği ya da en çok istediği şeyle imtihan edilir..
"birini seviyorsanız onu özgür bırakın, dönerse sonsuza kadar sizindir, dönmezse zaten hiç sizin olmamıştır” ...

G

gönlüacıyan

Kayıtsız
Misafir
Allah sizden razi olsun yüregimi gferahlattiniz rabbim ne muradiniz varsa size hayirlisiyla versin peki onu hakkimda hayirli bir sekilde istemem. Yani rabbim onu bana hayirli bir sekilde nasip et dememde ayni seymidir sizce?

Bu konuda dua etmedigim her saniye seytana daha cok yaklasiyormusum gibi hissediyorum ama nasil bir dua etsem bilmiyorum. Onunlada bir gelecek istiyorum, sizce nasil dua etmeliyim ne diye yalvarmaliyim rabbime.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hukumallahindir.jpg

Aleyküm selam arkadaşim..Rabbimize el açıp herşeyin hayırlısını dilemek..gerekir!
İnsan,nasîbinden bir adım dâhi öteye gidemeyeceğini ,ve istediğini elde edemiyeceğini bildiği halde,neden üzülürki...???

"Kendisinin bir kız arkadaşı var."
Başkasının ,hakkı başladığı yerde bizim özgürlüğümüz de Sevdamiz da biter ve bitmeli.. bitmiyorsa bu Sevda değil sadece benciliktir..
sevgi ile bencilliği karıştirmayın.Önce sevgiyi anlayalım..
Sevgide ;Samimi ve Dürüst olmiyanları asla gönül kapınızdan içeri sokmayın...
yoksa kendi kendinizi cehenneme haps edersiniz..

Üst Alt