Vardır elbet bir kurtuluş

gülen yüz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleykum. Size kaç oldu yazıyorum aynı şeyi kusura bakmayın. Allah sizden razı olsun söyledikleriniz huzur verici. Biliyosunuz 6 yıl sevdim sadık oldum, ondan baska kimse dokunmadı bana. Sonra kullanıp attı. Bakire degilim. Çok pişman oldum, tövbe ediyorum lakin bu olaydan sonra namazı da bıraktım, uzaklastım. Yaptığım şeyden önce Rabbimize sonra aileme karşı vicdan azabı duyuyorum. Hayatta en güvendiğim en sevdiğim insan bana bunu yaptı. Bir türlü toparlanamıyorum, namaz kılmak istiyorum bir bahane oluyor nasib olmuyor. Kendimi bir boşlukta hissediyorum, sanki bir kurtuluş yok içim daralıyor. İsyan etmiyorum asla. Her ağladığımda Rabbimden af diliyorum ama hayata karşı ne bir umudum ne de ümidim kaldı. Artık kim alır beni? ne anne olabilicem nede gelinlik giyebilicem. Bunlar aklıma geldikçe çıldırıcak gibi oluyorum, size yazmak istedim, umarım beni aydınlatırsınız. Kendimi öldürmeyi düşündüm ama Allah korkusundan vazgeçtim. Sonsuza kadar cehennemde kalırsam Allahü tealayı göremem ki, ben görmeyi çok istiyorum. O yüzden yapamadım ama cok zor günler geciriyorum, böyle olacağını bilemedim. Allahım beni affeder inşAllah. Sürekli ağlamak geliyor içimden, bana bir sürü söz verdi evlenecem, bırakmam cocuklarımız olucak dedi. Ağlarken mesaj atıyorum onun desteğine ihtiyacım var. Ama umru bile değil, acı cektiğimi bildiği halde ne cevap veriyor ne destek oluyor. Gözümün önünde o kızdan o kıza... yıllardır ben ağlıyorum o hep mutlu, bu neden sizce. Bana en ufak bir merhamet göstermiyor. msj attım mı ya küfür ya hakaret, ben yıllarca bekledim sadık oldum, ondan baska kimse dokunmadı. Şimdi kalkmış bana namussuz diyor o.s.p.u diyor. İçim yanıyor o böyle yaptıkça. Çok kötüyüm ama bunada sükür. Selam ve dua ile. ALLAH c.c sizden gani gani razı olsun inşAllah.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykum selam.. Rabbim Size akil, fikir, idrak ve Hidayet eylesin..
Hatalarımıza merhamet etmeyelim. Hatasını seven suçuna kılıf uydurma telaşına düşer.
Kulağınıza küpe olsun: İnsan, hatayı, günahi Allah'ı unuttuğu anda işler...Allah Celle Celaluhu kimsenin bu duruma düşmesine fırsat vermesin…

Allah Celle Celaluhu insanı, hatasını düzeltme kabiliyetinde yaratmıştır. Buda tevbe–i istiğfar ile mümkündür.
Tevbe, dönmek demektir. Yani günahlardan dönmek demektir. İstiğfar ise, Allah'tan günahın örtülmesini istemektir.
Demek ki tevbe, yolunu şaşırmış bir insan yeniden yola gelmesi demektir...

Âlimlerimiz günahları üç guruba ayırmışlardır:
Allah'a karşı işlenen günahlar.
Kendi nefsimize karşı işlenen günahlar.
Başkalarına karşı, işlenen günahlar.

Yapılan bir hareket, kalbi rahatsız eder, insanların onu duymasından hoşlanmazsak işte bu hareket günahtır. Günahın gizlisinden de açığından da sakınılmalıdır.
Günahlardan dolayı tevbe Müslümanlar üzerine vaciptir. Günah kul hakkına taalluk etmiyorsa tevbe'nin üç şartı vardır:
O günahı terk etmek.
Onu işlediğine pişman olmak
O günahı bir daha işlememeye azmetmektir.
Bu şartlardan biri eksik olursa tevbe sahih olmaz.
Kul hakkında taalluk eden günahlarda ise, hak sahibi ile helalleşmek kurtuluşun tek yoludur.
Hâsılı, günahları yıkayan ilaç, tevbedir. Günde en az yetmiş defa günahlarımızdan dolayı tevbe etmemiz lazım.

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
sen neden evlenemeyecekmişsin? senin yaşadıklarını yaşayıp evlenen nice insan gördüm ben. hayatın bitmiş gibi davranma. tövbe et ve bu kadar ümitsiz olma. Allah'tan ümit kesildiği nerede görülmüş?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum..
"Bakire degilim. Çok pişman oldum " diyor kardeşimiz..
Ben geri kafali dedikleri ama BATI da yasiyan bir insanim..ve kendi kizim ve koruyucu annelik yapmaktayim..
Kizlarima bekaretliğin Ruhsal ve Bedensel önemini anlatirim!!bekaret çok önemli bir konu..
bayanın bakire olması erkeğe her zaman güven ve huzur verir,bekaretin önemi büyüktür.
Bayanlar ilişki yaşadığı erkekle ilşki yaşayıp bekaretini kaybettikten sonra ayrılık yaşadıklarında 'beni kullanıp gitti' deyip psikolojik olarak etkilenir...

Bekaretini kaybetmiş bir kızla her Erkek evlenmek istemez..Erkeklerin çoğu evlenecekleri kızda 'ruhsal bekareti' değil, 'bedensel bekareti' arıyorlar..
Erkeklere kendinizi kullandırtmayın.... Kendi değerinizi düşürtmeyin..

Üst Alt