Allahü Teala Beni yine yalnız bıraktı.

Beyza1221

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sizin dediğiniz gibi olsun. Konular basit değil ancak siz basit cevaplar veriyorsunuz. "Allah öyle istedi" cevabının üzerine bir cevap olmuyor. Çünkü mantıken doğruluğunu ya da yanlışlığını ispat edemiyorsunuz.
Farklı düşünüyoruz, inşallah ahirette gerçek cevaplarını bulabileceğimiz bir ortam olabilir.

Sabır diyorsunuz, ben artık kıldığım namazdan bile haz alamıyorum. Hiçbir şeyden zevk alamıyorum. Ahiret diyorsunuz, beni heyecanlandırmıyor. Ama namazdan, Kur'an okumaktan vaz geçmiş değilim. Şimdi sabır ediyor muyum etmiyor muyum?
Lütfen kendinizi üzüp strese sokmayın. Dertleşecek birisine ihtiyacınız varsa ben buradayım, hepimiz buradayız. Rabbinizden umudunuzu kesmeyin, bu dünyanın bir sınav dünyası olduğu apaçık bir gerçek. Bu dünyada yaşanan yaşanmayan veya yaşanamayan her şeyin bir sebebi vardır. Herkes yaptığı her şeyden sorumlu tutulacak, Olaylara bakış açınızı geniş tutun, bir şey istedim neden olmadı demeyin, sahip olduğunuz diğer nimetleri düşünün onları da size Allah vermedi mi? Bugünlere kadar nasıl geldiniz bunu düşünün. Her an her şey olabilecekken oturduğun yerde her an ölebilirken sizi bugüne kadar yaşatan Rabbinizi düşünün. Rabbinize güvenin. Bir gün gelecek ki bugünleri hatırlamayacaksınız bile. Dininizden, imanınızdan vazgeçmediğiniz sürece sabretmiş sayılırsınız ve karşılığını da kat be kat alacaksınız. Allah'a emanet olun.

Üst Alt