Acaba hafızamımı kaybettim

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
iyi geceler herkese bir hafta önce evde ayağım kayıp düştüm yüzüm şişti morardı bileğim buruldu ayak tırnağımın yarısı koptu en önemlisi de kısa süreliğine hafızamı kaybetmiş olmam düştüğümü hatırlamıyorum acaba Allah bana bir ders mi vermek istedi bunu düşünüp duruyorum hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Iyi geceler..Hem yarattığı her şeyde sayısız hikmetler bulunan O Hakîm–i Mutlak hastalığı,kazayi boş anlamsız sebepsiz ve gayesiz olarak vermiş olamaz.
Elbette hastalıklarda çok hikmetler ve gayeler vardı..

Bir kere sonsuz şefkat ve merhamet sahibi olan Rabbimiz hastalıkları bize işkence etmek için veriyor değildir.
O bizim acı çekmemizden ve ağlamamızdan memnun olmaz. Sürekli mutlu ve sevinçli olmamızı ister. Buna rağmen başta en sevdiği insanlar olan
peygamberlere hastalıkların en ağırını verdiğine göre; bunda başka rahmet tecellileri vardır.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
iyi geceler herkese bir hafta önce evde ayağım kayıp düştüm
iyi geceler kardeşim, çok enteresan bir durum evde nasıl kaydınız? yoksa yerde sabun vardıda sabunamı bastınızda kaydınızilginç::.
Siz yinede bunu bir ders olarak algılayın ve bundan sonra evde yürürken biraz daha dikkat edin, bence.:tamam:.

ödsa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sabun değil ama su :)) Allah hayırları şerlerin içinde yaratmış eğer şerleri kaldırırsa dünyada hiç bir hayır kalmaz diyordu okuduğum kitaplardan bir tanesi ama yine de ben kafamı kurcaladım başımıza gelen her şeyin içinde farklı anlamlar gizli diye düşünüyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah cc cumlemizin ayagini dogru yoldan kaydirmasin.
Kul HAKKI ile huzuruna cikartmasin..amin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Meydana gelen her şeyde mutlaka iyi ve yararlı bir taraf vardır. En kötü ve felaketli şeyler bile böyledir. “Mutlak kötülük yoktur cihanda” demiş bilgeler.
“Bize hayır görünen şeyler şer şer görünen şeyler hayır olabilir” diyor ayet-i kerime..
.“Her şeyin ya kendisi veya neticesi iyidir” diyor Bediüzzaman. Fakat biz hep şer tarafına bakıyoruz. İleriyi göremediğimiz için
hoşumuza gitmeyen şeylere kötü diyoruz.
Olaylara iyi ve kötü yaftasını biz vuruyoruz. Bu onlara nasıl baktığımıza bağlıdır. Bakış açımız onu değerlendirir.
Mesela bir adam düşüp ayağını kırdığında bunu iyi değerlendirirse bir hayra dönüşebilir. Diyelim ki üç ay yatakta kaldı onlarca kitap okuyabilir.
Önemli olan olumsuz ve çirkin görünen şeyleri olumluya çevirebilmektir. Vaveyla edip bağırmanın feryat etmenin hiçbir yararı yoktur.velhasili kelam...

Üst Alt