Unutmalı mıyım yardım :(

Sadem4554

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar herkese. Aylar önce bir adama çok aşık oldum ve hayatımı değiştirdi. Aylarca birbirimizin yolunu gözledik ve sonunda tanıştık derken boşanmış çocuklu biri olduğunu öğrendim vazgeçmedim çok aşık olmuştuk. Devam ettik. Ben normalde namazlarımı kılan biriydim ama din adına yaptığım tek şey diyebilirim utanarak. Bu tanıdığım kişi çok dindar hatta hayatımda gördüğüm en dindar dinini en güzel yaşayan insan. Zaten dışarda görüşmemiz olmuyordu caiz değil diye sadece ayda bir belki denk geliyorduk sonra benim düşüncelerimi değişti risalei Nur okumaya başladım bakış açım başkalaştı tesettüre girdim ve mücahide olma yolunda ilerliyorum var gücümle farz borçlarımı ödemeye ve ilim öğrenmeye çalışıyorum tüm boş vaktimde asla televizyona bile bakmıyorum bambaşka biri oldum 7-8 ayda. Ve tabiki işin önemli kısmı iki üç ay konuştuktan sonra dini nikah kıymak istedi benimle çünkü artık duygularımız çok taştı ve günaha girmekten korktuk. Başta kabul etmedim ama sonra önceki boşanmasından ailevi durumlardan dolayı hemen evlenmeyeceğini söyledi. İki yıl boyunca bu şekilde konuşamayacağını da söyledi sonlandırmak yerine düğüne kadar nikahlı duralım dedik. Beraber olmadık ama yakınlaşmamız oldu çok bağlandım hala çok seviyorum. Ama eski eşinden kıskanmaya başladım çocuk yüzünden sürekli konuşuyorlar ve samimiyet var kaldıramıyorum artık. Ve ben evlenip yuva kurmak istiyorum ailem imansız ilgisiz televizyon ve küfür eksik olmuyor bu evde. Evlenip gitmek istiyorum. İmanlı ahlaklı davası için yaşayıp çalışan bir ailem çocuklarım olsun istiyorum. Ve bu kişiden vazgeçemiyorum. Ömür boyu bu kıskançlıkla yaşayamam diyorum ama beni bu kadar değiştirip hidayetime vesile olan insansız devam etmek istemiyorum onun sayesinde olduğum yeni kişi ile onsuz başkasıyla yuva da kurmak istemiyorum her okuduğum kitapta aklıma geliyor. Dindar davası için çalışan bir eş. Hem bu devirde böylesi olmadığından hemde çok sevdiğimden bırakmak istemiyorum. Ama bu kıskançlık içten içe yıprattı beni. Ne olur fikir verin bana. Herkes yüzeysel bakıyor onla olamayacağımı söylüyor ama bunlar dinden anlamayan insanlar.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Dindar olduğunu düşündüğünüz kişi sizinle günah olduğu için değil ailesi olduğu için görüşmemiş. Ayrıca size dürüst davranmamis, en başında söyleseydi belki siz hiç bu yola girmezdiniz. Diğer bi konu ise, imam nikahiniz adamın eşinin haberi var mı ? Sizin anne ve babanizin haberi var mı ?haberi olmuyorsa o nikah olmuyor. Kadının eşi razi olmadan imam nikahı Kıyamaz.
Bak güzel kardeşim, bazı insanlar vardır basına bişey gelmedikce durumu idrak edemezler, bazı insanlar vardır öngoruleri olduğu için hayata temkinli yaklaşir daha az darbe alırlar.
Açık konuşmak gerekirse ;
Bu adamdan çok büyük bi darbe alır kendini depresyondan kurtaramazsn, ilişkinin boyutu seninle Allah arasında. Gerçekleri öğrendin uzaklaş artık, senin kıskanma gibi bi hakkın yok. Hem imam, hem resmi nikahı eşi ve çocukları olan bi yuvası var. Burada o insanı seviyorum baglandim demek yerin, beni nasıl kandırdı demen lazım. İslam o adamin yaptıklarına da senin durumuna da ters. Kurtar kendini , ayrica o imam nikahı geçerli değil.
Bu devirde ona benzeyen çok insan var bu arada ..
Boşanmış olduğundan eminmisin ?

Sadem4554

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Siz yanlış anladınız evli yuvası olan biriyle asla olmam benim derdim yuva yıkmak değil yuva kurmak. Eski eşi uzak bir şehirde çocuğuyla yaşıyor ve çocuk dolayısıyla iletişim halindeler. Bu kişi burada yeniden ev düzdü hemde benimle beraber benim seçtiğim eşyalarla şuan yanlız yaşıyor. Bizim tanışmamız o boşandıktan sonra oldu zaten.

Dinyolunda

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Unutmalısınız bence.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Kardesim ben seni cok iyi anlıyorum benim de ailemin dinle pek ilgisi yok ben de eşimle tanistiktan sonra degistim ayni senin gibi. Evlenene kadar biiir sürü bedel odemek zorunda kaldm hala da ödüyorum ama diyorum ki iyi ki olmus ne kadar sukretsem az. Sen karsindaki kisiye guveniyorsan yeterince taniyorsan zaten kiskanclik yapmanin hic bir anlami yok o adam mecbur gorusecek eski esiyle sonucta ortak bi cocuklari var bunu tamamen engelleyemezsin bunu kabul et. Eger dininden ahlakindan eminsen kesinlikle evlen kacirma derim ben etrafimi gordukce cok sukrediyorum dini bütün birini bulmak bu devirde imkansiz gibi bişey oldu artik.

Üst Alt