Üc kabartma tozlu poğaca

Rojbin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Pamuk gibi yumusacik oluyor.

Malzemeler

2 su bardağı yoğurt
bir su bardağından biraz eksik zeytinyağı veya ayçiçekyağı
üç adet kabartma tozu
Aldığı kadar un
İçi için: Peynirli veya patatesli bir iç

Yapılışı:

Sıvı malzemeleri yoğurma kabına alıp karıştırın.Kabartma tozunu ekleyip, üzerine limon suyunu dökün.Azar azar un ilave edip, yumuşak bir hamur elde edin. Hamurdan küçük mandalina büyüklüğünde parçalar alıp elinizde hafif açın.İçine iç malzemesinden koyup kapatın. Üst kısma elinizin yan tarafıyla bastırın. Ama ağız kısmına bastırmayın ki kabarması engellenmesin.Yağlanmamış bir fırın tepsisine poğaçaları dizin. üzerine yumurta sarısı sürüp 180 derecelik *fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Şimdiden afiyet olsun.

pogaca.jpg

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Pamuk gibi yumusacik oluyor.

Malzemeler

2 su bardağı yoğurt
bir su bardağından biraz eksik zeytinyağı veya ayçiçekyağı
üç adet kabartma tozu
Aldığı kadar un
İçi için: Peynirli veya patatesli bir iç

Yapılışı:

Sıvı malzemeleri yoğurma kabına alıp karıştırın.Kabartma tozunu ekleyip, üzerine limon suyunu dökcaniün.Azar azar un ilave edip, yumuşak bir hamur elde edin. Hamurdan küçük mandalina büyüklüğünde parçalar alıp elinizde hafif açın.İçine iç malzemesinden koyup kapatın. Üst kısma elinizin yan tarafıyla bastırın. Ama ağız kısmına bastırmayın ki kabarması engellenmesin.Yağlanmamış bir fırın tepsisine poğaçaları dizin. üzerine yumurta sarısı sürüp 180 derecelik *fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Şimdiden afiyet olsun.

pogaca.jpg

huyun kurusunın emmi..sırıtık.:, bu tarifde tuz ,şeker yok mu Ya Hu..ben yemek konusunda cahilim...utngc..poğaça yapmayi nerden bileyim tarifde ne varsa onlari koydum tuz yok mu...cddvb..

Rojbin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm. Hakkınızı helal edin bayağı oldu net kullanamıyorum ve bugün girdiğim gibi ilk işim bu siteye girmek oldu. Tuz olmaz mı ? Düzeltme yapmasını bilmiyorum o yüzden buraya yazıyım evet bir silme tatlı kaşığı tuz giriyor. Yazarken aklım nerdeyse artık :)

Üst Alt