Aşk ile....bir Salavat

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
1- Salavât, Ahzâb Sûresi 56. âyette belirtildiği üzere Cenâb-ı Hakk'ın buyruğuna itâattir.

2- Salavât, günahların affedilmesine vesîledir.

3- Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e yakın olmanın en güzel ve en kolay yolu ona salavât getirmektir.

4- Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem-, kendisine salât okuyana mukâbelede bulunur.

5- Her salât getirenin ismi, Peygamber -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e arz edilir.

6- Salât ü selâm okuyan kimse, Allâh ve Rasûlü'nün muhabbetini diğer muhabbetlere tercih etmiş olduğu için, O'nun ahlâkıyla ahlaklanmada seviye alır, kötü ahlaktan kurtulur, fazîlete erer.

7- Rasûl-i Ekrem'in kendisine olan muhabbeti arttığı gibi, onun da Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'e olan muhabbeti devam eder ve katlanarak artar.

8- Allâh Teâlâ'nın Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem- ile bize ihsan ettiği lutuflar, sayıya gelmeyecek kadar fazla olmasına rağmen, salât ve selâm ile Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem-'in üzerimizdeki hakkını çok az da olsa ödemeye çalışmış oluruz.

9- Allâh Teâlâ'nın rahmetinin üzerimize inmesine vesîledir.

10- Salavât unutulan sözün hatırlanmasına sebep olur.

11- Salavât duâların kabûlüne vesîledir.

Allâhumme Sallî Alâ Seyyidinâ Muhammedin Ve Alâ Âlihî Ve Sahbihî Ve Sellim Teslîmen Kesîrâ

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah ve melekleri Peygambere salât ederler. (Siz de) ey müminler! O’na salât edin ve tam bir teslimiyetle selâm verin.; (Ahzab Suresi, 56)
Rasulullah (s.a.v.) ise şöyle buyuruyor:

Kıyamet gününde insanların bana en yakın olacak kişi, bana en çok salât ve selâm getirendir. (Ibn Mâce, Ikâme, 25)

Ben Seni haykırayım her bucağa, çığlık çığlık,

Ve yankılansın dört bir yandan salât ve selâm,
Baharı gelsin bu karanlık çağın,
Ve koksun her yer vahiy vahiy

Habibullaha yakın olmaya, O'nu (s.a.v.) her an yanınızda hissetmeye, muhabbetin kaynağına, aslı nur olan Muhammed Mustafa (s.a.v.)e ulaşmaya varmısınız?

Yüzbinlerce salât, Güllerce selâm Sevgililer Sevgilisine olsun! Yürekler aşkını haykırsın Rasulullah (s.a.v.) Efendimize, coşsun gönüller Dualarımız birleşsin, demet demet selâm gönderelim Güllerin Efendisine!..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
iLM.jpg

Sana Eyy Nebi ezik yuregim ile seslenmek istedim bu gece...
Agliyorum ,utaniyorum Ya Resul Sana layik ummet olamadi bu muhacir..
Baharı beklerken güz yağmurlarına tutulduk.İlmi ya unuttuk yada kendimize göre fetva verir olduk.
Hic bir hizmetti ,ibadeti yapmaz iken Senin Sevgine talib olduk..
Servetimize servet katmak için nefsimize göre yaşadık...
Ne namazlarımız ne de sadakalarımız nefislerimizi terbiye etti...
Biz bu çağdan bunaldık hep deprasyona girdik kendi kimligimizi kaybettik Ey Rasul!...
Sen bizlere nice diriliş yollarını gösterdin ama,bizde hiç bir kıpırdama yok...
Sanki bir gaflet uykusuna daldik bir turlu uyanamadik Ya Resullullah..
Yetime, kimsesize, sahipsize sahip cikamadik..
cunku biz Senin gibi sefkat ile sevmeyi unutuk..
eyy yetimlerin Yetimi peygamberim diye sana layik olamadik..
Çağımızın Ebu Leheplerine dur diyecek cesaretimiz bile yok.
Zulümler gözümüzün önünde pervasızca sürdürülürken,nasıl bakacağız yüzüne?
Seni cook seviyorum ama yuzune bakmaya utaniyorum Ya Resul...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ya Rab, hediye ettiğin peygamberin aşkından, rahmetinden ve şefaatinden mahrum etme bizleri...
Hem Denizler bu aşk yüzünden coşar köpürür...
Kuşlar bu yüzden öter. Onların hepsinin de dileği bu aşk tuzağına her an yeni bir avın düşmesidir.
EY GÜLLER ÜLKESİNİN SULTANI
EY EN BÜYÜK SEVGİLİNİN SEVGİLİSİ
SANA AŞKIMI İLAN EDİYORUM
SENİ SEVİYORUM YÂ RASÛLLALAH...

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allah cc razı olsun emeklerinize saglık kardeşim

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allâhumme Sallî Alâ Seyyidinâ Muhammedin Ve Alâ Âlihî Ve Sahbihî Ve Sellim Teslîmen Kesîrâ

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz

Üst Alt