Vesvese, takıntı, okb den sorumlumuyum?

muratter2015

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
S.a bende vesvese devam ediyor ama en cok takıntım var insanlara, hayvanlara, küfür haşa rabbimin verdiği nimete bile istemeden durduramadıım küfürler haşa. Herkese istemeden zalim kafir gibi cümleler bugün işteyken içimden dua ederken, KAFİRLERİN DUASI KABUL OLMAZ.. diye bir ses geliyor hep. Bu da vesvese midir? Bu olaylardan SORUMLU OLACAKMIYIM, RABBİME HESAP VERECEKMİYİM. BUNLARDAN DOLAYI BİR YARDIM. ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN. NET VE AÇIK KONUŞMANZI İSTERİM KAFAM ALLAK BULLAK.:(
Uzgunnnduaa..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
A.s kardeşim, madem böyle bir rahatsızlığın var en kısa sürede tedavi olma yoluna başvur. Neden tedavi için başvurmuyorsun? Buradan yazarak, kim, nasıl yardım etsin sana. Büyük ihtimal ilaç tedavisi gerekli. Sen en iyisi en yakın sağlık kurumundan yardım iste! Bile bile tedavi olmazsan bu sefer sorumlu olursun.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim. Allah şifa versin.
Vesvese gelsin boşver! sen kalbindeki imanın kalbindeki Allahi dinle Allaha olan inancını dinlemeye devam et kardeşim. Çok zor anlıyorum bende yaşadım.
İnat et devam et aşacaksin. Ben inat ettim aştim.
Ben kurani kerim okurken edilen küfürler krizlerim okuma! Diye gelen sesler üstelik içimden gelen seslere rağmen inat ettim hatim ettim.
Allaha şükürler olsun.
Sende inat et. Sen bir karar ver ben ibadetlerimi her ne olursa olsun tamamlayacagim de. Buna inan sadece
Bu senin imtihanin bunu aştık tan sonra çok huzurlu bir hayatın olacak inşallah.
Bizi dinle bak biz ne diyoruz sana !
Birak o vesvese ne derse desin kendi kendine söylesin dursun Allah onu nasılsa susturacak!
Ama senin de mücadele etmen lazım.
Hayirli haberlerini bekliyoruz kardeşim.
Allah yardimcin olsun Allah seni bu hallerden korusun.
Hallerden Allaha Sığın ne olur kardeşim.

muratter2015

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
okb takıntı+vesvese

Bütün kötü düşüncelerim takıntılarım haşa ALLAHA KÜFÜR, HAŞA PEYGAMBER EFENDİMİZE KARŞI üstünlük taşımak bunlar beni üzüyor takıntım herkese cinsel taraftan bakma, durduramıyorum dua okurken içimden ses kafirlerin duası kabul olmaz diyor. İstemeden söylediklerimden dolayı günaha giriyormuyum, rabbime hesap vericekmiyim bir yardım bir yardım.
duaa..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Bütün kötü düşüncelerim takıntılarım haşa ALLAHA KÜFÜR, HAŞA PEYGAMBER EFENDİMİZE KARŞI üstünlük taşımak bunlar beni üzüyor takıntım herkese cinsel taraftan bakma, durduramıyorum dua okurken içimden ses kafirlerin duası kabul olmaz diyor. İstemeden söylediklerimden dolayı günaha giriyormuyum, rabbime hesap vericekmiyim bir yardım bir yardım.
duaa..

Boşver diyorum bende sana kardeşim.
Sen içindeki benlik Allaha olan inancın etmiyor kufur.
Sen 5 vakit namazı Kurani kerimi peygamber efendimizin sunnetlerinden ayrılma gerisi ni Allaha bırak.
Estağfurullah çek.
Allah bilir en dogrusunu günaha girip girmemeyi düşünme şimdi sen inadına üstüne düşen kulluk görevini yap kardeşim.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba
Çok büyük bir çatışma var üzülme vakti gelince durulursunuz.
Düşüncelerin yerli yerinde değil, kendince başla bir yerden önce düşüncelerini düzene sokmalısın.
Sahabe-i Kiram'dan Efendimiz'e gelip, "Ya Rasulallah, vesveseye müptelayım." diyen birine, Efendimiz (s.a.s.)'in cevabı:
"Endişe edilecek bir şey yok; o mahz-ı imandır, imanın ta kendisidir." (Müslim, İman) buyurmuşlardır.
"İçimden bir ses kafirin duası kabul olmaz diyor"
Adem a.s vesvese veren şeytan elbet seninde huzura giden dostdoğru yola girmeni engellemek ister..
İnsanlara müslüman kardeşlerine kafir diye ithamda bulunmanın nekadar
yanlış olduğunu bu konu ile ilgili hadisi şerifleri araştırsan göreceksin.
Dikkat edelim ettiğimiz ithamlar bize dönüp gelmesin!
Hakkı hakikatı kuşanacak ilme vakıf olman duasıyla, kalkar gider hepsi zamanla hakk yardımcın olsun inşaallah.
Allahla ilgili küfürler geliyor aklıma, hakkıyla bildim desen bile O, O değil zaten..
Daim hakla olun, hakk yardımcınız olsun..,
"Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür, Güzel düşünen hayatından lezzet alır." Bediüzzaman
Sevgiler...

Üst Alt