Tesbih çekmenin fazileti

Romantikssv

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Mesajlar
42
namazdan sonra çekilen tesbihin fazileti hikmeti tesbih çekmenin fazileti tesbih çekmek günah mıTesbih Adabı ve Kuralları Tesbih çekmenin faydaları tesbih çekmenin hükmü tesbih çekmenin sevabı

Hazreti Muhammedin Tespihleri
Asabı İkram Malını Bir Ara Allah Yolunda Büyük Büyük Bağışlamaya Başladı. Bu Durumu Gören Fakir Sahabiler Resulullaha Giderek Bizler Zenginler Gibi Hayır Hesanat Yapamıyoruz, Biz Fakirlerin Dereceleri Onların Yanında Düşük Olur Dediler. Resulullah da Onlara Cevaben, Namazlardan Sonra Bu Çektiğmiz Tespihi Tavsiye Etti. Bu Sayede Onlara Yetişirsiniz Dedi. (buhari Hadisinden)

Her vaktin namazından sonra 33 subanallah 33 elhamdülillah 34 Allahu ekber çekiniz. (tirmizi Hadisinden)


namazdan sonra tesbih farzmı namazdan sonra tesbih çekmek bidat mıdır islam namazdan sonra tesbih çekmek tesbih çekmek farzmı tesbihte ne denir namaz tesbihinde ne söylenir


Bu tespihin hayırlı Olduğunu Bir Hadisi Şeriflerinde resullah Övmüş Ve Bu tespihin Hayır Ve Bereket Yönünden güzel Olduğunu Resulullah Asabına Söylemiştir. Bu Tespihat Şöyledir,
33 Estağfurullah 33 Elhamdülillah 34 Allahu Ekber. Bu Tespih Gece Yatağa Yatıldığı Zaman Çekilir. (Buhari Hadisinden)

Bu Tespihide Resullullah Başka Bir Hadisi Şeriflerinde Gece Yattığınız Zaman Çekiniz. Dünya ve içindeki herşeyden hayırlıdır deyip övmüştür.
33 Subhanallah 33 Elhamdülillah 34 Allahu Ekber (Buhari Hadisinden)

Nebî Salla`llahu aleyhi ve sellem`in şöyle buyurduğu rivâyet olunmuştur. İki kelime (iki cümle) vardır ki, onlar Rahmân (olan Allah) a sevgili, dile hafîf, mîzanda da ağırdır. (Bu mübârek cümleler) : 'Sübhâna`llah ve bi-hamdihî sübhâna`llahi`l-azîm' dir ki, Allah`ı tesbîh ve Allah`a hamd ederim. Yine büyük olan Allah`ı tekrar tesbîh ederim' demektir.(Buhari hadisinden)

Recep ve şaban aylarında tespih ve diğer islami sevap uygulamaları 2 misline çıkar (menzil nahşibendi tarikatının görüşüdür)

Ramazan ayında çektiğiniz bir tespih diğer aylarda çektiğiniz bin tespihten üstündür. (tirmizi Hadisinden)

Unutmayınızki tespih evinizdeki bir Hizmetçiden sizin için daha değerlidir. (Buhari Tirmizi )

Namazlardan Sonra Çekilen Herbir Tespih İçin.1500 Sevap Yatarken Çektiğniz Herbiri için.1000 Sevap verilir.(tirmizi)

Alınan kararlardan birindede her vaktin namazından sonra 33 Subanallah 33 Elhamdulillah 33 Allahu ekber şeklinde tespihin çekilebileceği bildirilmiştir. (Hazreti Muhammet Cami İmamından Alıntıdır)
 
Üst Alt