• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

ruyada petek bal yemek

FatihSultan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba Gönul hanim ve sevgili dostlar. yakin zamanda ruyami paylasmistim sizlerle (bknz: ruyada göc görmek). Dun istihare sonucuyla gördugum bir baska ruyayi paylasmak isterim sizinle:

Eger yukardaki konuyu okumus iseniz bulundugum ortam ve konumum hakkinda bilgilisinizdir. 29 yasinda, 25 sene gurbet hayatindan sonra istanbula yerlesmiz bir kardesinizim. fakat son zamanlarda bir takim (tahmin ettigim) sorunlar yasamaktayim.

yeni bir ise girip girmemekle beraber ne yapmam gerektigi neticesiyle istihareye yatmistim. ruyamda, amcam (turkiye'de mesken), annem ve babam (gurbet'te yasiyorlar) ve tam olarak tanimadigim bir bebek ile bir yere gidiyoruz. bu yerde devasa bal petekleri var, amcamin imis bu petekler. sonra bize bu devasa bal peteklerden kaliplar kesip veriyor, bizlerde bu bal peteklerini kalip kalip, elimizle, tipki cikolata yer gibi yiyoruz. bal o kadar tatli, o kadar taze ki, tadi hala damagimda. bal peteklerinde bazi arilar da var elbette. normalde de arilardan korktugum icin, pek hoslanmam ve icime acaba bu arilar beni sokar mi diye dusunuyorum ama sokmuyorlar....

bal ve petek hakkinda bir cok aciklama var, acaba sizin tecrubeniz ve durumumu göz önunde bulundurursak, ne tur bir anlam cikarmam gerekir?

elbette, her seyin Kadir'i Allah-u Teala dir, o Rahim ve Rahmandir.

vesselam.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Gurbetci kardesim Hosgeldiniz...Laf aramizda Sizi kime benzetiyorum biliyormusunuz Mavi kardesime..niye mi?
Sonra anlarsiniz..Siz hangi ayda dogdugunuzu merak ettim dogrusu..Kasim,Eylul yani Sonbahar cocugumusunuz niye mi?
Verdiğiniz kararların çoğunu başka bir karar vererek bozuyorsunuz sanki..
2 sene oncesine bir gidelim..Aileniz halen gurbette iken Sizi Ana Vatana kim gonderdi veya boyle bir karari niye verdiniz?
Anavatana gelmemis olsaydiniz Ailenizin yaninda daha mi cok mutlu,Huzurlu ve basarili olurdunuz?
Kardesim biliyorsunuz istihareden once istisare vardir...
Benim KIZIM burada BATI da dogdu...ve Biz ikimiz KIZIM ile staj icin Turkiyeye gitmesinin faydali olacagina karar vermistik...
ve KIZIM 10 haziranda istanbulla ilk vardigi gunlerde bekledigi imkanlar farkli olunca bana tel acip eve gelmek istedigini belirtince cok KIZMISTIM..
Turkiyeye gitmeyi O benden cok istemisti...onca masraf..ve buraya donse bile buradaki imkanlari red ettigi icin evde kalacakti.. HAYIR!!KIZIM dedim..
her zorlukta zorluklardan kacmayi mi ogrenmek istiyorsun..
ne kadar zor olursa olsun Sen Allah-in izni ile daha guclu bir insansin!1Kalacaksin ve zorluklari yenmeyi ogreneceksin..
her gun karar degistiremezsin diye Ona cok KIZDIM...
cozum zorluklardan ,SIKINTILARDAN kacmak degil yuzlesip o SIKINTILARA care aramak ,ve icinde bulundugu durum ve ortami onarmasini bilmek..
veya farkli bir is alanini ayni mekanda bulmasi gerekli idi...bir ise baslayinca ya bitirmeli ..Ya bitirmeli.. yoksa insan hic bir yere kok sallamaz
ruhu hep eksik, yarim gibi dengesiz bir arayis icinde olur..
ve simdi Allah-in izni ile bu pzt donuyor ama istanbullu cok sevdigini, alistigini ,ileride Turkiyeye kesin donus yapmak istedigini belirtiyor..

Sizin Ruyaniza gelelim Hayirdir ins..Rabbim Hayra cevirsin..
Bal ile ilgili görülen rüyalar değişik şekillerde yorumlanmaktadır.
Bir kimsenin rüyasında bal görmesi; o kimsenin eline helâl tarafından mal ve para geçeceğine işaret eder.
Dindar kimselerin rüyalarında bal görmelerinin din neyi emrediyorsa onu yaptıklarına, yasak ettiği şeylerden de sakındıklarına, aynı zamanda başkalarına da yeri geldikçe nasihatlerde bulunduklarına işaret eder.
Dindar olmayan kimselerin rüyalarında bal görmeleri; yorulmadan ve sıkıntı çekmeden mal ve para sahibi olacaklarına yorumlanır.Bir başka tabire göre:Rüyanızda bal görmeniz; iyiliğinize ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza, bal yediğinizi görmeniz; zengin olup bolluğa ereceğinize, hasta iseniz şifa bulup iyileşeceğinize,delalettir..
hem ana vatandaki amca ve gurbetteki anne babanizi gormeniz
Sila ile Gurbet arasinda SIKISMIS kararsiz bir bebek gibisiniz!!
Sizin icin baskalari degil Hamd olsun 29 yasindasiniz kendi kararinizi kendiniz verebilirsiniz..
daha o ilk ruyadan size yazmistim o isten memnun degil iseniz..ins. baska bir is imkani arayin..ama baska bir RIZK Kapisi acilmadan da bu KAPIYI kapatmayin...
ve ayrilsanizda..kalsaniz da insanlar ile hos Sohbet ve Tatli dill ile
diyalog kurmaya calisin.. Selamet ile Kardesim..

FatihSultan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Paylasmak istedim:

FatihSultan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
SA.
Sanirim banada kizdiniz simdi :)
Sizi anliyorum, hak veriyorum da. Bu arada ben ocak sonu dogmusum, yani kovayim be ozelliklerini temsil etmekteyim ne yazikki :( cogu zaman kararsizlik on planda olabiliyor, bu olumsuz yanimi gidermek icin ya Murid esmasini tekrarliyorum. bahsettiginiz Mavi kardesi tanimiyorum fakat cikarmis oldugum dersi anladim sanirim :))
bakalim zaman ne gosterecek....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam est .KIZMADIM...Sadece Size ve burada bulunan butun din kardeslerime elimden geldigince Allah RIZASI icin yardim etmek istiyorum...
Burada cok Sevdigim Aile dostum,SADIK Dostumun 35 yasinda beyin cerrahi olan bir guzel oglu var..evet 35 yasinda benden sadece 5 yas kucuk..ve halen bekar...ama Ben hayattimda onun kadar kararsiz ve imani zayif bir insani gormedim..
babasi cook mubarek sevilen bir HACI agbimizdir.. yani essegin hattiri yoksa Sahibin de mi hatiri yok misali oglu ile arada bir sohbet ederiz..
ayni mahallede yasamaktayiz...Hem KIZIMA meslek seciminde yardimci olmustu...
Bu insan icin cook da Dua ederdim .ki Ramazanda olan bir olaydan sonra sanki Duami azaltim..niye mi birazdan soylerim..

Bakin kardesim!!en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir seceneği çok olan insanın yaşadığı bunalımsallıktır birden fazla okul birden fazla meslek birden fazla insan
arasında kalmak bu duygu durumunu ortaya koyabilmektedir ..
bir an önce karar verilmeli kişi kararsızlıktan dolayı kendine çok zarar verebilmekte ve zaman kaybidir...
karar icin sart ve ortam musait ise bir an once karar verilmeli...
kisinin kendi icinde yasadigi celiski daha dogrusu ikilem. her biri farkli yonden saldiran dusuncelerin aklin her tarafindan cekistirmesi,
sarsmasi ve kisiyi hareketsiz ve secimsiz birakmasi . hele bir de yasamda donum noktasi olabilecek secimlerde ortaya cikarsa sinir krizlerine kadar
goturecek olan travmalara yol acabilir..
mesela yaptiginiz is bazi yonlerden tatmin etmeyebilir ama seversiniz devam edersiniz ta ki yeni bir firsat karsiniza cikana kadar ama bu firsat ayrica kabustur
cunku sis bulutu olan kararsizlik ustunuze cokmustur ..
bir tarafta rahatca calistiginiz is ortaminiz , sevdiginiz ve emek verdiginiz isiniz diger tarafta onunuze yeni firsatlar sunan,surekli cogalan ve buyuyen bir is..
ve beklenen konuk kararsizlik gelir , surekli birseyler soyler ama artik siz hicbir sey dusunemezsiniz ,onu yenmek icin tek care cesarettir,secim yapma cesareti...
iste Sizde bu secim yapma, ya yanlis yaparsam secim tercihi ve secim zayifligi var!!
Bu 35 yasinda oldukca zengin beyin cerrahi olan arkadasim,kardesim hep yanlis secim yapabilirim diye..hic evlenmeye cesaret edemedi...
ve Ramazan da Ben Onu gordugumde Ona dedim ki.. Kardesim Hakkinizda en hayirlisi diyerek Allah a teslim ve tevekkul edin..
bakin 35 yasiniza kadar kendiniz evlilik konusunda karar veremediniz..acizliginizi kabulenip Allah-in Huzuruna cikip zayifliginiz, acizliginiz, kullugunuz ile
Allah cc. dan Hayirli bir es, kismet, nasip, karar dilenin dedigimde..Bana demez mi?
Ben oyle onemli kararlarda kendime guvenemez iken Ruhani olan
Allah a mi guvenip benim icin karar vermesini mi istiyecegim dediginde cook uzuldum..
ahh kardesim dedim.. Sen bu kafa ve kararsizligin ile hic bir yere
varamazsin.. Beyin cerrahi olmussun ama malesef halen insan ve KUL olamamissin diyerek ondan uzaklastim..
dedim ya essegin hatiri yoksa Sahibinde mi yok..Babasi cok muhterem biri..
iste Fatih kardesim Sizin de onun durumuna dusmenizi istemiyorum..
Sizin icin neyin Hayirli olup olmadigini bilmediginizde Rabbine Sigin ve Hakkinda HAYIRLISI iicin cookca dua edin...
Selamet ile Hayra Kalin..

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül sızım abla doğru tanımlamışsınız beni harikaa ama nedense benim kararsızlığımın çoğu karşı tarafa bağlı, karşı tarafın ne istediğinden emin olabilsem böyle iniş çıkışlar yaşamam cddvb.. Saygılar.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gönül sızım abla doğru tanımlamışsınız beni harikaa ama nedense benim kararsızlığımın çoğu karşı tarafa bağlı, karşı tarafın ne istediğinden emin olabilsem böyle iniş çıkışlar yaşamam cddvb.. Saygılar.

aynen...sırıtık.:,ama Fatih kardesimiz ile aranizda bir fark var.. mesela sizin sadece daha 1 ay bile olmadi ayri kalmaniz...bbnn..
yani su an icinde bulundugunuz kararsizliga dogru buluyorum.. ama bu kardesimiz sanirim 2 senedir Turkiyede halen kalsam mi gitsem mi diye celiski ve kararsizligi var..cddvb..
en iyisi hayirli, guzel bir nasip,kismet bulup turkiyede evlenmesi ve boylece ister istemez oraya kok salmis olacak islikcalan:tamam:.
o yuzden kalma karari da kendiliginden dogal olarak gerceklesecektir...
gorusuruz kardesim..

FatihSultan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
aynen...sırıtık.:,ama Fatih kardesimiz ile aranizda bir fark var.. mesela sizin sadece daha 1 ay bile olmadi ayri kalmaniz...bbnn..
yani su an icinde bulundugunuz kararsizliga dogru buluyorum.. ama bu kardesimiz sanirim 2 senedir Turkiyede halen kalsam mi gitsem mi diye celiski ve kararsizligi var..cddvb..
en iyisi hayirli, guzel bir nasip,kismet bulup turkiyede evlenmesi ve boylece ister istemez oraya kok salmis olacak islikcalan:tamam:.
o yuzden kalma karari da kendiliginden dogal olarak gerceklesecektir...
gorusuruz kardesim..

Hehe....meseleyi tam olarak bilemiyorum ama dediginizde biraz dogruluk payi var sanki. insanin hayatinda tercihler cok olunca kararsiz kalmamamk elde degil. tercih sinirli ise secim daha kolay olacaktir....söyle de bakabiliriz ama olaya; benim buraya gelip, 2 sene yasamam belki sevdiklerime, aileme verdigim degerin ne kadar az oldugunu anlamam icin olabilir mesela? veya benim asil yapmam gerekeni, hizmet acisindan, farkina varmamdir?
elbette evlenmek hassas bir konu..evlenip tekrar yurtdisina da yerlesebilirsin dfgtn

sanirim mavi kardesin meselesi gönul isi, her zaman zordur. ilk önce 1. kriterini belirle derim. Din'e öncelik veriyorsan bu olsun bence. Dis görunum diyorsan ona göre davran. Sonra elbette bir de aile uyumlulugu var. Unutmayalim ki sadece evlenmek icin evlenilmiyor...bir hayati paylasacagin arkadas ediniyorsun kendine. kötu gunlerde yaninda olabilicek.

Erkekler icin daha hassas bir konu bence, neden mi? cunku bayan'in inanci daha "saglam" olmasi lazim. ahlak, dusunce yapisi, alcak gönulluk, fedakarlik...bunlar anne'de yoksa cocuk da tehlikededir demektir. cunku cocugu anne yetistirir ve genelde hep anneye benzerler....evlenmemis birisi olarak :)
yakinda olur insAllah.

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hehe....meseleyi tam olarak bilemiyorum ama dediginizde biraz dogruluk payi var sanki. insanin hayatinda tercihler cok olunca kararsiz kalmamamk elde degil. tercih sinirli ise secim daha kolay olacaktir....söyle de bakabiliriz ama olaya; benim buraya gelip, 2 sene yasamam belki sevdiklerime, aileme verdigim degerin ne kadar az oldugunu anlamam icin olabilir mesela? veya benim asil yapmam gerekeni, hizmet acisindan, farkina varmamdir?
elbette evlenmek hassas bir konu..evlenip tekrar yurtdisina da yerlesebilirsin dfgtn

sanirim mavi kardesin meselesi gönul isi, her zaman zordur. ilk önce 1. kriterini belirle derim. Din'e öncelik veriyorsan bu olsun bence. Dis görunum diyorsan ona göre davran. Sonra elbette bir de aile uyumlulugu var. Unutmayalim ki sadece evlenmek icin evlenilmiyor...bir hayati paylasacagin arkadas ediniyorsun kendine. kötu gunlerde yaninda olabilicek.

Erkekler icin daha hassas bir konu bence, neden mi? cunku bayan'in inanci daha "saglam" olmasi lazim. ahlak, dusunce yapisi, alcak gönulluk, fedakarlik...bunlar anne'de yoksa cocuk da tehlikededir demektir. cunku cocugu anne yetistirir ve genelde hep anneye benzerler....evlenmemis birisi olarak :)
yakinda olur insAllah.

Dine öncelik veriyorum tabi ki, ama işin içinde sinsilik yalan olmayacak, bunlar oldu mu sen de onun gibi değilsen olmuyor, anlaşması imkansız hale geliyor. Allah herkese gönlünün muradını versin, size de inşallah. Hakkınızda hayırlı olsun.

Üst Alt