Türkler Neden Allah Tarafından Övülmüş Millettir ?

YORGUN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Türkler Neden Allah Tarafından Övülmüş Millettir ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
YORGUN...Kardeşim Sizin ile bir bayagi Yorulacagiz gibi geliyor...sırıtık.:,
iyi hoş da bunun türklükle ne alakası var...
Abbasilerden sonra İslam'ın bayraktarlığını Selçuklu, Osmanlı devleti ele almıştır ve bugüne kadar da gelinmiştir.
Dikkat ederseniz kardeşim konu türklük değil müslümanlıktır.....
Osmanlı devletinde sadece türkler mi vardı??

"Ashaptan insanlar Peygamber Efendimize sormuşlar; "Ya Resullallah İslam dinini direk birinci elden sen bize anlattın.
Nasıl ibadet edeceğimizi sen bize öğrettin.
İslam yolunda mallarınızı harcayın dedin verdik, İslam için cihad edin ve mertebelerin en yükseği olan şehitliğe yükselmemizi söyledin, birçoklarımızda İslam için şehit olduk.
Senin her dediğini harfi harfine yaptık. Takva olarak bizden daha üstün birileri var mıdır?" dediler.

Peygamber Efendimiz de "evet vardır dedi. "
"Öyle bir millet gelecek ki Onlar beni görmedikleri halde beni görmüş gibi iman edecekler.
İslamı yüceltip İslam adaletini ve medeniyetini dünyaya yaymaya çalışacaklar ve onlar İslamın koruyucuları olacaklar.
İşte ONLAR BENİM CENNETTEKİ KARDEŞLERİMDİR. Takva bakımından da sizden üstündürler."

Bu hadisi serif te Peygamberimiz Türkleri mi kastetmiştir....
EĞER sizin dediğin gibi olmuş olsa bu milliyetçiliğe girer ki hiç bir peygamber insanlar arasında ayrımcılık yapmamıştır...
O zaman türk olmayanların ne günahı var?
Biz mi istedik Türk olmayı yoksa Cenab-ı Hakk mı istedi bizim hangi milletten olacağımıza.....
Buradaki Araplarda aynen sizin dediginiz gibi kendilerini en ustun mumin makaminda gormekteler..
Peki Amerikali iken Musliman olmus.. Islami Benden sizden iyi yasiyanlar..Takva Ehli olup Islama hizmet edenleri ne yapmaliyiz...?

Kaldı ki o zaman türk olmayanlarla olanlar arasında sanki Allah ayrımcılık yapıyormuş gibi bir mana çıkıyor..
HAŞA.... Allah hiç bir insanı hangi milletten veya ırktan olup olmadığına bakarak cennete almaz veya cehenneme atmaz... İnsanların yapmış oldukları amellere göre
kendisini razı edip etmememize göre bize muamele eder yoksa türk veya kürt veya arap veya laz..bosnak,filistinli.. her ne olduğumuz için Cenab-ı Hakk bizi kıyaslayarak ayrım yapmaz.......
Çünkü Allah ADİL-İ MUTLAK'tır.... Herşeye ADALETİYLE hükmeder.
ALEMLERIN RABBI-dir...

Rabbimiz adaletlilerin en adaletlisidir...
Osmanlı zamanında istanbulun feth edilmesinden bahseder isek!osmanlı devleti tam bir islam devleti idi ve insanları dinine bağlı idi şimdiki türklerin geneline bakar isek namaz yani dinin direği bunu bile kılan çok azdır böyle bir milletin hala peygamberimizin s.a.v bahsettiği o görmeden görmüş gibi iman edenlerden olduğunu sanip kendimizi KANDIRMIYALIM...
evet Eşref-i Mahlûkattiz peygamber efen dimizin s.a.v müjdelediği gibi o övdüğü milletten de olabiliriz..
ama ilk iş şahıslardadır yani islamı önce anlamak ve anlatmakla ve islam dunyasina sahip cikilarak yapılabilir ..
ben türk olduğum için Ceddim gururluyum!!
Bugun Turkiye Hamd olsun Balkan ve arap dunyasinda buyuk bir yer ve agbilik,koruyuculuk yapmaktadir..
ama maalesef bu ayet ve hadislere nail devletin biz olduğumuza inanamıyorum.asıl üstünlük takvadadır!!
biz islamı daha hala arap yarım adasından çıkaramamış onu layıkıyla yaşayamamış ve tebliğ edememiş bir Toplumumuz..
dusundugum gercekleri yazdigim icinde Affet beni Hayat..
YORGUNUM...
daha dünyanın sonu gelmedi daha sonra ne olur ne olmaz!!Allah Kerim Rahman ve Rahim ...biz bilemeyiz..
müslüman topraklarında kafirler güle oynaya geziyor ,her gun Suriyede 100-150 masum kardesimiz katl ediliyor!!
camilerde alem yapıyorlar bu övgüye mazhar olacak milletin bizim olduğumuz
kesin değil bizim göreceğimizde garanti değil ama insallah bu ovgulere mazhar olan millet ve Toplum oluruz..
haa eklediginiz muzik ile de bu gurbet Diyarin da Ruhum, yuregim dinlendi tessekur ederim YORGUNUM..kardesim..

islam ümmeti bir bütündür ..İslâm evrensel bir dindir.
Kur'ân-ı Kerim Son Peygamber'i (s.a.), "Allah'ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusu Alemlere Rahmet olarak gonderilmistir!!
rad suresi 11 ayeti kerimede
"bir toplum kendi özünde olanı değiştirmedikçe Allah o taplımu asla değiştir meyecektir "gerçeğidir ..

Burada belirli bir kavimden bahsedilmemiş. Aksine o kavmin özelliklerinden bahşedilmiş.
Biz geçmişte bu safhalara eriştiğimiz için bu övgüye mahsar olmuş olabiliriz ancak bu ayetin Türklere binaen indirildiği manası çıkmaz.

"Konstantinapolis mutlak feth olunacaktır..." diye başlayan hadis serifi iyi anliyalim.. yani bir gun Konstantinapolis yani istanbulun onemini de belirtmekte bunda da bir SIRRI hikmet vardir..

İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır.
Benim gözümde Türk Kürt Arap Çerkez Laz Alman İngiliz Japon vs yoktur.Tek birşey vardır o da "İSLAM KARDEŞLİĞİ".
Gerisi boştur !!Dinde Türk kardeştir,Kürt kardeştir vb. denmiyor.
"MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR."Zaten Emevi,Abbasi,Selçuklar,Osmanlı vs yıkılmasının sebebi İSLAM KARDEŞİLİĞİ 'nin azalması, gücünü kaybetmesindendir.
Allah (cc)'ın selam ve rahmeti , mağfiret ve hidayeti hepimizin üzerine olsun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Video şahsi veya bir gurubun kendi kendine uydurmuş olduğu bir söylemi anlatıyor. Allah Hiçbir yerde Türkleri övmemiştir. Bahsedilen hadisten de böyle bir anlam çıkmaz. Dilin kemiği yok işte vatandaşın biri öyle yormuş demek::komik.. varsın öyle düşünsün. Kendini bağlar sadece.

YORGUN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
YORGUN...Kardeşim Sizin ile bir bayagi Yorulacagiz gibi geliyor...
Gönül kardeş,

Benimle yorulacağınızı hiç tahmin etmiyorum....islikcalan

Serdar kardeşe teşekkür ederim, aynen dediği gibi...
Dilin kemiği yok...
Biri böyle bir klip yapmış...

Gönül kardeşte güzel güzel eleştirmiş....

Zaten biz burada bunun için bulunmuyor muyuz...??? baybyy

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her insan kendi içinde özel ve güzeldir, önemli olan o güzelliğin karşıya nasıl yansıdığıdır.
Her birey salt kendi benliğinde anlam bulduğunu düşünsede, bir başkasını yine zihninin derinliklerinde yapılandırır...
Sevgi ve saygı birbirlerine bağlı bir popilasyondur.
Karşılıklı olunca daha iyi verim alınır ve insanlar iyi bir diyalog kurabilirler..
Sanal da olsa eski dostluk ve muhabbetleri yaşatmaya ne dersiniz ?Gönül Dünyamıza Hoşgeldiniz ...
ve su an kacmaliyim ise gitmeliyim gec kalirsam...
Beni de bir güzel güzel eleştirirler..
aslinda eleştirmekten ziyade inandigim dogrulari YAZMAYI..
tarihi tepitlerimi ve muhabeti seviyorum..
dfrt..cddvb..

E.s.m.a

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu denli seviyeli bir forumda böyle seviyesiz ve faşistlik kokan videonun varlığı çok rahatsız edici ...
Müslüman kimliğimizle ön plana çıksak sanırım dünya cennet olurdu...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bu denli seviyeli bir forumda böyle seviyesiz ve faşistlik kokan videonun varlığı çok rahatsız edici ...
Müslüman kimliğimizle ön plana çıksak sanırım dünya cennet olurdu...
Hastalık gelmeden, sağlığın değeri anlaşılmazmış ya! Böyle seviyesiz şeyleri görünce bizim seviyemiz daha iyi anlaşılır:D

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Hoş bir konu, güzel açılımlara varılmış. Allahrazı olsun kardeşlerim.

Üst Alt