Yeni müslüman oluyorum dualarınızı istiyorum

aray

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm kardeşler, yeni yeni müslüman oluyorum daha doğrusu aşama aşama oluyor. Bu aralar kuran okuyorum ama şöyle bir kriterim vardı ; tamamiyle anlayıp sonra karar vermek. Ama öyle olmadı bir yanım dünden hazırken diğer yanım temkinli şüpheci..
Öncesinde de o kadar çok içime şüphe işlemişti ki inançsız halimle bile bu durum beni bezdiriyordu. Bazen öyle bir karmaşaya düşüyorum ki irademi kaybettiğimi düşünüyorum. Modern tıpta farklı tanımları olabilir. Bildiğim tek şey varsa o da doğru yolu arıyorum ve bununda islam olduğunu düşünüyorum.
İnanmanın yolunun kalpten geçtiğinden şüphem yok. Hatta bi kuran ayetinde şöyle bişey gördüm : "Şimdi Rabbinden sana indirilenin gerçekten hak olduğunu bilen bir kimse, kör olan kimse gibi olur mu? Fakat bunu ancak akıl ve vicdanı temiz olanlar idrak eder." ra'd 19.

Bense vicdanı taşlaşmış ve aklı bulanmış biriyim. Tamam namaza da başladım lakin bana çok mantıklı gelen aksi fikirler doğuyor içime ve bu fikirleri arasıra internette de görünce işim zorlaşıyor (ateist ve türevleri siteler).
Yani kardeşler allah herkesi birşeyle sınar kimini şevhetle, kimini malla, kimini güçle.. beni de aklımla sınıyor sanırım. Öyle bi sınav ki ya kafir ya mümin olacam galiba.
Ben yinede kayanın damlalarla deline bileceğine eminim. Duam, taşlaşmış ruhumun rahmet damlalarıyla dağılıp özüne dönmesidir ve sizden de duanızı istiyorum selametle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam kardeşim Allah cümlemize hidayet nasip etsin.hepimiz arada bir aklı ve imani gel-gitler yaşıyoruz...
asla bunu unutmayın ki Dua istenilenlerde, özel bir alet ve edavat ,mucize yok, yani sihirli değnek gibi, bizim de yapacağımız şey nasihattir, tebliğdir, öğüttür,Duadir...

Hz Adem'den bu yana Peygamber'lerin yaptıkları da budur. Hatta Kur'an bile kendini öyle tanımlar:
"Bu Kitap "kendisinden korunanları" doğru yola iletir" şeklinde.

Nefsine, meyline, kötü fiillerine iradenle engel ol. Sana o kötü eylemleri hatırlatacak ,Kafanı karıştıracak ortamlardan uzak dur.
İyi ve güzel arkadaşlar edin, çevreni farklı kıl ve Kur'an'la hemhal ol. Namazınla, ibadetlerinle mutlu olmaya çalış.
Netice itibariyle, nefis merkezli sadece sen sıkıntıda değilsin, hepimiz öyleyiz ama nefsimizi de bu gibi kötü şeylerden alıkoymaya çalışıyoruz..Şeytan ve nefsimiz rahat durmuyor!!vesvese, evham, bizi bizim ile aklimiz ile oynaşiyor..

"La havle vela kuvvete illa billâh,her hâlimiz ve her işimiz için gerekli güç ve kuvvet ancak Allah'ın lütfü iledir.”

Müslüman için Kur’an, karşısına çıkacak her meselede kendisine başvurulacak ana müracaat kitabıdır. Bu nedenle Kur’an, sıradan bir eseri okur gibi bir defada okunup kaldırılacak bir kitap değildir. Yine alışılagelen yalnız hastalar veye ölüler için okunup üflenen bir kitapta değildir. O; ahiretin kitabı olduğu kadar, dünyanın da kitabıdır.
O, hastaların ve ölülerin kitabı olmaktan çok , hayatın ve yaşayanların kitabıdır...

İlk olarak yıpranmış kalbini onarmalısın, kardeşim. İnsanlara iyilik ederek, muhtaçlara yardım ederek, namaz kılarak,annene iltifatlar ,sevgi, saygi yardim ederek yapabilirsin bunu. Yüce Allah, bu meşakkatli süreçte, senden yardımını esirgemeyecektir... Yolun açık olsun...Allah yar ve yardımcın olsun ..

duaa..

https://www.islamiforumlar.net/__a__/35934-ruyada-ates-gormek.html

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm...Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim dilerim gönlüne islamiyetin ateşini, islam yolunu, Allah aşkını, peygamber s.a.v sevgisini daim kılar,sevgili kardeşim İslam dini akılla ölçülemez bunu sakın deneme deneyenin aklına şaşarım zaten deneyenlerde aklını kaybetti,İslam dini yaşanır,koşulsuz şartsız kabullenmektir,öğrenmektir,merhamet etmek ,yalan söylememek,temiz olmak,zina etmemek,hayırlı işlerde bulunmak,sevgiyle saygıyla davranmak,yapmadan önce düşünmek,kimseyi kırmamak,özür dilemek.tövbe etmek,içki içmemek,kumar oynamamak,harama dil ve göz uzatmamak,hacca gitmek,namaz kılmak,oruç tutmak,zekat vermek,muhtaç olana yardım etmek bir din bunları öğretiyorsa sence bu din akılla araştırılır mı? Yoksa böyle güzel şeyler olan bir dinin insana ne gibi zararı olur,bir düşün,denesen öğrensen ne olur?Kimileri Allah c.c affetsin onları, yok diyor,peki ya varsa.....
Bu kadar güzel şeyler olan bir din neden yaşanmasın kardeşim,herşey var bu dinde bütün doğrular,Allah seni kalbini aklını,inşallah iman ateşiyle donatır.Allah yar ve yardımcın olsun...

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm...Yanlış bilgiler verdiysem Allah c.c beni affetsin bir nebzede olsa sana yardımcı olmak muradımız yoksa biz kim İslam dinini tarif etmek kim bu mertebe ulaşmak için çabalıyoruz hepimiz sonuçta...Allah günahlarımızı affetsin....

aray

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok sağolun, Allah hak yolda sebat edenlerden etsin hepimizi.

silsile

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim sen zaten öyle bir dua almışsın ki müslüman olmuşsun. MaşaAllah. Daha ne istersin. :) şaka bir yana çok şanslısın. O bahsettiğin ateistlerin bugüne kadar kafa karıştırıcı ifadelerine hiç rastlamadım. Hep gülüp geçmişimdir. Bizimle paylaşirsan kafanı karıştıran şeyleri beraber güler geçeriz inşaAllah. Allah senide muvaffak etsin. Hayirla

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm Hayırlı sabahlar dostlar;dün akşam tevaffuk ki önüme Amerikalı bir papazın Müslüman oluşuna dair video geldi buna benzer çok örnekler varmış biraz dolaştım da internet de şimdi Müslümanım diyenlere taş çıkaracak kadar güzel İslamı yaşayan rahip'in hikayesi...
Orada anlattığı bir şey var idi:''namaz kılan birini seyrettim bir insan iki büklüm olup alnı yerde Rabbi ile konuşuyor.Ben ise her şükran günün de konuşma hazırlarım konuşmak nasip olmaz ,sonra tenha sadece Allah ve benim olacağım bir yer buldum yere karton serdim ve secde de tek söylediğim ''Ya Allah bana doğru yolu göster''sonra başımı kaldırınca melekler inmedi,büyük işaret yoktu, aynı ıssız Teksas'tı ama içimde bazı değişiklikler oldu ve anladım ki problem benim içimdeydi.''
Papazın hikayesi daha detaylı ve tevaffuklar ve gözle görülmeyen kula mucize olaylarla dolu daha doğrusu Allah cc sevdiği kula nasıl hidayet verdiği, hatta orada topluca hidayete erenlerin hikayesi var.
Benim kendi hikayem de böyle 360 derece ters yöne döndüm halimle düşüncemle fikrimle, zikrimle...
Müslümanım diyen bir insana bana göre verilecek iki nimetten biri Allah cc ''Ben bilinmek istedim ve kullarımı yarattım ''isteğini bize bildirmesi ,dünya insan dolu, ülkemizde Müslümanım deyip Müslümanlıktan bir haber gezenleri görüyoruz,dünyada sayısını bilmediğim Hristiyan ,Yahudi var Allah'a şirk koşarak nasipsizler,daha nice hiç haberdar olmayanlar var. Müslümanlar ise azınlıkta ve Allah cc beni ve mümin kardeşlerimi o kendini gerçek anlamda bildirdiği azınlığın içine almış olması en büyük iki nimetin birincisi diğeri ise ahirette cemali ile şereflenmek Rabbim cümlemize nasip etsin duası ile Allah cc emanet olun.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam aray kardeşim Elhamdülillah en güzel yola hak yoluna yönelmişsin. Allah yardımcın olsun aklına gelen vesveselerden kötü düşüncelerden seni arındırsın inşallah, ben yürekten inanıyorum çok salih bir müslüman olacaksın inşallah. Yeter ki vesveselere aldırma aklını kurcalayan şeylere aldırma şeytan kolay bırakmaz peşini seni yanıltmaya fikirlerini değiştirmeye çok uğraşır. Sen o anda en çok şu tesbihi çek ''Hasbinallahi ve nimel vekil'' sana çok yardımcı olacaktır. Ayrıca ''Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm'' ve ''Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr" bunlarıda günlük çokça çekmeye gayret edersen bu dualarında faydası olacaktır. Rabbim yolunu daim ve senide muaffak eylesin inşallah kardeşim. Allah'a(c.c) emanet ol...

saklı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ve aleykümSelam ne mutlu size lakin bana vesvese gibi geldi söyledikleriniz. şeytan elbetteki daha çok uğraşacak iman ettiğiniz için kafanızını karıştıran düşüncelerin bir çoğu vesvesedendir, öyle bir konuşurki kendi konuşmanız sanarsınız. çoğumuzun başında var bu, şeytanın felsefesi çoktur, o tarz sitelerden uzak durun, zikredin Allahı cc bol bol zikir nurdur. kaçar aklınız zikirde olmazsa, şeytan hormunu kalbinize salar karıştırır durur. Allaha cc yönelmeye çalışın, ibadetlerinizi ihlasla yapmaya çalışın ve bilinki o size kafi gelir, yardımeder, anlayacağınız şekilde karşınıza çıkartır.

" HasbiyAllahü lâ ilâhe illâ hu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arsil-Azîm " 7 kez sabah akşam okuyun bu dua öyle tesirliki dilden 7 kez okusanız kalben başka şeylere güvenseniz bile ne derdiniz varsa Allah cc kafidir.

izlemek isterseniz.

Üst Alt