Aşk ayetini tefsir edebilmek için önce âşık olmak lâzım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Tüm asırlara hâkim olan bir ayet, adı aşk........
Gördüklerim bir serap mı? Yoksa Ali’nin yerine Kufe kuyularına derdini anlatan sen misin?…
Söyle ey Yusuf gördüğüm bu gam rüyasının tabiri nedir?
Hasretin lisanı yine en anlaşılmaz söyleriyle aşk dolu bir şiir yazdı sana. Karanlığın sessiz tonları eşliğinde geceyi süsledi yanık rengi.
Âşık olabilmek için önce kederle tanışıp, elem ve sancı dolu geceler geçirmek gerekir.
Sonra gece’nin en hüzünlü saatinde “aşk ayet”ini okuyarak ilahî cevheri görüp tefsir edebilir…
Eşitilmeyi beklenen bir sessin sen. Ruhum o ses’e muhtaç… Çünkü sen pâksın, bir nurdan yaratıldın.
Karanlık çöktü ama gündüzleri bile yüreğim gece’nin zulmetine bakıyor. Mezarı gizli olana söyle yitirdiğim o mâneviyatı yeniden bulmak istiyorum...
kgüll..,kgüll..,kgüll..,

kalbimin_sesinden

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Zaten Kur'an muhataplarina o halin yasantisini emir buyurmustur... Halin yasantisi yoksa, tefsirler de haliyle uzaktan olacaktir... Yani sanki yabanci bir el'den cikmis bize arzedilmis ve cok da igreti duran aciklamalar bütünü olacaktir tefsir...
Hal ile ic ice olanlara bir bakiniz... Her an'da "hal" üzere olanlara bir bakiniz... Yüzlerinde... Fiil ve eylemlerinde hal'in güzellikleri sizlere nur olarak yansir ve samimiyet, ask, vejd görünür de görünür ayri manevi bir tat alirsiniz...
Bu ellerden cikan tefsirler siz'dendir... Okumazsiniz sadece bire bir yasarsiniz da okuduklarinizi... Icte sana bir nezafet arzeder o tefsirler, zorla almazsin onlari benligine okurken sana verilir zaten o nezafetler...
Ask'a kalem kusanan biri "Asik" degilsen kalemini kusanmaktan vazgec... Hadi "ask"i kirletmeni anladik... Ama senin kaleminden aski okuyanlari ne yapacagiz... Onlar da kirlenirse, "Ask"i "Asik"in kaleminden kim yazacak...?
Her sey böyle aslinda...
Isin "edebiyat"ini yapanlar o iste kalem oynatmayi terketmeliler istisnasiz...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ey Fırtına,Ey şiddet!!artarsan art...Ve Ey Güneş yakacaksan Yak!!yanık Yureklerimizi...
Ey ahir-i zaman cahiliyeden farkın ne ki?Ve sen ey çağın insanı hangi sevgi yüreğindeki?
Nasıl başladıysa davasının ızdırıbını çekmeye Nebi...
Hiralar açtık buyrun gelin girin içeri...Başlayalım yeniden çekmeye tesbih gibi Vuslata vesile olan ızdırabı ve çileyi... <!-- /haber -->

Hani hep derler ya Allah herşeyi görür duyar insanı her yönüyle yaptığı ve yapacaklarıylada bilir. Çünkü Allah gaybı bilendir. İnsanı en iyi tanıyandır çünkü yaratan O dur...
Gizli aşikar ne varsa bilir. peki acz olan,bizler Allah ı ne kadar biliyoruz?
Veysel Karani Hz. lerine bir adam gelir ve derki bana nasihat et. o da derki Allah seni biliyormu? adam derki elbette O herşeyi bilendir. Bu sana yeter der....
adam çok uzaktan geldim biraz nasihat et der. Veysel Karani hz.leri peki sen Allah ı biliyormusun der ve kalkıp gider. ..
bir toplum tarafindan bilinmek nedir ki...koskoca alemlerin Rabbi tarafindan bilinmek yuceligi varken.. Kim zerreye talip olur ki?
Ruhum vav sukunetinde... Rabbe eğilirken başım seccademde. Nâşım kalır olduğu yerde..
ruhum örtülür secde secde ! vav olur yüreğim yalnız o yüce RABBE! ,dünya mı ?O boş bir harabe...
YARABBİ.. bildirde ben beni bileyim... beni bilen ben ile kendime geleyim... benim bensizliğim ile ben seni bileyim... SENİ bilmeyen beni ben NEYLEYİM...

Üst Alt