• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada saçın ağardığını görmek

Z

zeynep86

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm, Hayırlı ramazanlar olsun.
Gördüğüm bir rüyayı size anlatmak istiyorum. Ben 26 yaşında bekar bir bayanım. Gece rüyamda saçlarımın arasından tek tük beyaz teller çıktığını gördüm. Aynada onları inceliyordum. Normalde saçımda beyaz yok. Yorumlarınızı bekliyorum. Hayırlı akşamlar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Size de Hayirli ramazanlar Allah razi olsun...
Ruyaniza hayirdir ins. diyelim Rabbim hayra cikarsin..
ahh biz insanciklar..cok gec olmadan derde,gama kedere batmadan ilkönce kendimizi insan olarak sonra da müslüman olarak durumunuzu düzeltebilseydik...
ne kendimizi nede sevdiklerimizi acitmaz! saclarimiza aklar dusmezdi diye dusunmekteyim...

yanlış anlamayın lütfen rüyada tıpkı RABBİMİZİN bizlere verdiği diğer nimetler gibi bir nimet şu dünyada hiç birşey gereksiz olarak yaratılmamış tesadüf diye bişi de yoktur..,
depresyon, sinirlilik ve benzeri sizi rahatsiz eden durum ve kisilerden ..negatif insanlardan uzak durun seklinde Ruyaniz yorumlanir..Allahu alem...

Hayattaki her şeyin geçici olduğunu test etmişsinizdir. Ne fazla sevinip havalara uçmanın, ne de dip yetmiyormuş gibi daha derin kuyular kazmanın anlamı yoktur.
Allah cc. hiçbir kuluna zulüm etmez. Güçlülerin daha da güçlenmesi için onları bir nevî imtihan eder.
Acısı varsın yüklenebildiği kadar yüklensin. Yeter ki kalkabileceğinize inanın!

Nörolog beyin cerrahi olan bir doktor Musliman ama inancsiz kendi memletlim olan bir arkadasim var!
gecen ay sohbet ederken sunu anlatmisti..
10'uncu kattan intihar icin kendini attan ama ölmeyen ..burnu bile kanamiyan ve diger bir hastasi evde iken beyin kanamasindan durduk yere ölmesine bir turlu anlam veremiyordu...
Ben de O intihar eden niye intihar etmek istedigini sordum..O da O kisinin deprasyona girdigini ve hayattina son vermek istedigini belirtti..
Allah Allah dedim.. kimin hayattini O son erdirme Hakkina sahip ki?hayat ve beden bize Allahin bir sureligine verdigi bir emanettir!! emanettin suresi doldugunda asil sahibi zaten emanettini geri alacaktir!
Allahin öldurmedigini hic kimse ölduremez dedim..
O Da Yahuu Sen akilli, Tahsilli bir insansin boyle akil, mantik disi Spiritual ruhani seyler konustuguna inanamiyorum dedi...
Ben de tmm hayhay bay Mantik O zaman bu olayi Sen bana akilsal, mantiksal olarak acikla inandir beni dedigimde sustu cunku bu olayin bilimsel bir aciklamasi yoktu...
demek ki bilim, akil ustunde bir Hakikat, bir guc ,kuvvet vardi...
neyse O da dediki tmm.

O zaman sen de bana bunu acikla..35 yasinda bekar ,zengin, yakisikli, saclarimda biraz aklar var ama onu boyariz.. mesele degil ben niye evlenemiyorum dedi?
O yabanci istemiyor illa kendi milletinden istiyor..
Ben de dedim ki.. ilk once bir Kizi evlilige ikna edebilmek icin ilk once kendini evlilige hazir oldugunu ve karsindaki kizi ikna edebilecegine ve mutlu olacagina kendini ikna edip inandirmalisin..
O da dediki ben evlilikten umudumu kestim sanki dedi ben de Sordum Ya Allah tan da umudunu umidini yitirdin mi O da evet dedi..
O zaman Sen her seyi bitirmissin.. git yanlizliga ve mutsuzluga kendini mahkum et dedim...

Oda peki evlilik konusunda umidim olursa nasil evlenebilirim deyince aynen sunu soyledim..
15 senedir kendi ve cevrenin cabalari ile evlenmeye calistin..basarabildin mi? Hayir evlenemedim..
O zaman simdi lutfen nefsini ayaklarinin altina al.. ve bu evlilik meselesini Senden daha guclu ve yuksek makama devret..vekalet ver dedim...
O da dediki benden daha yuksek makam neresi ki?
aci, aci guldum..Rabbin dedim..
nefsini ,zenginligini, mevkini, makamini her seyi ayaklarinin altina al.. ve Rabbinin huzuruna sadece bir aciz darda kalmis Kul olarak cik ve Ondan Hayirli bir es iste dedim.. O cook Merhamet sahibidir..Duani kabul edecektir ins. diye cook anlattim...
KUL SIKISMAYINCA HIZIR yetismez dedim...
dinledi dinledi.. ben bu hokus fokuslara inanamam.. dedi..

KIRILDIM sana anlattigim hokus fokus degil sadece asil Sahibine, seni Yaradandan dan Yardim istemeni anlatiyorum..
gordum ki hazir degil..Allah cc. yar ve Yardimcin olsun diyerek yanindan ayrildim..
O burnu surtmedikce ,nefsinin esarettinden kurtulmadikca evlenebilecegini de sanmiyorum Allahu Alem..
Selamet ile hayra kalin...herkes bu KISSA dan hissesini alsin diye anlattim..

Üst Alt