Vesvese ve takıntı

M

muratter2015

Kayıtsız
Misafir
Vesvese ve takıntı için yardım.
Selamün aleyküm, bende vesvese başlamıştı bir ara içim sıkılıyordu haşa allahla ilgili haşa peygamber ve meleklerle ilgili küfür haşa, ama hastalık oldu takıntıya dönüştü herkeze küfür ediyorum susturamıyorum. Genç bir bayan görsem aklıma cinsellikle ilgili pis, cirkin şeyler geliyor insanı küfre düşürecek laflar. Ben kimseye zalim, kafir demem başıma ne gelceğini bilirim ama susturamıyorum. Bir yardım, şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, Allah c.c. tüm ruhsal, psikolojik, hasta olan kardeşlerimize acilen şifalar ihsan buyursun inşaallah..!

Ben de eskiden Herşeyi ,her kesi, her sözü, her olayı kendime dert eder, sıkıntıdan uykularım kaçar kendi kafamda vesveseler ile boğuşur aklıma gelmiyen kalmazdı..

Ve Birgün bir vesileyle bir şekilde Tesbihat Esmaül Hüsna okumaya başladım ve tüm hayatım değişti.

Yüce Allah(C.C) a gerçekten yürekten inanıyorsan,
"Kafanı taktığın şeyi, Rabbine havale et, o senin için en hayırlı ve seni memnun edecek sonuca ulaştıracaktı bunu yaşayarak anladım...
El Vekil (C.C) :İsmi Azam (Esmaül Hüsnada bulabilirsiniz)
Anlamı : Kendisine güvenilip, dayanılan. İşlerini uygun şekliyle kendisine bırakan kulunun işini düzeltip, onların yapabileceğinden daha iyisini temin eden.

Yüce Allah(C.C) a havale edip, ona bıraktığın hiçbir konuda artık düşünme, endişe duyma, çünkü Yüce Allah(C.C) kendisine, gerçekten anlamda inanan ve güvenenlerin yanındadır.Onların yar ve yardımcısıdır.Allah(C.C) ın gücü herşeye yeter...
Ben hiç bir şeyin sahibi değilim ben her şeyi gerçek SAhibi olan O cc. Ona bıraktım...

“Hasbiyallahu lailahe illahu aleyhü tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym”

Anlamı:
“Allah'a güvendim (bana yeter)ondan başka ilah yoktur .
O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEL NASİR.”

Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

Hangi konuyu Yüce Allah(C.C) a havale ederseniz, ve ona güvenirseniz o sizin için en güzel
sonuca ulaştıracaktır.
Ancak inancınız imanınız öylesine güçlü olsunki okuduğunuz zaman anlamını düşünüp sıkıntınızı,derdinizi, vesveselerinizi herşeyi bir kenara bırakıp, tam imanla Yüce Allah(C.C) a teslimiyet gösterin...Ona güvenin

Sonra günlük hayatımda ufak tefek sorunlarımda ve takıntılarımda bu zikirleri anlamlarını bilerek ve Yüce Allah(C.C) a güvenerek okudum.Ve kafayı takmamaya çalıştım.

Arkasından neye okuduysam ve kafayı takmadıysam Yüce Allah(C.C) ın izniyle inanılmaz ve şaşırtıcı sonuçlar oluştu.Her sorunum her endişem her korkum çorap söküğü gibi çözülüyordu.

Sonuçlar hep Yüce Allah(C.C) ın takdiridir. Sizi sıkan, kafanızı taktığınız , endişe duyduğunuz, sıkıntı çektiğiniz herşeyi Yüce Allah(C.C) a havale edin...Siz rahatlayın....

Zikirleri yapın, konuyu Allah(C.C) havale edin, sonucu hiç düşünmeyin sıkıntılarınızı, vesveselerinizi, endişelerinizi, hiçbirşeyi düşünmeyin, Çünkü Yüce Allah(C.C) havale ettikten sonra o konuda ne bir kimse size zarar verebilir, nede bir başka hiçbirşey sonucu olumsuz etkileyemez.(Ancak Allah(C.C) yürekten güvenmeniz şartıyla.)
Eğer Yüce Allah(C.C) a havale ettiğiniz bir konuyu artık düşünmüyorsanız ve Yüce Allah(C.C) ın gerçekten çözeceğine inanıyorsanız, Yüce Allah(C.C)a imanınızı kanıtlamaya başladığınız anlamına gelir.

Taktığınız konu aklınıza geldiğinde hemen deyinki:

Lâ Havle Velâ Kuvvete illa Billâh
"Allah’tan başka güç kuvvet sahibi yoktur.Her şeye kuvvet ve güç veren, ancak Allah(C.C) .

benim derdim artık insanlar ,olaylar değil...

muratter2015

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
vesvese takıntı

Ama psikilojim bozuldu, ağlıyorum istemeden kafir zalim gibi laflar kullanıyorum insanlara, meleklere, peygambere haşa haşa haşa rabbime bile. Sanki kendim söylüyormuşum gibi arada vesvese geliyor ama genellikle takıntılarla boğuşuyorum. Sana ne oldu murat diyorlar, yüzüm asık, üzgün allah korkusu ile yaşıyorum bana bir yardım. Bugün hatta aklıma şöyle geldi, kuran dua okumak şirktir kuran okurken herşey yalan diyor içimden, bir yardım allah razı olsun şimdiden.
Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allahu Alem sizde Obsesif kompulsif kişilik bozukluğu var maddi, manevi, psikolojik olarak tedavi gerekli...bir de çok gençsiniz sizin daha aklınızın kimyası tam olarak yerine sabit olarak oturmamış,yerleşmemiş sanki..
bazen de insanda boşluk varsa oraya iyilik de girebilir, kötülük de vesvesede ,takıntılarda, şeytanda..

Kainat boşluk kabul etmiyordu... Garson da o boşlukları her şey ile doldurmaya çalışıyordu senin gibi..

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
selâmün aleyküm
benim de saçlarımla oynama takıntım var. Ne yaptıysam kendimi saçlarımla oynamaktan alı koyamadım. bazen gece uykum kaçtığında kendimi gene saçlarımla oynar vaziyette buluyorum. biri beni o şekilde görse deli der. 10 yada 15 yıl sanırım bu şekildeyim.
hatta bir ara kafamin bir tarafı kel olmuştu.
kaygılı ve endişeli bir yapım var. sanırım yetiştirilme tarzıyla da alakalı.
Bu arada takıntı konusunda sıkıntısı olan diğer arkadaşlara da acil şifalar diliyorum.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ama psikilojim bozuldu, ağlıyorum istemeden kafir zalim gibi laflar kullanıyorum insanlara, meleklere, peygambere haşa haşa haşa rabbime bile. Sanki kendim söylüyormuşum gibi arada vesvese geliyor ama genellikle takıntılarla boğuşuyorum. Sana ne oldu murat diyorlar, yüzüm asık, üzgün allah korkusu ile yaşıyorum bana bir yardım. Bugün hatta aklıma şöyle geldi, kuran dua okumak şirktir kuran okurken herşey yalan diyor içimden, bir yardım allah razı olsun şimdiden.
Uzgunnn

Selamun aleyküm kardeşim, Gönül sızım ablam vermiş en güzel cevabı....

Taktığınız konu aklınıza geldiğinde hemen deyin ki:

Lâ Havle Velâ Kuvvete illa Billâhil Aliyyil Azim.

"Allah’tan başka güç kuvvet sahibi yoktur. Her şeye kuvvet ve güç veren, ancak Allah(C.C) .

Aklına böyle kötü düşünceler geldikçe, o düşüncelerle savaşacaksın! o düşünce gelince hemen "la havle" yi tam olarak söyle, asla dilinden düşürme, çok tesirli bir zikirdir bu sakın bırakma! zamanla sen o düşünceyle inatlaştıkça bir yandan imanın yenilenir, bir yandan da vesvesecilerin şerrinden korunmuş olursun kardeşim, Allah yardımcın olsun!
Yalnız bunu okurken; dilin ve kalbin bu zikir 'e odaklanacak manasını düşünerek okuyacaksın, o zaman faydasını görürsün!

Üzülme gönlüm yaradan sana yar,
Bırak bu vesveseleri takma kafana!
Yanında KİMSESİZLER KİMSESİ "RAHMAN" VAR!

papaz005

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
vesvesemidir bunların hepsi:((((

S.a herkese ben 7 aydan beri vesveseyle uğraşıyorum, rabbimle ilgili haşa küfürlü sözler, şüpheler kafamda sürekli dönüyor hastalıkmıdır bu, imana zarar verir mi açıkca söyliyecem.... ŞU ANA KADAR DİNLE İLGİLİ AKLIMA GELMEYEN KALMADI COK ZOR DURUMDAYIM KİBİR, ŞİRK, İNKAR, EDEPSİZ KÜFÜRLER, PEYGAMBER EFENDİMİZE HAŞA HAŞA HAŞA KURANA İNKAR, MELEKLERE, AHİRETE, İNKAR BEN BÖLE OLSUN İSTEMEMİŞTİM. SABAH AŞKAMA KADAR ALAHIMIN İSMİNİ ZİKREDER İÇİM FERAHLANIRDI AMA BUGÜN KÜFÜR İLE İNKAR AKLIMDAN SUSMADI. SERİ ŞEKİLDE TAM 4 -5 SAAT TEKRARLADI HEMDE NASIL HIZLI KONUŞUYOR İÇİMDEKİ SES, ALLAHIN İSMİNİ ZİKRETÇİKCE BAŞLIYOR İÇİMDEKİ SES BU YALAN ŞU DOĞRU DEĞİL, HEPSİ YALAN HEPSİ SAÇMA, KÜFÜRLER HEMDE NE KÜFÜRLER BURAYA YAZAMAM BANA BİR YARDIM EDİN...........................duaa..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, güzel kardeşim daha önce de aynı şeyleri defalarca yazdın. Şimdi tekrar başka isimle kayıt olup yine aynı şeyleri tekrar ediyorsun. Bak güzel kardeşim sana yazılabilecek şeyleri arkadaşlar yazdı. Burda sana başka nasıl yardımcı olalım. Daha öncede belirttim tedavi olmayı dene. Bir sağlık kuruluşundan yardım al.

tozduman

Moderatör
Moderatör
OKU OKU OKU OKU her gün OKU !!
Sana senden ve Allah tan başka kim yardım edebilir. Bunu artık idrak edelim.
Seni yaratan, senin halini bilen, seni dinleyecek senin sorunlarını çözecek, kalbine aklına inşirah düşürecek ve sana rahmet edecek, senin duani bekleyen yerlerin ve göklerin sahibi ALLAH cc.
Allah şifa versin.
Allah yar ve yardımcın olsun.

Bu dünyada hiçbirsey Allahi tanimamaktan daha kötü değildir. Başıma ne geldiyse ah ne geldiyse :( hep kendi hatalarım kendi günahlarım .. Allahi bildiğim de bilemeyisim :(

Singapur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, bende vesvese başlamıştı bir ara içim sıkılıyordu haşa allahla ilgili haşa peygamber ve meleklerle ilgili küfür haşa, ama hastalık oldu takıntıya dönüştü herkeze küfür ediyorum susturamıyorum. Genç bir bayan görsem aklıma cinsellikle ilgili pis, cirkin şeyler geliyor insanı küfre düşürecek laflar. Ben kimseye zalim, kafir demem başıma ne gelceğini bilirim ama susturamıyorum. Bir yardım, şimdiden Allah razı olsun.
Selamunaleykum ne diyecegimi pek bilemedim. Ancak alti yedi yil once benzeri durumlar yasadim. Uzunda surdu sanki cehennemi yasadim. Kurban oldugum Allah kalbe bakar. Sen kendine sor iyi biri mi yoksa kotu biri mi olmaliyim. Allah cc gosterdigi yoldan mi yurumeliyim yoksa sapik bir hayat mi yasamaliyim. Eğer senin kalbin dogrudan yanansa Allah cc senden yardimini esirgemez benim icin bitti o kara gunler Elhamdülillah. Kendine durust ol, vesvelere takmamaya calis, inşallah sende aydinliga kavusursun. Benim icin o gunler kotu bir kabusta kaldi. Rabbim o gunleri tekrardan gostermesin. Senin gibileri de tez zamanda ferahliga cikarsin inşallah.

Singapur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir doktora gitmenide öneririm baska sorunlarada yol acabilir piskolojik acidan. inşallah derdine derman bulursun. Hem bu vesveselerden rahatsiz olmasan bu konuyu burda açmazdin. Demek ki yanlisin farkindasin ve kurtulmak istiyorsun bu guzel.

Üst Alt