Sorun Bende mi?

berennisa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleykum.Yıllardır aynı soruyu soruyorum kendime acaba sorun bende mi? hmmnn eşim tek erkek evladı annesi bizden 25km kadar uzak mesafede kızının da yaşadığı bir ilçede yaşıyor. Eşim ailesine çok düşkün bende bundan şikayetçi değilim zaten. Beni üzen nokta eşimin Annesi ve ablası bana yeterli değeri vermeyip karşılığında çok fazla değer beklemeleri.Ben yaptığım herşeyi Allah Rızası için yapıyorum saygıda gösteriyorum fakat onlar sürekli bir inkar halindeler eşimde buna dahil. Yaptığım herşeyi görmezden geliyorlar.Ama artık ben yüce Rabbim'e sığındım. Beni bir türlü kabullenemediler varsa yoksa kızı, Büyük sevgi vermeliki küçükte saygı göstersin.Ben hiç sevgi görmememe rağmen fazlasıyla saygılı olduğumu düşünüyorum.Hep kendimi sorguluyorum acaba benimde yanlış yaptığım birşey varmı diye düşünüyorum. Gerçekten vicdanım rahat. Elimden gelen herşeyi yapıyorum. Ama düşünceler çok farklı. Ne yazıkki onlar sadece kendi çıkarlarını ve kendi çocuklarını düşünüyorlar. Allah'ım onları merhamet duygusundan yoksun bırakmış. Şuan tek duam çocuklarıma onlar gibi bencil ve merhametsiz olacaklar diye korkuyorum. Ne duyarsa duysun, ne görürse görsün hiç ders çıkarmıyorlar. Kısa zaman içerisinde yakınlarından bir kaç kişiyi kaybettiler ama hiçbir ibret yok.Mevlana diyor ya: Bin Baharda görse taş yine yeşermez. Gerçekten çok doğru artık hiç kimseye değil 7 yıldır aynı yastığa baş koyduğum kişiye üzülüyorum. Kendimden de geçtim bu dünya fanidir.Ama baki olan taraf için hiçbir çaba yok. Hala saçma sapan inanışlar,kendilerini açıp saçma,güzel gösterme çabası sanki hiç ölmeyeceklermiş, o kabire girmeyeceklermiş gibi. agla..:,Allah(c.c) Yar ve yardımcımız olsun hepimizin dualarınızı bekliyorum inşALLAH..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Kardesim..
Hosgeldiniz..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...Biz burada Suclu kim ?veya Sorun kim de diye aramiyoruz...
Herkes kendince kendi sebeplerince HAKLI oldugunu dusunebilir!!!Biz Burada Cözüm ARIYORUZ...
Suclu degil!!Cözüm arandığında anca o sekilde Sorunlar hal olabilir ins.

Öncelikle kayınvalidenizin iyi olmasını beklemeyin, siz iyi olun...goreceksiniz zaman ile etrafinizdaki olaylarda degisip guzelesecektir...
Bir gelin kayınvalidesinin huyunu değiştiremeyeceğine göre, en akıllıca olanı kayınvalidesini tanıyıp, ona göre doğru adımlar atması olabilir.
Çünkü kayınvalide ile sorun olduğunda kayınvalideniz üzülür; fakat sizin evliliğiniz bitme noktasına gelebilir.
Eşinizle birbirinizden nefret etmeye başlayabilirsiniz. Sağlığınızdan olabilirsiniz.

Kayınvalidenizin size hiçbir zaman veremeyeceği zararı, yanlış davranarak, sinir olarak kendi kendinize vermeyin.
Bu noktada en çok zararı kadın ve eşi görüyor. O zaman kayınvalide ile çatışmadan değil, çözümden yana olunmalı.

İyi bir iletişimde en önemli şey karşınızdakini tanımaktır.
Tanır ve ona göre adım atarsanız, işiniz kolay olur.

Yaptığımız iyilikler ve kötülükler ancak kendimiz içindir. Karşımızdaki sadece sebeptir. Bu yüzden yaptıklarımızın karşılığını insanlardan değil Rabbimizden beklemeliyiz.
Bırakın kayınvalide bilmesin, eşiniz bilmesin. Bilen biliyor önemli olan da o değil mi?
Bir iyiliğe binlerce kat fazladan sevap bahşeden yüceler yücesi Rabbimiz bildikten sonra gerisi pek de önemli olmasa gerek.

Kusurlarımıza rağmen birbirimizi sevmeyi öğrenmeliyiz.
Bu konuda sorun yaşayanlar işe kayınvalideyi sevmeye çalışarak ve ona Allah rızası için iyi davranarak başlayabilirler. Kayınvalidenin öncelikle mümin kardeşimiz olduğunu unutmayalım.

Erkekler, eşleri ile annelerinin birbirlerini sevmelerini, iyi anlaşmalarını isterler. Karısının annesi ile iyi anlaştığı ya da anlaşmak için gayret ettiğini gören erkek bunu her zaman takdir eder.

Allah cc Yar ve Yardimciniz olsun zaman en iyi care dir ins. bunu zaman ile ANLIYACAKSINIZ...
Dualarimiz Sizin ile guzel kalpli vicdanli Kardesim...
Selamet ve SABIR ile Hayra kalin...

Üst Alt