Trafikte kurallara uymamak günahmı!

arif12345

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bazen yollarda giderken istemeden hız sınırlarını aşıyorum hiç istemiyorum ama bu avrupa arabalar çok teşvik edici mesela azami hız 120 k.m istemeden 180 ile gidiyorum ama sürücülüğümde problem yok sizce bu bir günahmıdır yani atıyorum hız yaptığım için öteki alemde arabayla aştığım yolları yürütürlermi insana..yani ben istemesemde çok kurallara Dikkat etsemde bir zaman geliyorki gaza geliyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli Aksamlar ..Dünyevî düzenlemelerin şeriatı olmaz. Bu düzenlemeleri Allah insanlara bırakmıştır.
Bir İslam ülkesin de komünist ülkelerdeki trafik kurallarıyla liberal ülkelerdeki trafik kuralları farklı değildir.
Kanunlaştıktan sonra bu kurallara riayet etmek zorunludur.

Alınan bütün önlemlere rağmen trafik kurallarına uymayanlar, gerekli tedbirleri almayanlar, hız limitini aşanlar trafik kazalarına sebep oluyor.
İlahiyatçılar ise hayatın her aşamasında olduğu gibi trafikte de insanların dinî prensiplere uygun davranması gerektiğini söylüyor.Elbette ihmal ve görevini yapmamak kime ait ise sorumluluk da ona aittir.
Burada hukukî olmaktan çok,medenî ve insanî bir görev vardır ve Müslüman, bu sorumluluğa başkalarından daha çok riayet etmelidir...
özellikle etraf da polis göruldugunde daha da cok dikkat edilmelidir...
sırıtık.:,
Lutfen akli selim ,sağduyumuzu kullanalim..dfrt..
Lutfen!Gaza gelmeyin!..Türkiye'de birilerini gaza getirmek veya GAZA gelmek hiç de zor değil aassd..dayi;.:

arif12345

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bu yazdıklarınızdan sonra daha fazla riayet etmeye çalışacağım tsı teknolojilerinin kullandığı otomobiller gerçekten çok müsait yıllarca eski araba kullanmış biri olarak zorla aldığım araç farklı olduğundan brz alışamadım ama gerçekten en doğrusu kurallara uymak şeytana uymamak..Teşekkürler..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
tsı teknolojilerinin kullandığı otomobiller gerçekten çok müsait
Bu otomobillere şimdi yollarda musaitbrrvo
otomobiller değişti, yollar değişti her taraf duble yol oldu, ama hız sınırında değişen birşey yok, hız sınırlaması yıllardır aynen devam ettiğinden içimizden geldiği gibi hız da yapamıyoruzcddvb..

Benim hız düşkünü arkadaşlara birkaç tafsiyem var
öncelikle cep telefonunuzda bütün aile ve akrabalarınızın telefon noları kayıtlı olsun,
ve yine cep telefonlarınızın pin kodu açık olmalı hatta pin kodunu kaldırmalısınız ki 112 veya trf görevlileri aile veya akrabalarınıza ulaşabilsinler...

Hızlı yaşa genç öl cesedin gazetelerde yakışıklı çıksınçook kommiik

arif12345

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
vademiz dolmuşsa tabikide Allah korusun erkenden gitmek hiç istemem doğrusu.. özelliklede kalbimden geçen biri varken..yani işin özü Aile kurmak güzel bir işe başlamak iş kurmak çoluk çocuk sahibi olmak ve mutlu mutlu ve Dini bütün yaşamak güzelliklerle geçecek senelerimin olmasını ümid ederim..ztn ne olursa olsun kural kurladır önünde 160-170 atta koştursan arabana göre değil aklın ve trafiğede riayet ettinmi gazetede yaşamıyorken meşhur olmaya gerek yok..bazen zevklide olsa abartmamalı...

birde şey var yıllardır 90 model 70 beygir eski araba kullandıktan sonra çok teknolojik çok güçlü birşeye geçiş yapınca doğduğundan beri fakir olup zengin olduktan sonra kendini bozan insanlar gibi bir durum ortaya çıkmakta..gerçi ben otobanların dışında kesinlikle karşıyım ve dediğim otobanlarda ama yinede kendini bozmamak fazla cıcığını çıkarmadan keyfini sürmek Lazım Teşekkürler..

Üst Alt