Ahh bu cocuklarin bizden cektikleri.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yaramaz_cocuk.jpg

ahh kardesim ah..bizler de cocuk iken belkide onlardan daha da cok yaramazdik!
ama bizim cocuklugumuzda bizler ozgur ve icimizdeki enerjiyi bosaltabilmek icin dag,bayir her sey bize serbesti...
butun gun kosar yada sokaklarimizda oynar,aksam ezaninin telasi ile kendi dunyamizda yasardik.bizlerin bir hayal dunyamiz ,vardi....
arkadaslarimiz,bizi seven bir komsuluk diyari vardi...
yanlis bir hareketimizde bizi guzelce ,sevgi ile uyaran buyuklerimiz vardi.
annelerimiz ise onca dunya yuku altinda ezildikleri halde daha sabirli,sefkatli ve bizim yaramazliklarimiza gulebilecek kadar genis ve anlayisli idiler...
ahh seni dunya tatlisi yaramazim diyebilecek genis yurekleri vardi..
bugun ise cocuklarimizi 4 duvar, ve belli park ve belli mesafeli yerlere kapatik.. cocuklar bunaliyor,cocuk dolu enerjilerini ,cocukca hayalerini ortaya seremiyor ve hep iclerinde dis dunyadan, bizlerden aksedilen bir tedirginlik ve tasa ile buyuyorlar...
onlari daha kucuk yastan,bilgisayar oyunlari ile bir koltuga bagladik,tv.onune otturduk! ayak altindan cekittik...
cocuk terbiyesini televizyona devr ettik...koltuk kenarlarina ittik.
bazen cocuklar sirf anne babanin dikkatini herhangi bir sekilde cekebilmek icin haylazlik yapparlar.
oysa cocuklarimiz ile her gun bir sure oynasak, disari cikip spor faaliyetlerine beraber katilsak hic olmadi dondurma yemeye yuruyuse ciksak bakalim bu cocuklar o zaman da yaramzlik yapmaya zaman ve ihtiyac hissederler mi?
ahh kardesim ahh...COCUKLAR MI YYARAMAZ BIZ MI ONLARA CEKEMIYECEK KADAR ASABI ,SABIRSIZ VE ANLAYISSIZ OLDUK? hy..
AFFEDIN BIZI KUZUCUKLARIM SIZIN ICIN HARCIYACAK NE VAKTIMIZ ..
VAR..NEDE SEVGI DOLU BIR YUREGIMIZ...kzgnn.. CUNKU BIRBIRIMIZI YEMEKTEN SIZI SEVEMEZ OLDUK..anlıyana...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş.
Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış.
Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş.
Doktor, çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış.
Çocuk ameliyattan çıkıp gözlerini açtığında, bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle, “Babacığım, kamyonuna zarar verdiğim için çok üzgünüm.” demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş: “Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacakUzgunnn
Babası eve dönmüş ve hayatına son vermiş...
Birisi masaya süt döktüğünde ya da yumurtalari odanin tam ortasinda kirdigi zaman bu öyküyü hatırlayın.
onlarin amaci cook sevdikleri anne, babayi uzmek acitmak degil sadece cocukluklarina verin olur mu?
Çok sevdiğiniz birine karşı sabrınızı yitirdiğinizi anladığınızda, önce biraz düşünün. Kamyonlar onarılabilir, ama kırılan kemikler ve incinen duygular hiçbir zaman onarılamaz;
. İnsan hata yapar. Hepimiz hata yaparız. Fakat öfkeyle ve düşünmeden yapılan şeyler, insanı sonsuza kadar rahatsız eder.
Harekete geçmeden önce durun ve düşünün. Sabırlı olun. Anlayış gösterin ve sevin.
koruyuculugunu yaptigim bir kizimin sorumsuzca okuldan kacmasi ve ogretmenlerin devamli sikayeti bir gun zaten o gun de baska olaylardan dolayi cok gergin ve kizgindim.
bu kizim eve geldiginde sinirim en dorugunda bir an ona bagirip, cagirmak Annen gibi mi hic bir ise yaramaz hayatini mahv etmek mi istiyorsun demek geldi icimden..
bir an durdum, kendimden utandim.Bir insanin en zayif noktasi ile onu acitmayi nasil da dusunebilmistim.. ama dedim ya o an konusan ben degil, yuregim, vicdanim degil kizginligim en zayif anim olan Öfkem di!
Öfkemize ALLAH RIZASI icin hakim olalimutngc..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

bir an durdum, kendimden utandim.Bir insanin en zayif noktasi ile onu acitmayi nasil da dusunebilmistim.. ama dedim ya o an konusan ben degil, yuregim, vicdanim degil kizginligim en zayif anim olan Öfkem di!
Öfkemize ALLAH RIZASI icin hakim olalimutngc..

Atalarımızın dediği gibi Öfkeyle kalkan zararla otururmuş,
nekadanı,da doğru söylemişler,
Karşımızdaki kişi bize sevgiyle yaklaşıp derdimize ortak olmaya çalışıyor, acılarımızı unutturmak için sevgiden yana birşeyler söylüyor ama biz onu ters anlayıp kızarak arkamızı dönüp gidiyoruz, sonra döndüğümüzde ise iş işten geçmiş oluyor, çünkü karşımızdakini öfkeyle kızıp gittiğimiz anda kırmışık...

Emeğine sağlık kardeşim güzel bir konuya değinmişsiniz.

Öfkenin hiç bir zaman bize faydası dokanmazqqww..k

Üst Alt