Uyanık kardeşim benim

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm,
Yapım gereği , her insanla oturur sohbet ederim.
Fasıla gider ,meyve suyumu içerim. Senin giyiminden yerin dibine girerim, kahkahandan igrenirim ama yine de Allahın kulusun diye seni yanımda taşırim. Yardıma ihtiyacın varsa hemen gelirim de yanına.
Vicdanen yapmam gerekeni yaparım.
Gözlerini üstüme dikip, enerjimi almandan rahatsız olsamda katlanabilirim.
Şaka arasında hakaret etsen de gülümseyebilirim.
Üzüldügunde gün boyu seni telkin edebilirim.
Beni dinlemeyecegini biliyorum ama yinede herseyi baştan anlatıp sana bir yol bulmaya çalışırım.
Cebinde yoksa bendekini paylaşırım.
Üzgün olduğunda ya da seni incittigimi düşünüp sana en sevdiğin yiyeceği yada içeceği önüne getiririm.
Yoruldugunda dinlen, ben hallederim biliyosun.
İlerisi için, sana iyi gelecek herseyi sana sunarım.
Açığını kapatmak içinde, sana verilen görevi ben tamamlarim.
Edepsizliklerine göz yumar, seni anlamaya sende olan güzellikleri görmeye çalışırım.
Ama!!
Bu benim "saf salak " olduğum anlamına gelmiyor.
Allah için yapıyorum, zaman zaman dişlerimi sıktigim, derin derin nefes aldigim anlarimda oluyor.
Hayır sizinle dost da değilim, aslına bakarsaniz arkadaşimda değilsiniz.
Önüme sunulan davranışları az da olsa nasıl düzeltebilirim diye ayrıca Allah için sabır göstermeye çalışıyorum.
Yani sizin dediğiniz gibi
" yaaa sen çok farklısın, sen çok iyi niyetlisin seni kullanırlar " gibi sözlerinize gülümseyip geçiyorum.
" Sizi BENDEN koruyan ALLAH KORKUSU yoksa elimden sizi kim ALABILIR "

Ha siz uyaniksiniz :)

Hayatınıza giren insan, eğer sizin gibi davraniyorsa, bilin ki karakterini gizleyen karşındaki kişiyi daha çabuk çözmek içindir.
Velhasıl kelam hayat bana bunuda öğretti, herkes gibi görünsemde, asıl Özüm içim dışımı islamiforumlar ailesi ve kendi ailem harici kimse bilmez.
Bu şekilde edepsizliklerini, sınırsiz olmalarini ve amatör davranışlarını anlayıp ,daha az kazık yemeyi önleyebilirsiniz.
Allah korkusu var içimde, lakin verilen değer geri alınır .
Nihayetinde o değeri size lutfeden de Allah dir.
Yüksebilirsiniz, aklınız yok ise düşmeniz yakındır.
Ben bilirim ki ALLAH dan başka DOST yok.
Herşey ALLAH ve SEVGİLİ PEYGAMBERİM S.A.V için. .

Selametle ..

Üst Alt