Zatının Ehadiyesi - 3

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz

Kainata İnen Üç Nur 1-Davet : İhlas Suresi

Hz. Allah'ın aklının ve ahlakının Hz.Muhammed'in suretinde zuhuru. İhlas suresi ayet 1.Kulhüvallahü Ehad. Habibim sen deki (hu)dan bedel allah Ehad yani 'bir'.(kul)emri Hz.allah'ın Besmeleye tecellisi ile Esmayı ilahi yede terbiye edilmek üzere nefis makamına getirilmesi. Yani allah'ın Ehadiyesinin suretlerimiz de zuhurudur. Hz.allah'ın aklı yaradılışımızdaki sema alemlerinin idrak kapılarımız açılarak beni-i muhammed-i ye nefislerimizi İslam'a davet ederek bize ruhundan ruh nefyh eden Hz.allah'a bedenlerimizin sıfatlarımıza itibar etmeden zatına teslimatıdır.
Biz sizi tabiat cehenneminden aleme rahmet olmanız için Arş-ı Rahman olan kalbin vücudu Hz.Adem ve Hz.Havva suretlerine davet ederek vücutlarınızın Allah'a ait olduğunu bildirdik. Sizin vücudunuzun kefili Ruh-ul Kudüs olan bize şahadet edecek olan aklımız. Burada bir sır açıldı bu sırra hidayet edilenler bedenlerine nakş edilen ins-cin vede melek-ü'tül alem-i ruh seması ile örtülmüş bedenlere Besmele ile örterek sır edilmiş.Hz.Kur-an'da bedenlerdeki sırra sırr-ul kudüs ,ruhun bedendeki sırlarını hidayet edilene ruh-ul kudüs denmiştir. İşte İhlas suresinde Hakikat'ı Ehad'iye kesret şaibesinden kurtulup ben-i muhammed-i yede kemalatımızı ihlas ile sıfatımızı yok etmek. Ayet 2.Allahüssamed; Allah samed'dir yani zatı vahdaniyette esma itibarıyla bütün eşyaya sened-i mutlaktır. Çünkü her kesret ona muhtaç, onun ile mevcut olduğundan yaradanın nefs'inde birşey olmayıp yaratılan onun vücudunda bir zerreyi nur. onun için Hz.allah doğmamış doğurulmamış;bunun içindir ki ALLAH samed'dir.ayet 3)lem yelit tamamlanmış.ayet 4)velem yuled ;doğmayan ve doğurulmayan ALLAH velem yeküllehü küfüven ehad. yani ALLAH YARATILANLARIN HİÇ BİRİNE BENZEMEZ. Zira sırf adem vücudu ile beraber olamaz. Çünkü ALLAH 7 kat gökleri ve 7 kat yerleri Kulhüvallahü Ehad ile Ademi beden arzından sema alemine hu makamına getirerek davet etmiş. O nebi'nin Ef'alinde fani olarak kesretini cem edip zat'ında yok olurken ef'alinde suret bularak kitab-ı furkan ALLAH ın ahlakı zuhur etmiş. Biz ALLAH ı şuhut eylerken Resul'ün izinden yürürüz..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahım bedenen ve malen yapılan ibadetler yanlız sanadır. Hoş geldin ey nebi. Allahım benim selet ve selamımı kabul ettin . Ya ardımdan gelen ümmetim. Onlara deki sağtaraflarına selam versinler gayp aleminin meleklerine. Onlara deki selam versinler sol taraflarına şahadet aleminin meleklerine. Allah alimdir.

Üst Alt