"Allah bize yeter"

melekkk8

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm,
neden bilmiyorum ama kendi hayatımdan birşeyler anlatmak istedim.. Ben yaklaşık 3 yıl ağır depresyon geçirdim. Kendim değildim, artık hiç konuşmaz oldum, saatlerce ağlamakla ve ölme düşüncesiyle yaşadım ben hep.. Bunların çoğu sebebi vardı. Kafam o kadar dağınıktı ki, sadece ölmek istiyordum. Hatta "Allah bile benden nefret ediyordur, bu dünya da benim ne işim var" gibi onca şey de geçiyordu aklımdan. Hap falan kullanmadım, Allah'a dua ederek atlattım ben herşeyi, Allahıma şükürler olsun.. Demek istediğim şey, kimse yanımızda olmasa bile Allah var.Her ne olursa olsun sığınacağımız biri var.. Yaşadığımız herşey imtihanın bir parçasıdır. Allah dert verirse elbet derman da verendir. Hiç birşeyi sebepsiz vermez, kaldıramayacağımız yükü hiç vermez.. Dua etmek kadar güzel şey var mı? 'Allah bize yeter'.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim.
Artık yaşadık , çevremizde gördük demekki yoldan çıkınca ya da yola girmeyince teslim olmayınca, depresyona giriyoruz.
Bu da Allahın bize lütfu .
Bende depresyonlar ile yaklaştim Allaha.
Bu siteye yazan hanimlarin bir çoğu da bu anlattiklarinizi yaşamış.
Allah kulunu tanıyor ama biz Rabbimize kul olamıyoruz.
Ben artık Diyorum ki hakediyorum!
Düzgün olsaydıM bazı. Şeyleri yaşamazdim.
Her depresyondan her ımtihan dan temizlenip çıktık.
Allah merhamet ini üzerimizden eksik etmesin.
Rabbim.bizd ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim.
Selametle

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam sevgili melek kardeşim şimdi sen tekrar hatırlatınca tekrar ruh sağlığım için sonsuz kere yüce Allah cc şükürler ediyorum. Amenna ve saddekna yüce Rabbimin her derde deva oluşu ve kulların bu mutluluğu yaşayabilmeleri sonsuz güzel bir nimet bunun içinde sonsuz şükürler olsun yüceler yücesi mevlama:)duaa..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Sevgili melek kardeşim, geçmiş olsun... haklısın Allah'ımız yanımızdayken kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın ne olacak ki!!

Allah'ı vekil edindikten sonra başkasının dedikleri bir kulağından girip ötekinden çıkar, çünkü İnsanoğlu çok acayip bir varlık; bir gün seni yere göğe sığdıramaz, ertesi gün yüzüne bile bakmaz!
Bir de şu var; aklına eseni söylerler, insanın büsbütün canı sıkılır...Dilin kemiği yok vesselam...

Hasbinallahi ve nimel vekil nimel Mevla ve nimen nasir....

Selametle kardeşim...

melekkk8

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim.
Artık yaşadık , çevremizde gördük demekki yoldan çıkınca ya da yola girmeyince teslim olmayınca, depresyona giriyoruz.
Bu da Allahın bize lütfu .
Bende depresyonlar ile yaklaştim Allaha.
Bu siteye yazan hanimlarin bir çoğu da bu anlattiklarinizi yaşamış.
Allah kulunu tanıyor ama biz Rabbimize kul olamıyoruz.
Ben artık Diyorum ki hakediyorum!
Düzgün olsaydıM bazı. Şeyleri yaşamazdim.
Her depresyondan her ımtihan dan temizlenip çıktık.
Allah merhamet ini üzerimizden eksik etmesin.
Rabbim.bizd ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim.
Selametle

Çok doğrudur.. ben kendi çevremde de çok şahit oldum bu duruma. Her şer de bir hayır vardır, Allah bize mutlaka bir sebeple yaşatıyor yaşadığımız her şeyi.Bir de "hak ediyorum" dediniz ya, hatasız kul olmaz. Ben de çok doğru olmayan şeyler yaptım ama Rabbim bize çok şükür doğru yolu gösterdi öyle değil mi? Allah bu yoldan ayırmasın bizi..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Kul olmak güzel, dayandığın güvendiğin bir Rabbin var nihayetinde....

Herkes, her şey, hatta dünya sana sırtını dönse bile Seni kucaklayan, sana yine kapılarını ardına kadar açacak olan,
RAHMAN var!!

Sil gözündeki umutsuzluk bulutunu, bak yine güneş doğdu, bak yine yaz geldi! her taraf sıcacık olacak, tıpkı rabbine inanan, güvenen bir müminin yüreği gibi...

Hadi artık gül biraz, bak sana kainatta bunca güzellik veren rabbini an, gerçekten ondan gerisi boştur,
De ki; ALLAH YETER!

bilge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'a sığınıp dua etmek olmasa zaten dayanılacak gücümüz kalmıyor. Affedişine sığınıyoruz merhamet edişine sığınıyoruz. İnşAllah tövbesi kabul olup bir daha aynı günahı işleyen kullarından olmayız.

Üst Alt