Acaba iyi mi yapıyorum?

Gunesim

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allaha sukurler olsun bu sene sinifimi gectim.. Basariylan bitirdim bu seneyi..
Kac ay once yaklasik 6 ay oldu sanirim marketten biriylen tartismistim.. Ondan sonra hic onlarla muhatap olmadim kendimi sadece okuluma verdim birde dinime verdim.. Rabbime sigindim hata yapmaktan korkuyorum..Ailem oraya giitiginde onlarla beraber giderdim birde sadece gerektigi zaman alis verisimi alir giderdim..
Dun yengemlerle oturdum yengemin kuzenide onlari taniyor yengemde dedilerki cok iy insanlardirlar onlar.. O cocuk oyle herkese karsi ayni davranmiyor neden ona sans vermedin.. Zaten boyle tanisiyor insan onlar kotu biri degil dedi...

Ablacim ben hata yapmak istemiyorum cok korkuyorum hata yapmaktan.. Kader dedim ona kader kismet hani olursa ne olursa olsun olur zaten..

Benimle muhabet etmekten cekiniyolar bence.. Birde kardesi cok farkli bakiyor bana.. Abla hata yapmaktan cok korkuyorum..
Bir yanim istiyor bir yanim istemiyor..

Ablacim ben yapamiyorum korkuyorum.. Kader diyorum..
Evlilikte kader demi.. ?..
Yani olacagi varsa olur demi ?..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum hamd olsun okulunuzu gecmissiniz..
azmin elinden bir sey kurtulmaz..
her sey nasip kismet
Hayatti akışına bırak..olaylarin gidisatti size ne yapmaniz gerekliligini gosterecektir insallah..

kader birdir değişmez ama ALLAH insana cüz-i irade vermiştir..
eşinide seçerken ahlaki ve Kur!an'i hükümlere uyularak seçilmelidir...
bu da insanın iradesiyle olur...
Evlilik Güzel ince ve çok hassas bir konu...
Evlilik mutlak kader sınıfındadır çocuklar dünya ya gelmeden önce belirlenmiştir...
Bazı evlilikler sanki evlenen şahısların hiç etkisi olmaksızın tamamen nasip işi olarak görülse de aslında altında yine insanın iradesi yatmaktadır.
Çünkü insanın geçmişinde yapmış olduğu hata ya da güzel davranışları ve ağzından çıkan sözleri geleceğine bir zemin hazırlamaktadır.
acaba ne sözler sarf ettim diye oturup düşünmeye başladım şimdi hatirladim Rah. anneme cook bagli oldugum icin asla!
mahallemden uzaga evlenmem derken bana bakin!Okyonuslar otesine geldim...
Almanya evlenip gidenleri KINARKEN!! kendimi nerde buldum..
kader çok incelerden ince bir konu..
Kader konusunda konusmak.. tartismak bence akillica degil ki Peygamber efendimiz sav. Kader konusunda tartismaktan Sahabeleri men etmistir...
Alah cc. yar ve yardimciniz olsun...

Üst Alt