Ailede huzur ve mutluluk nasıl sağlanır?

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Mesajlar
709
Ailede huzur ve mutluluğu sağlamak mutlu olmak, başkalarını mutlu etmekle orantılıdır. Karşıdakini mutlu etmeye çalışmakla işe başlayın. Siz başkasının huzurlu ve mutlu olması için birşeyler yaparsanız bu çabanız size geri dönüş yapacaktır. Hiçbir çaba göstermeden mutluluğun, huzurun, neşe ve muhabbetin gökten inmesini beklemek biraz saflık olmaz mı? İnsanlar birlikte olunca, başka birine faydası dokununca mutlu olurlar. Herşey paylaşınca güzelleşir.

Düşünün ki; çok muhteşem bir sofra hazırladınız, bir kuş sütü eksik, herşeyi yaptınız sofranız tam bir efsane oldu. Eee bu sofrayı başkalarıyla paylaşıp onların memnuniyetini görmediğiniz sürece mutlu olamazsınız ki! Doğru değil mi?
Yani mutluluk tek başımıza bulabileceğimiz bir duygu değil. Hiçbir insan tek başına mutlu olamaz. Mutluluk da üzüntüler gibi birlikte yaşandığı zaman değer kazanır. İnsan o zaman mutlu olduğunu hissedebilir.

Demek ki mutlu olmanın bir çok yolu var. İnsan aklını ve gönlünü harekete geçirirse çok şeyin üstesinden gelir. En geçimsiz insanda bile hoşa gidecek bir özellik bulunur. Bu dünyada tek mutluluk sebebi para veya güzellik değildir.

Nice güzellik ve para sahibi insanlar bir türlü mutluluğu yakalayamamıştır.

Mutluluk; sevgi, saygı, hoşgörü, çaba, vefa, anlayış, sabır, akıl ve gönül çorbasıdır. Rabbim herkese bu tarifi uygulayıp mutluluk ve huzuru bulmayı nasip etsin. Amin...
 
Üst Alt