Vesveselerden kurtulamiyorum

Leyla1234

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba arkadaşlar ben inanılmaz kötü bir haldeyim, küçük yaşta obsesif kompulsif bozukluk tesisi konuldu ilaç kullandım daha sonra bırakmıştım herşey iyi gidiyordu aslında. 5 yıl önce tövbe haşa Allah'a küfürler geliyordu içimden hep tövbe ettim, hep dua ettim ama geçmek bilmedi. O kadar kötüyüm ki yeni doğum yaptım bebeğim 6 aylik doğumdan sonra iyice ilerledi bebeğim hakkında değişik düşünceler gelmeye başladı ben onun için canımı veririm ama kotu şeyler düşündüm içimden istemedigim iradem dışında. Neden böyle biriyim bilmiyorum, artık yaşamak bile istemiyorum, hayattan zevk alamıyorum oğlumu nasıl buyutucem bu şekilde bilmiyorum. Allah'a karşı kendimi çok suçlu hissediyorum ayıp ve küfür şeyler geliyor hep aklıma ağlıyorum hep içim öyle bir sıkılıyor ki sanki patliyorum. Lütfen bana yardımcı olun, lütfen beni kötü biri olarak gormeyin yalvarırım. ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Yeni doğum yapan annelerde olur öyle şeyler.
Şeytan vesvesesi o.
Çokta basit birşeydir, eğer içinden Allaha küfür geliyorsa, ama birşey demiyorsan, üzülmüyorsan, normal karşılayıp tepki vermessen çok hızlı geçer aslında.

Bu yüzden "aman neden böyle oluyor" diye kendinizi yormayın.
Bu arada, günahı da yoktur. "Günaha girer miyim?" diye düşünmenize gerek yok.

Bilerekten küfür günahtır. Bilmeyerekten, istemeden edilen küfürün herhangi bir günahı yoktur.

Yani, vesvese veriyorsa şeytan, demekki siz beyninizi kullanamıyorsunuz.
Yani beyninizi kontrol edemiyorsunuz. Eğer şeytanı kale almazsanız "aman versin" bile demesseniz, yani beyninizde Allaha küfür bile oluşsa hiçbirşey demesseniz bunu sıkça yaparsanız, vesvese çok hızlı geçer.

Geçmesi için Allaha küfür geldiğinde ayrıca şöyle de düşünmeyin lütfen:

Günahkar mıyım?

Münafık mıyım?

Gibisinden düşüncelere kapılırsanız geçmez.

Hz.Muhammedin güzel bir sözü vardır,

"Vesvese Korkusu Gerçek Olan İmandan Gelir"

Bu yüzden canınızı sıkmayın.

Size güzel bir misal vereyim,

Bilgisayarda uygunsuz bir sayfa var, arkadaşınız bu sayfayı görüyor. Ve siz bu sayfaya tıklamak istemeseniz bile, arkadaşınız siz dalmışken bu sayfaya tıklıyor. Sonra siz bunu farkediyorsunuz.

Günah size mi? Yoksa arkadaşınıza mı? Elbette arkadaşınıza..

Ayrıca, Allah-u Teala bizzat kendisi insanı vesveselerle imtihan eder. Eğer korkuyorsanız, bu sizin gerçek bir Müslüman olduğunuzun göstergesidir.

Leyla1234

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yeni doğum yapan annelerde olur öyle şeyler.
Şeytan vesvesesi o.
Çokta basit birşeydir, eğer içinden Allaha küfür geliyorsa, ama birşey demiyorsan, üzülmüyorsan, normal karşılayıp tepki vermessen çok hızlı geçer aslında.

Bu yüzden "aman neden böyle oluyor" diye kendinizi yormayın.
Bu arada, günahı da yoktur. "Günaha girer miyim?" diye düşünmenize gerek yok.

Bilerekten küfür günahtır. Bilmeyerekten, istemeden edilen küfürün herhangi bir günahı yoktur.

Yani, vesvese veriyorsa şeytan, demekki siz beyninizi kullanamıyorsunuz.
Yani beyninizi kontrol edemiyorsunuz. Eğer şeytanı kale almazsanız "aman versin" bile demesseniz, yani beyninizde Allaha küfür bile oluşsa hiçbirşey demesseniz bunu sıkça yaparsanız, vesvese çok hızlı geçer.

Geçmesi için Allaha küfür geldiğinde ayrıca şöyle de düşünmeyin lütfen:

Günahkar mıyım?

Münafık mıyım?

Gibisinden düşüncelere kapılırsanız geçmez.

Hz.Muhammedin güzel bir sözü vardır,

"Vesvese Korkusu Gerçek Olan İmandan Gelir"

Bu yüzden canınızı sıkmayın.

Size güzel bir misal vereyim,

Bilgisayarda uygunsuz bir sayfa var, arkadaşınız bu sayfayı görüyor. Ve siz bu sayfaya tıklamak istemeseniz bile, arkadaşınız siz dalmışken bu sayfaya tıklıyor. Sonra siz bunu farkediyorsunuz.

Günah size mi? Yoksa arkadaşınıza mı? Elbette arkadaşınıza..

Ayrıca, Allah-u Teala bizzat kendisi insanı vesveselerle imtihan eder. Eğer korkuyorsanız, bu sizin gerçek bir Müslüman olduğunuzun göstergesidir.
Yani normalmi bu durum. Rabbime karsi nasıl böyle şeyler geçer ki aklımdan anlamıyorum ben. Niye böyle oluyor akla hayale gelmeyecek şeyler geciyor, bazen düşünüyorum acaba musalllat bir durumum mu var bu yuzden mi diye anlamıyorum. Gerçek düşünce olsa böyle pişmanlık cekmezdim herhalde. Hayattan zevk alamıyorum hep Allah'a nasıl hesap vericem diyorum kendime öyle çirkin öyle kötü ki düşünceler ? keşke engel olabilsem.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Yani normalmi bu durum. Rabbime karsi nasıl böyle şeyler geçer ki aklımdan anlamıyorum ben. Niye böyle oluyor akla hayale gelmeyecek şeyler geciyor, bazen düşünüyorum acaba musalllat bir durumum mu var bu yuzden mi diye anlamıyorum. Gerçek düşünce olsa böyle pişmanlık cekmezdim herhalde. Hayattan zevk alamıyorum hep Allah'a nasıl hesap vericem diyorum kendime öyle çirkin öyle kötü ki düşünceler ? keşke engel olabilsem.
kardeşim diyorum ya normal. sen böyle üzülürsen o vesveseler geçmez,
o zamanda yardım istemenin anlamı kalmaz ki.
kardeşim
Tüm 124 bin peygamberin hepsine,
İblis vesveseler vermiştir. Sende bir kul olarak sana da veriyor olay bu.

Üst Alt