Allah beni seviyor mu?

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Erzurumda yetişen Evliyadan Garip Hafızın (rahmetullahi aleyh) bir akşam evde hanımıyla oturmuş sohbet ediyorlardı ki, bir ara hanımı;
Efendi, ben bir şeyi çok merak ediyorum.

Hayırdır hanım. Neyi merak ediyorsun?
Allahü teâlâ beni seviyor mu acaba?

Mübarek sordu; peki sen Allahü Teâlâyı(c.c) seviyor musun hanım?
Elbette, hem de çok seviyorum.

Buyurdu ki; öyleyse o da seni çok seviyor. Çünkü sevgi yukardan gelir. O seni sevmeseydi, sen onu sevemezdin.

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben sevildiğimi düşünmüyorum...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim; Allahu teala bizi ahrette nasıl karşılayacak bilir misin?
bak anlatayım; bir adam varmış vaktiyle, günahları çok mizana konulacak tek iyi ameli bulunmamış.. lakin Allah'ın sevdiklerini sever, sevmediklerine buğz edermiş... buraya dikkat!!! en önemlisi Allah'a karşı hüsn-ü zan edermiş.. Allah'ın merhametinden sevgisinden emin olur, rahmetinin gazabını geçtiği bilir böyle amel edermiş... Allahu teala da bu kulunu bu zannın dan dolayı cennete koymuş...

kardeşim, çok günahımız, kusurumuz, hatalarımız var saymakla tükenmez.. lakin efendimiz'in (s.a.v) sözüyle cevap vereyim;
Kolaylaştırın, güçleştirmeyin. Müjdeleyin, nefret ettirmeyin...
ben müjdeledim sen Allah'ı her zaman hüsn-ü zan ile an.. rabbim karşılıksız bırakmaz gerisini düşünme...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben sevildiğimi düşünmüyorum...

Selamün aleyküm kardeşim Allah(c.c) rızası için yapma bunca şey yazdın bunları yazarken Allah'ın(c.c) seni sevmediğini düşünerek mi yazdın ben sanmıyorum.

Buyurdu ki; öyleyse o da seni çok seviyor. Çünkü sevgi yukardan gelir. O seni sevmeseydi, sen onu sevemezdin.

Sen sevmiyor musun ki kardeşim sevilmeyenlerden olasın...

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim Allah(c.c) rızası için yapma bunca şey yazdın bunları yazarken Allah'ın(c.c) seni sevmediğini düşünerek mi yazdın ben sanmıyorum.

Sen sevmiyor musun ki kardeşim sevilmeyenlerden olasın...

Abi yalanı sevmem,her namazımdan sonra Rabbim ben seni seviyorum ne olur sen de beni sev diye dua ederim...

Hatta geçen rüyamda yeminle söylüyorum şöyle bir olay;

Rüyamda sesleniyorum ey bütün yer gök alemi,BEN ALLAH C.C 'ü çok seviyorum diye...Titreyerek uyandım daha sonra rüyamdan...

Ama Rabbim beni sevmiyor diye düşünmemin sebebi;Ben O'nun sevgisile laik değilim ben hak etmiyorum...

Duamdır ki,cehenneme atacaksa bile beni bir kez sadece tek bir kez beni sevdiğini buyursun...[/B]

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim hangimiz güzel amelsiz Rabbimizin sevgisine layık olabiliriz ki, biz onun bize emrettiklerini yapacağız yasakladıklarından uzak duracağız. Sadece seni sevdiğini söyler mi duanda istediğin gibi bilemeyiz ama Allah şüphesiz hepimizi seviyor ki bu kadar rahmet dolu merhamet dolu mağfiret sahibi emos kardeşiminde dediği gibi bana hüsnü zan ile dua edin suizandan uzak durun diye emreder. Yani iyiniyetle samimi bir kalple dua edersek kabul oluyor, ama dua ettim tövbe ettim Allah(c.c) kabul eder mi diye şüphe edersen duadan bile sayılmıyor.
Buraya ilk katıldığında ilk açtığın konuyu en az benim kadar iyi hatırlıyorsundur; Allah'a(c.c) küfür ettiler diye ne kadar üzülmüştün öfkelenmiştin kahrolmuştun. Sen böyle severken bildiğim kadarıyla namazlarını kılıyorsun ibadetlerini yerine getirmeye çalışıyorsun Allah(c.c) seni neden sevmesin. Bence böyle düşünme geçmişe baktığımızda kimler var yazmaya kalksam çok uzun olur. Hepimiz insanız kimimizin çok kimimizin az kimimizin büyük kimimizin küçük günahlarımız var bizim amacımız layık olmadığımızı düşünmek değil layık olmaya gayret göstermektir kardeşim. Layık olup olmadığını sen bile bilemezsin ama böyle düşünmen bile belki de günaha girmene sebep oluyordur kardeşim. Duan inşallah kabul olur ve duyarsın sevildiğini kardeşim...

Allah'a(c.c) emanet ol...

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim hangimiz güzel amelsiz Rabbimizin sevgisine layık olabiliriz ki, biz onun bize emrettiklerini yapacağız yasakladıklarından uzak duracağız. Sadece seni sevdiğini söyler mi duanda istediğin gibi bilemeyiz ama Allah şüphesiz hepimizi seviyor ki bu kadar rahmet dolu merhamet dolu mağfiret sahibi emos kardeşiminde dediği gibi bana hüsnü zan ile dua edin suizandan uzak durun diye emreder. Yani iyiniyetle samimi bir kalple dua edersek kabul oluyor, ama dua ettim tövbe ettim Allah(c.c) kabul eder mi diye şüphe edersen duadan bile sayılmıyor.
Buraya ilk katıldığında ilk açtığın konuyu en az benim kadar iyi hatırlıyorsundur; Allah'a(c.c) küfür ettiler diye ne kadar üzülmüştün öfkelenmiştin kahrolmuştun. Sen böyle severken bildiğim kadarıyla namazlarını kılıyorsun ibadetlerini yerine getirmeye çalışıyorsun Allah(c.c) seni neden sevmesin. Bence böyle düşünme geçmişe baktığımızda kimler var yazmaya kalksam çok uzun olur. Hepimiz insanız kimimizin çok kimimizin az kimimizin büyük kimimizin küçük günahlarımız var bizim amacımız layık olmadığımızı düşünmek değil layık olmaya gayret göstermektir kardeşim. Layık olup olmadığını sen bile bilemezsin ama böyle düşünmen bile belki de günaha girmene sebep oluyordur kardeşim. Duan inşallah kabul olur ve duyarsın sevildiğini kardeşim...

Allah'a(c.c) emanet ol...

O'ndan başka menfaatsiz,çıkarsız seven yok.O'ndan başka yalansız,yanlışsız yok.O'ndan başka bir şeyleri başa kakmadan seven yok.Benim cennetten öte arzumdur sadece bir kez dahi olsa,en SEVDİĞİM tarafından sevildiğimi işitmek...

A

ahmet hulya

Kayıtsız
Misafir
Abi yalanı sevmem,her namazımdan sonra Rabbim ben seni seviyorum ne olur sen de beni sev diye dua ederim...

Hatta geçen rüyamda yeminle söylüyorum şöyle bir olay;

Rüyamda sesleniyorum ey bütün yer gök alemi,BEN ALLAH C.C 'ü çok seviyorum diye...Titreyerek uyandım daha sonra rüyamdan...

Ama Rabbim beni sevmiyor diye düşünmemin sebebi;Ben O'nun sevgisile laik değilim ben hak etmiyorum...

Duamdır ki,cehenneme atacaksa bile beni bir kez sadece tek bir kez beni sevdiğini buyursun...[/B]
benide cehennemine atacaksa 1 kez ONU CC ve Peygamber Efendimizi SAV i gormek ellerinden opmek isterdim

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah'ın sevgisi kalplerde yer edilmesi için ilk önce Allah'ın hudutlarını gözetlememiz gerekir sevgi bir iddiadır o iddiayı ispat etmek gerekir' ben seviyorum demekle olmaz seni onu sevmen günlük hayatına ne kadar müdahil oluyor?

Bizler Bir düğün yaparken Allah'a c'c soruyormuyuz bunun ölçüleri nedir
Derneğimize aşımıza siyasete diyanete
Devlete ekonomiye faize vb ne kadar karışıyor Allah' toplum olarak Allah'ı haşa camide bilir başka bilmez Allah siyasete karışmaz derneğe eğlenceye vb biz böyle mi bir Allah'a inanıyor ve seviyoruz" hayır hayır vallahi sevgi böyle değil?

Üst Alt