40 Yıllık Evli Hanımlardan tavsiyele

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,016
Tepkime puanı
423
40 Yıllık Evli Hanımlardan tavsiyeler

Gelin olurken annem bana Kocanın rızası, ALLAHın rızasıdır hadis-i şerifi öğütlemişti, bu sözü bir an bile aklımdan ve kalbimden çıkarmayarak 40 yıla ulaştık Şükürler olsun.

Kocam yapı itibariyle çok sinirli ve kaba saba biridir ama onun kalbinin derinliklerinde yumuşak bir damar vardır, o damarı kadınlık ustalığımla keşfettikten sonra(yaklaşık 25 yıldır) hiçbir problemimiz olmadı.

Evliliğimizin ilk 3-4 yılında ana-babam ve yakın akrabamla aynı sokakta oturuyorduk. Birazda onlardan aldığım güçle beyimden ziyade aileme yaslıyordum sırtımı Ne zamanki beyimin tayini Denizliden Antalyaya çıktı, yani birbirimizle baş başa kaldık, her şey düzelip rayına girdi. Çünkü artık ALLAHtan başka sığınacağım tek kişi vardı kocam!

Beyim aynı zamanda benim hocamdır; bana okuma yazmayı, Kuranı , Dinimi , bir çok şeyi o öğretti.Kendisine bu bakımdan hep saygı duydum, ne yapsa sabırla karşıladım. Çünkü onun üzerimdeki emeği ve hakkı bunu fazlasıyla gerektiriyor.

Beyimle mutlu evliliğimizin sırrı, zor anlarda kenetlenebilmemizdir.

Beyim tipik bir Türk erkeğidir, tepesi hep atar. Geçen kırk yılda kaç defa Bu iş yürümeyecek ! düşüncesi geldi aklıma, fakat beni durdurup hayata bağlayan beyimin sıklıkla söylediği şu cümle oldu: Bak canım Bütün kabahat bende, problem benim! Bunu başta söylüyorum! Siz olsanız suçunu itiraf eden birine nasıl davranırsınız.? Elbette müşfik, sabırlı ve anlayışlı.Bende öyle yaptım ve iyi kötü günleriyle mutlu sayılabilecek bir 40 yıl geçirdik.

Bizim sırrımız, birbirimizi ne kadar kırıp incitsek bile 5-10 dakika sonra gönül almayı başarabilmemizdir.İkimizde böyleyiz. Hatta bazen bir saatte 10 kere tartışırız beklide kalp kırarız ama kızgınlık zirve yaptıktan sonra hemen düşüşe geçer ve hiçbir şey olmamış gibi gönül alıp normale dönmeyi başarabiliriz.

Beyim aşırı derece hassas bir tiptir, hatta bir hanımdan belki 10 kat daha hassastır. Onu azıcık üzsem dünyası yıkılır, günlerce kendine gelemez. Bende bunu bildiğim için son derece dikkatli davranıp kendimi frenlemeye çalışıyorum, 40 yılı böyle bir dikkatle devirdik.
 
Üst Alt