Allah'ın Düşmanları Zelil eden Esmaları Nelerdir?

meraklı07

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar,

Allah'ın düşmanları zelil eden Tüm Esmalarını bilen lütfen yazabilirmi? Sadece bu konu ile ilgili Esmalar lütfen.

Ayrıca,bu zikirleri çekmek bazılarının dediğine göre ( haklı olsak bile davamızda) bizede bir süre sonra şermi getirir?

Allah ne olursa olsun bizim beddua etmemizi istemiyor ise ben anlamakta güçlük çekiyorum neden bizlere kendisinden bu Esmalar ilede yardım isteyebileceğimizi ihsan ediyor?

Bende,düşmanımdan kurtulucam diye kendi huzurumdan olmak istemem!

Sağlıcakla
Meraklı

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elkahhar.jpg

Merhaba kime beddua edeceksiniz...
Beddua etmek iyi birşey değil !!'Allah Islah''etsin demeniz daha iyi olur bence..
haklı yere yapılan beddua ...Haklılık veya haksızlık bir çok noktada göreceli bir kavram olduğundan ''haklı beddua'' derken dikkat edelim...
Haklılık-haksızlık çok ince konular, kişinin ne kadar kırıldığı yada üzüldüğü onu haklı yapmaz ki kalbi kırık kişi bir beddua çeksinde tutsun...

Bence daha çok üstünde hakkımız olan kişilere söylenen söz yerini bulur. Mesela birine çok yardımlarımız dokunmuştur bu kişide buna karşı
malımızı çalmıştır, o zaman tutabilir.ya da Annenin, babanin bedduasi gibi...

Beddua negatif enerji yayılımı olacaktır ve unutmayin Sizi de bir şekilde etkiliyebilir.......
Beddua hakliysaniz tutar, hakli degilseniz dönüp dolasir size isabet eder.

İnsan hayatında ne ekerse onu biçer ,ne yaparsa kendine yapar!! Düşüncesinde olduğum için bedduaya gerek kalmadan bence Allah cc. ona eninde sonunda
yaşatacağını biliyorum!! ilahi adalet var,Yapılan tüm haksızlıkların, bir gün gelip karşılık bulacağına inanıyorum..

EL-KAHHAR: KAHRETMEYE MUKTEDİR OLAN
Mutlak galip ve her an kahretmeye muktedir olan, her şeye galip gelen, gücünün üstünde güç olmayan ve bütün düşmanlarını kahreden.
Düşmanlarını ezmekte, mazlumları korumakta ve masumları ezip haklarını gasp edenlerden geri alma konusunda Allah’tan başka daha güçlü ve daha çabuk kimse yoktur.

Kendisine yükselen sesleri işitir. Sahiplerinin kim olduğunu en ince ayrıtılarına kadar bilir. Masumları ve mazlumları korur, ezdirmez.

İKİ TARAFI KESKİN BİR KILIÇ GİBİDİR
EL-KAHHAR ismi iki tarafı da keskin bir kılıç gibidir. Bu nedenle haksız yere okuyan kimse kendisini mahveder.
Yapılan beddua hadislerde anlatıldığı gibi, gökyüzüne çıkar ve hedefini arar. Şayet bulamazsa sahibine geri döner.

Bu nedenle önce okunacak kimsenin önce ıslahı için dua edilir. Eğer ıslahı mümkün değilse Allah’a havale etmek en doğrusudur.
Kahrını istemek yapılacak en son iştir.hele ki bir Müslüman kardeşine..

Fethullah Gülen Hocamiz, Müslüman kardeşine beddua etti, Kahrını istedi de ne oldu..ne kazandı ve ne kaybetti...
isterseniz bunun bir muhasebesini yapalım........

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
gönül sızım hocam çok haklısınız birinin kötülüğünü istemek doğru değil ama elimizde değil.bende tahammül edemediğim kişileri için okumak istiyorum. offf offff neden herşeyi bilemeyiz anlamıyorum, hayatı tecrübe etmek ne zor, ne zor bir hayat, ne zor tecrübeler ediniyoruz :((
yaşamak çok güç ve bizler zayıfız :(
insanlar kötülük yapıyor doğanın dengesi diyorum diyorum ama kendimi teselli edemiyorum artık :(

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Biliyorum Allah'u Teala biz kullarını sınıyor bu bir sınav yaşadıklarım olağan şeyler hatta yaşadıklarım kayde değer şeyler bile olmayabilir ama ben tahammül edemiyorum hocam. Psikolojim bozuluyor galiba ayaklarım geri geri gidiyor ilerleyemiyor sıkıntılarım artıyor. yaşama sevincim kalmadı çok bunaldım çokkk

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm. Ne olursa olsun Allah için affetmek Kendinize yapabileceginiz en büyük iyiliktir. Allah ile aranıza böyle Setler koymayin. Gönlünuz kırılıyor ise Allah karşılıksız bırakmaz. Affedip unutmak kalbinizi ruhunuzu rahatlatır. Allah hepimize Ahirette ve Dünyada iyi hal nasip etsin . Selam ve Dua ile..

Biliyorum Allah'u Teala biz kullarını sınıyor bu bir sınav yaşadıklarım olağan şeyler hatta yaşadıklarım kayde değer şeyler bile olmayabilir ama ben tahammül edemiyorum hocam. Psikolojim bozuluyor galiba ayaklarım geri geri gidiyor ilerleyemiyor sıkıntılarım artıyor. yaşama sevincim kalmadı çok bunaldım çokkk
Selâmün Aleyküm. Böyle devam edersen ileride daha ağır imtihanlar in olur. Nedeni ise bu konuşmaların. Senin yasinda iken benim dusuncelerim de senin gibiydi. Yaşadığın herşeyi düşünüp hatalarını derslerini cebine koy yola devam Et. Düşünürsen geçmişi bin kere geçer üzerinden. "Allahın bize sunduğu imtihanlar da güç vardır insan sabır küpü çıkar. Ama biz kendi kendimizi boğuyorsak isyan başlar". Bir insana kötü olmasi için nasıl dua edebilirsin ki. Seni Yaradan Allaha karşı Mahçup olmazmisin? Allahın kuluna zarar verecek kadar kör mü yüreğin? .Bal ile acı iç, içe yakışmaz..Sen bırak bu düşünceleri seccade ye otur Allahın rızasını kazanmaya bak. O zaman sıkıntıların tatlılasir.. Allah Ahirrette ve Dünyada iyi.hiyi.hal.niyi.hal.nasip etsin sana. Allah affetsin.

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm. Ne olursa olsun Allah için affetmek Kendinize yapabileceginiz en büyük iyiliktir. Allah ile aranıza böyle Setler koymayin. Gönlünuz kırılıyor ise Allah karşılıksız bırakmaz. Affedip unutmak kalbinizi ruhunuzu rahatlatır. Allah hepimize Ahirette ve Dünyada iyi hal nasip etsin . Selam ve Dua ile..

Selâmün Aleyküm. Böyle devam edersen ileride daha ağır imtihanlar in olur. Nedeni ise bu konuşmaların. Senin yasinda iken benim dusuncelerim de senin gibiydi. Yaşadığın herşeyi düşünüp hatalarını derslerini cebine koy yola devam Et. Düşünürsen geçmişi bin kere geçer üzerinden. "Allahın bize sunduğu imtihanlar da güç vardır insan sabır küpü çıkar. Ama biz kendi kendimizi boğuyorsak isyan başlar". Bir insana kötü olmasi için nasıl dua edebilirsin ki. Seni Yaradan Allaha karşı Mahçup olmazmisin? Allahın kuluna zarar verecek kadar kör mü yüreğin? .Bal ile acı iç, içe yakışmaz..Sen bırak bu düşünceleri seccade ye otur Allahın rızasını kazanmaya bak. O zaman sıkıntıların tatlılasir.. Allah Ahirrette ve Dünyada iyi.hiyi.hal.niyi.hal.nasip etsin sana. Allah affetsin.

Âmin ablacım cümlemizi affetsin inş. Ben herşeyin bilincindemiyim yoksa kendimi mi kandırıyorum bilemiyorum. Benim ailemden başka hiç kimsem yok onların iyiliğinden başka bir isteğim yok ve onlara asla zarar vermek istemiyorum. Ailevi sıkıntılar çoğunlukla yaşıyorum benim ile ilgili değil aile üyelerimin çeşitli sıkıntıları var ve ben onlar için üzülüyorum bu üzüntülerim yetmezmiş gibi birde o saçma sapan adamı hergüm görüyorum bana şimdilik doğrudan yaptığı birşey yok ama görmeye tahammül edemiyorum, bana zarar vermesinden korkuyorum. Onun ısrarları yüzünden iki gün arkadaş olduk aramızda hiç birşey geçmedi bedensel olarak ama öyle bir arkadaşlıkta adım geçtiği için kızıyorum.(ben bu kötülüğü hakkedecek hiçbirşey yapmadım diye) onun saçma sapan hayallerine yalanlarına inandığım için kendimi suçluyorum ama onu Allah karşıma çıkardı :( yoksa bende bilirdim şeytanlık yapmayı ama yapmadım hiç kimseye şeytanlık :((
O karşıma çıktı ve beni bu denli etkisi altında bıraktığı için ondan nefret ediyorum. Hak yerini bulmalı bende oluşturduğu şu paronayak hallerin hesabını vermeli o kart zampara!

tozduman

Moderatör
Moderatör
Âmin ablacım cümlemizi affetsin inş. Ben herşeyin bilincindemiyim yoksa kendimi mi kandırıyorum bilemiyorum. Benim ailemden başka hiç kimsem yok onların iyiliğinden başka bir isteğim yok ve onlara asla zarar vermek istemiyorum. Ailevi sıkıntılar çoğunlukla yaşıyorum benim ile ilgili değil aile üyelerimin çeşitli sıkıntıları var ve ben onlar için üzülüyorum bu üzüntülerim yetmezmiş gibi birde o saçma sapan adamı hergüm görüyorum bana şimdilik doğrudan yaptığı birşey yok ama görmeye tahammül edemiyorum, bana zarar vermesinden korkuyorum. Onun ısrarları yüzünden iki gün arkadaş olduk aramızda hiç birşey geçmedi bedensel olarak ama öyle bir arkadaşlıkta adım geçtiği için kızıyorum.(ben bu kötülüğü hakkedecek hiçbirşey yapmadım diye) onun saçma sapan hayallerine yalanlarına inandığım için kendimi suçluyorum ama onu Allah karşıma çıkardı :( yoksa bende bilirdim şeytanlık yapmayı ama yapmadım hiç kimseye şeytanlık :((
O karşıma çıktı ve beni bu denli etkisi altında bıraktığı için ondan nefret ediyorum. Hak yerini bulmalı bende oluşturduğu şu paronayak hallerin hesabını vermeli o kart zampara!
Tövbe Estağfurullah :) " Kişi kendi bilir işi ".

Kurani kerimi türkçeden okurmusun. Her akşam oku düşün sorularının cevabını kafandaki kırışıklıklari Çozeceksin Inşallah selam ve dua ile.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selâmün Aleyküm. Böyle devam edersen ileride daha ağır imtihanlarin olur deprasyona girersin o insan için değer mi sonra da o kart zampara derki O zaten deli ,melankolik bir acil vaka idi..bunu mu istiyorsunuz kendinize gelin kendinize..
hayatta,olaylara biraz daha olumlu bak Ya HU...

Zararın neresinden dönersen kârdır. Sürüp giden zararlı bir işten ne denli erken vazgeçersek, daha sonra uğrayacağımız zararı o denli azaltmış, sonuç olarak o kadar kâr etmiş oluruz. HATANIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR"demek ki Siz şu an kârdasın..Elhamdullilah..
zararın neresinden dönülse kâr değil mi? ha bir de Bir musibet bin nasihattan iyidir bak kısa zamanda neler öğrendiniz ve tecrübe kazandiniz her bilgi ve tecrübe nin bir bedeli var...kötü tecrübelerin öğretme gücü oldukça büyüktür.Yaşanılan ve hissedilen şeylerin unutulması çok zordur...

İnsanlara hayat deneyimlerimizden öğütler vermek çoğu zaman işe yaramaz. Çünkü söz unutulur. Ancak kişinin başına olumsuz bir olay geldiğinde öğütlerin anlamını ancak;
O zaman idrak edilir!!

mevladan başkasını çok seven faturasını ödemeden ve o çok sevdiği ile imtihan edilmeden kurtulamaz.:tamam:.

hele neyse Ya Hu ;Hatayı anlayıp düzeltmeye çalışmak da büyük bir erdemdir...hayat yoluna selamet,huzur ,dua ile devam edin biz seni ,o saf kalbini, seviyoruz...

acilangul1

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm ablalarım.
Sevgili tozuduman teşekkür ederim güzel öneriniz ve yorumunuz için sanırım oturup dinimizi baştan araştırmam gerek. Bilgiliyim herkese herşeyi bilirim ama nedense söz konusu ben olunca aptalaşşıyorum :( düşünme yetimi kaybediyorum. bir yerde bi eksiklik var galiba araştıracağım.

Sevgili gönül sızım hocam ablam sizin varlığınız Allahın bana ve diğer islamiforumlar net üyelerine bir mükafatı galiba. Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. Her ne kadar sanalda olsa sizin uyarı ve önerileriniz sayesinde birçok hatamın farkına vardım ve doğru yolu bulmaya çalıştım. Hatalarımdan döndüm. Ben uzun süredir her ne hikmetse onu unutmuş ve öfkemi yenmiştim ama pısır pısır konuşmalar, gülüşler ve imaları benim canımı sıkıyor ayrıca islamiforumlar.net sayfasında eski mesajlarıma bakıp öfkem katbe kat artı. Ben bu kadar acı çekmişken o nasıl bu kadar mutlu olur diye içten içe kızıyorum. Dediğiniz gibi uzun bir süredir melonkolikleştim ve bunu muhtemelen başkalarıda farketmiştir. Kendime çeki düzen vermeye çalışıyorum umarım bu uğurda başarılı olurum. Ben hiç kimseyi "Allah'tan çok sevmedim" (tövbe haşşa) aksine ne olsa iyi de olsa kötü de olsa ondan bildim ve Allah'u Teala'nın bir dersi olarak algıladım ama buaralar yaşamak o kadar güç geliyor ki anlatamam. Dünya üstüme yıkılmış gibi zayıf olduğum halde güçlü durma pahasına yaşıyorum. Sevinçlerim, gülüşlerim, sevmelerim beni terk etmiş sanki güvensizlik, şüphecilik ve paronayak kişiliğim dört elle sarılmış bana bırakmıyor.

Karar verdim dinimizi baştan okuyacak ve hiç bir düşüncemin esiri olmayacağım. Keyifsizlik keyifsizliği çekiyor galiba bir yerlerde yanlış yapıyorum. Bunu çözeceğim inş.
Beni affedin zamanınızı bu garip hallerimle çaldığım için.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamın aleyküm ablalarım.
Sevgili tozuduman teşekkür ederim güzel öneriniz ve yorumunuz için sanırım oturup dinimizi baştan araştırmam gerek. Bilgiliyim herkese herşeyi bilirim ama nedense söz konusu ben olunca aptalaşşıyorum :( düşünme yetimi kaybediyorum. bir yerde bi eksiklik var galiba araştıracağım.

Sevgili gönül sızım hocam ablam sizin varlığınız Allahın bana ve diğer islamiforumlar net üyelerine bir mükafatı galiba. Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. Her ne kadar sanalda olsa sizin uyarı ve önerileriniz sayesinde birçok hatamın farkına vardım ve doğru yolu bulmaya çalıştım. Hatalarımdan döndüm. Ben uzun süredir her ne hikmetse onu unutmuş ve öfkemi yenmiştim ama pısır pısır konuşmalar, gülüşler ve imaları benim canımı sıkıyor ayrıca islamiforumlar.net sayfasında eski mesajlarıma bakıp öfkem katbe kat artı. Ben bu kadar acı çekmişken o nasıl bu kadar mutlu olur diye içten içe kızıyorum. Dediğiniz gibi uzun bir süredir melonkolikleştim ve bunu muhtemelen başkalarıda farketmiştir. Kendime çeki düzen vermeye çalışıyorum umarım bu uğurda başarılı olurum. Ben hiç kimseyi "Allah'tan çok sevmedim" (tövbe haşşa) aksine ne olsa iyi de olsa kötü de olsa ondan bildim ve Allah'u Teala'nın bir dersi olarak algıladım ama buaralar yaşamak o kadar güç geliyor ki anlatamam. Dünya üstüme yıkılmış gibi zayıf olduğum halde güçlü durma pahasına yaşıyorum. Sevinçlerim, gülüşlerim, sevmelerim beni terk etmiş sanki güvensizlik, şüphecilik ve paronayak kişiliğim dört elle sarılmış bana bırakmıyor.

Karar verdim dinimizi baştan okuyacak ve hiç bir düşüncemin esiri olmayacağım. Keyifsizlik keyifsizliği çekiyor galiba bir yerlerde yanlış yapıyorum. Bunu çözeceğim inş.
Beni affedin zamanınızı bu garip hallerimle çaldığım için.
* ALLAH bir insanı,senin elinden ayağa kaldıracaksa,sen nasıl elini uzatmazsın?
ALLAH seni insanlara sevdirmek istiyor. ALLAH senin dağılmış parçalarını topluyor.
Şemsi Tebriz.
Estagfurullah :) Siteden ayrılma ! Ben de ilk kalbımı zorlayan sorunumda başka bir islami siteye üye olmuştum. Gönül sızım gıbi kimse de yoktu. yine bir bayan vardı msn den konuşup bana yardımcı olmaya çalışıyordu aklıma geldı Allah razı olsun :) Gerekırse nickini değiştir . Boşluktasın sadece. Kuran Kerim şifa dır sana İyi gelecektir. Üzülme . Burada yazılanları dinlersen uygularsan hemen toparlanırsın. 5 ay sonrada 5 yıl sonrada yapacağın şeyler yine bunlar olacaktır.. Allah sana Ahırette ve Dünya da iyi hal nasip etsin..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm. Böyle devam edersen ileride daha ağır imtihanlarin olur deprasyona girersin o insan için değer mi sonra da o kart zampara derki O zaten deli ,melankolik bir acil vaka idi..bunu mu istiyorsunuz kendinize gelin kendinize..
hayatta,olaylara biraz daha olumlu bak Ya HU...

Zararın neresinden dönersen kârdır. Sürüp giden zararlı bir işten ne denli erken vazgeçersek, daha sonra uğrayacağımız zararı o denli azaltmış, sonuç olarak o kadar kâr etmiş oluruz. HATANIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR"demek ki Siz şu an kârdasın..Elhamdullilah..
zararın neresinden dönülse kâr değil mi? ha bir de Bir musibet bin nasihattan iyidir bak kısa zamanda neler öğrendiniz ve tecrübe kazandiniz her bilgi ve tecrübe nin bir bedeli var...kötü tecrübelerin öğretme gücü oldukça büyüktür.Yaşanılan ve hissedilen şeylerin unutulması çok zordur...

İnsanlara hayat deneyimlerimizden öğütler vermek çoğu zaman işe yaramaz. Çünkü söz unutulur. Ancak kişinin başına olumsuz bir olay geldiğinde öğütlerin anlamını ancak;
O zaman idrak edilir!!

mevladan başkasını çok seven faturasını ödemeden ve o çok sevdiği ile imtihan edilmeden kurtulamaz.:tamam:.

hele neyse Ya Hu ;Hatayı anlayıp düzeltmeye çalışmak da büyük bir erdemdir...hayat yoluna selamet,huzur ,dua ile devam edin biz seni ,o saf kalbini, seviyoruz...

acilangul1

Selamun Aleyküm. İnsanlara hayat deneyimlerimizden öğütler vermek çoğu zaman işe yaramaz. Çünkü söz unutulur. Ancak kişinin başına olumsuz bir olay geldiğinde öğütlerin anlamını ancak;
O zaman idrak edilir!!

mevladan başkasını çok seven faturasını ödemeden ve o çok sevdiği ile imtihan edilmeden kurtulamaz. Doğru hakikaten Kendimi parçalıyorum . Bazen yaşım gereği bilmişlik gibi algı oluştuğu için susuyorum.. Ben diyorum bakın yaşadım bu bu olacak diyorum sonra DUVARA bakıp iyiki varsın diyorum :) Selam ve Dua ile.

Yekbu_tenebu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Âmin inşallah ablacım sayfadan ayrılmayı düşünmedim bu negatif hallerimle canınızı sıkmaktan sıkıldım."İslamiforumlar.net" sayfası benim için çok önemli severek güvenerek takip ettiğim bir site. Burda doğruluğu dürüstlüğü gördüm. Başka sayfalara takılmıyorum birşey ilgimi çekse bile öncelikle "islamiforumlar.net" sayfasının siz değerli üyelere sormaya çalışıyorum. Sayfadakilerden onay aldım mı harekete geçiyorum :)
Ben teşekkür ederim herkese iyi ki varsınız.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm tozduman kardeşim, seninle aynı yaştayız ben haddim olmayarak sana bir tavsiyede bulunacağım..
Gönül sızım ablam çok yapar bunu ... sana, bana, bize bir şey söyleyeceği zaman, nasihat vereceği, yol göstereceği zaman daha önceden yazmış olduğu (konuyla ilgili) konusunun altına o anki düşüncelerini yazar, herkes kendi payına düşeni alır.. Allah razı olsun...sen de öyle yapabilirsin mesela...
Direkt söylediğimde insanlar beni yanlış anlıyor, bilmişlik yapıyor diyorlar diye düşünüyorsan, bence böyle bir şey deneyerek tavsiyelerini yazabilirsin kardeşlerine..
Hepimizin paylaşmak istediği, başkasına faydası dokunacağını düşündüğü bilgileri vardır.. Belki senin bir tek sözün bile çoğu insanın hayatına ışık tutar kim bilir?
selam ve dua ile sağlıcakla kal...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm tozduman kardeşim, seninle aynı yaştayız ben haddim olmayarak sana bir tavsiyede bulunacağım..
Gönül sızım ablam çok yapar bunu ... sana, bana, bize bir şey söyleyeceği zaman, nasihat vereceği, yol göstereceği zaman daha önceden yazmış olduğu (konuyla ilgili) konusunun altına o anki düşüncelerini yazar, herkes kendi payına düşeni alır.. Allah razı olsun...sen de öyle yapabilirsin mesela...
Direkt söylediğimde insanlar beni yanlış anlıyor, bilmişlik yapıyor diyorlar diye düşünüyorsan, bence böyle bir şey deneyerek tavsiyelerini yazabilirsin kardeşlerine..
Hepimizin paylaşmak istediği, başkasına faydası dokunacağını düşündüğü bilgileri vardır.. Belki senin bir tek sözün bile çoğu insanın hayatına ışık tutar kim bilir?
selam ve dua ile sağlıcakla kal...
Aleyküm Selam emos-25 kardeşim. Teşekkür ederim Allah razı olsun Estağfurullah hakkınız var inceliginiz için çok teşekkür ederim. Ben reel de konuşmaya çekiniyorum :) Gönül sızım benden daha bilgili tecrübeli ben henüz yolun başındayım. Bazen Gönül sızım yazarken aynı konuya bende yorum yapınca utanıyorum. Ben yüreğime dokunan birşey olduğunda direk kendi hayatimdan kesinti yapıp paylaşiyorum Allah için belki sürekli kendi hayatımı örnek veriyorum ama samimi oldugumu karsimdaki insana hakikaten yurekten yardimci olmaya calistigim icin böyle ifade ediyorum. Site de boyle düşünen yoktur Inşallah. Utandim şimdi. Bir insana bir bakış bile çok iyi gelir. Teşekkür ederim Allah razı olsun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Güzel kardeşim sana samimi bir itirafta bulunayım mı?
Hani ilk yazdığın mesajında, ben de çok etkilendiğimi yazmıştım yaşadıklarından.. İşte o mesaj da gerçekten samimiyetine hayran kaldım abartmıyorum içimden geçenler bunlar...
Buradaki kardeşlerimde samimiyete önem veriyor, zaten bir mesajda ne yazıldığı da önemli ama içten gelerek mi yazıldığı da çok önemlidir bence...
Ben de devamlı kendi hayatımdan örnek veririm herkes yapar bunu çoğu insan... Çünkü kendin gördüğün bir şeyi başkası da aynı hatayı yapmasın diye anlatırız çoğu zaman...

sen gönlünden geçeni anlat emin ol o samimiyetin direkt karşı tarafa geçiyor zaten... selametle...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Güzel kardeşim sana samimi bir itirafta bulunayım mı?
Hani ilk yazdığın mesajında, ben de çok etkilendiğimi yazmıştım yaşadıklarından.. İşte o mesaj da gerçekten samimiyetine hayran kaldım abartmıyorum içimden geçenler bunlar...
Buradaki kardeşlerimde samimiyete önem veriyor, zaten bir mesajda ne yazıldığı da önemli ama içten gelerek mi yazıldığı da çok önemlidir bence...
Ben de devamlı kendi hayatımdan örnek veririm herkes yapar bunu çoğu insan... Çünkü kendin gördüğün bir şeyi başkası da aynı hatayı yapmasın diye anlatırız çoğu zaman...

sen gönlünden geçeni anlat emin ol o samimiyetin direkt karşı tarafa geçiyor zaten... selametle...
Estagfirullah :) Teşekkür ederim utandim :) teşekkür ederim. Allah razı olsun kardeşim sende çok Samimisin :)Sabahtan beri huzursuzdum yazmamaya bile karar vermiştim. Allah razı olsun senden. Beni mutlu ettin :) Allah Ahirette ve Dünyada iyi hal nasip etsin :)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Her şey de bir hayır vardır... demek ki sen yazmak istemedin ben de senden gelecek hayırlar için sadece bir vesile olmaya çalıştım Allah öyle takdir etti...

Neyse bizim senden, senin de bizden öğreneceğin bir çok faydalı bilgi olabilir sen de paylaş, sen de kazan Allah'ın rızasını, biz de kazanalım... Veren el daima üstündür kardeşim, sen veren el oldukça avucuna daha nice nimetler dolacak, sen bildiğini öğretirsen Allah'ta sana bilmediklerini öğretir unutma! selametle hayr la kal...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Her şey de bir hayır vardır... demek ki sen yazmak istemedin ben de senden gelecek hayırlar için sadece bir vesile olmaya çalıştım Allah öyle takdir etti...

Neyse bizim senden, senin de bizden öğreneceğin bir çok faydalı bilgi olabilir sen de paylaş, sen de kazan Allah'ın rızasını, biz de kazanalım... Veren el daima üstündür kardeşim, sen veren el oldukça avucuna daha nice nimetler dolacak, sen bildiğini öğretirsen Allah'ta sana bilmediklerini öğretir unutma! selametle hayr la kal...
Teşekkür ederim. Allah razı olsun :) Allah hepımıze Ahirette ve Dünyada İyi hal nasip etsin. Selam ve Dua ile

S@nem

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Oturduğun yerden, sadece zikir çekerek birilerinin başına felaket yağdırmak isteğinin doğruluğunu geçtim de böyle bir şeyin olabileceğine gerçekten ihtimal veriyor musun?

Haklı olduğun bir konuysa eğer, ve değiştiremeyeceğin şeyler varsa konuyu Allah'a havale edersin...

O kişinin başına diyelim ki bir felaket geldi, kepaze oldu. Bu durumdan haz mı alacaksın?

Üst Alt