• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada ölü güvercinler ve beyaz muhabbet kuşu görmek

G

Gariban

Kayıtsız
Misafir
Rüyada Muhabbet kuşu görmek Tabiri için Buraya Tıklayın

Selamun Aleykum,Abdullah Basaran, 26 Yasindayim, Makine Operatoruyum, Evliyim, Erkegim, Ingilterede ikamet ediyorum.

Selamun aleykum Ey kardesim Bu gun ruyamda oncelikle elimde bir sapan guvercin avliyor gibi bir halim vardi bazi guvercinlere ne kadar nisan alsamda vuramiyordum. Sonra da olu guvercinler gordum en sonunda bir guvercini kafasindan vururdum ama, evin icerisinde oldugu icin onuda alip getiremiyordum.

Sonra sanki bambaska bir aleme goctum gunesli ve de heryer ufak kayaliklarla dolu bir vadideydim bir kac kisiydik o kisiler arasinda babami tek hatirliyorum ve babama bak baba su uzaktaki Beyaz Muhabbet Kusunu goruyormusun dedim. Babamda evet dedi, bende elimdeki sapanla onu vurmaya calisiyordum bir kac kere bole vurmaya calistim ama bir turlu vuramiyordum her defasinda ucup baska bir yere konuyordu en sonunda cok yakinima geldi ve ben takrar sapanla vurmaya karar verecekken hemen basimin uzerine ucarak geldi ve ayaklariyla basimdaki bir kac saci yoldugunu farkettim.

Sonrada sunun farkina vardim neden onu vurmaya calisiyorum ki? Ondan sonra nu vurmaktan vazgectim ve iki elimi kus yuvasi yapar gibi onu cagirdim, oda geldi cok guzeldi bembeyaz sonra birseyler fisildiyordu kulagima ama ben hic birisini anlamiyordum ama icimizden birisi tercume etti. Beyaz Muhabbet Kusunun solye dedigini duymus; Iste eskiden aci yemekler tuzlu yemekler sular iciyormus artik tatli yemekler, tatli seyler sular icecekmis vede bolece ruyam bitiyordu. Hayirlara vesile olsun. Insallah cevaplarsiniz simdiden Allah razi olsun kardeslerim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykum selam kardesim HAYIRLI Bayramlar..kusura bakmayin Sabah ruyanizi gordum lakin is yerime bir arkadasim ziyarettime geldi onun ile konusmam uzun surdu...
Bu 5 yasinda oglu olan dertli bir Anne idi... Oglunun sürekli kızgın her şeye karşı öfkeli..dediği olmazssa öfke nöbetleri yasadigini agliyarak anlatti ..
Ona tebessum ederek baktim.. bu kardesimizi 5 yildir taniyorum ve cocugunun bu davranislarinin kaynagi biraz da Ondan geldigini biliyorum..
Biz herseyden once Anne,Babayiz demek ki cocuklar haal ve davranislarini bizden ornek alip ogrenecekler...
insanlar ile iliskimimizi nasil cozdugumuzu goren cocuklarimiz ayni sekilde kufur ve KIZGINLIK nobetleri ile sorunlarini cozmeye calisacaklardir..
Sinirlendiğimizde önce kendimizi sakinleştirmeyi öğrenmeli daha sonra da karsimizdaki fert ile sakin bir şekilde konuşmayi ogrenmeliyiz..
DIKKAT!! cocuklariniz sizi kopyaliyor.. biraz konustuktan sonra Haklisin dedi..
Onu buyuturken deprasyonlu bir donemec de idim..tmm kabul ediyorum peki simdi nasil onu degistirebilirim veya yardimci olabilirim dediginde
bu Ayeti kerimeyi herkese Size de Tavsiye ederim kardesim..
"Bir toplum kendilerindeki özellikleri değiştirinceye kadar ALLAH, onlarda bulunanı değiştirmez…” (Ra’d: 11)

Allah, sizleri değiştirmez; sizler kendi kendinizi değiştirmedikçe!..
kardesim ins.. birazdan devam edecegim cunku ruyaniz cook manidar ve size bir mesaj vermekte...
ama su an cikmaliyim.. is yerimdeyim ya pager cariildim.. Kusura bakmayin kardesim anca gelebildim.
Ruyalariniza Hayırdır inşallah diyelim Rabbim HAYRA cikarsin!veya en HAYIRLISINI versin ins..
ama sizin ruhunuzdaki bu KASIRGA ve KIZGINLIK oldukca biraz zorrrrrr...
Rüyada görülen güvercin emin sadik bir dost ve sevgilidir ibn-i sirin'in (r.a.) güvercin görmek uzaktan gelecek bir habere isaret eder dedigi rivayet edilmistir.

ayni zamanda Rüyada güvercin görmek, çok sık görülen rüyalardan biridir ve genellikle feminen ( kadınsı, kadına ait, kadinin semboludur!!)
güvercin ölüsü görmek ; karı koca arasında bir ayrılığa veya ölüm nedeniyle üzüntüye işaret eder
Güvercin Vekakar ve cefakar kadına, güvenilir elçiye, sadık dost ve sevgili ile yorumlanir ama Siz onlari hep sapan ile avlamaya, zarar vermeye ugrasiyorsunuz...bu ne istir!!
Ölü bir güvercin, ayrılık anlamına gelir...kardesim unutmayin ofke ile kalkan zarar ile oturur...
rüyada sapanla tas attigini gören kimse, sert ve kati olarak kalb kinci sözleriniz var!!
Olaylara gösterdiğiniz ani nedeniyle etrafınızdaki insanları incitiyorsunuz demektir.
Tatsızlık, huzursuzluk, ziyandır. Sapan ile kuş vuran hayırsız bir işe karışır.

Nefis hic doymaz..kardesim zulm edenlerden olmiyalim..O guvercin ve muhabbet kuslarini Sahipsiz Sanmayin..
mazlumun Sahibi Yuce Yaradan dir!!
Eşinizin sinirli ve öfkeli olduğu durumlarda veya sizi kızdıracak bir hareketi ... oldugunda care ayrilik ve onu terki diyar degil!
Doğru sevgi ve iletişim dilini kullanırsanız ..Allah-in rahmetti uzerinizde olur!!
Ya Rabbi! Göz açıp kapayıncaya kadar hatta ondan daha az bir zaman bile bizi nefsimizin eline bırakma!”
Hissettiğim kadar kalbimde söyleyemediğim kadar dilimdesin eyy yâr..der minik güvercin!
Allahu alem...Rabbim en iyisini bilir.. ama Ruya tabiri..ve ruyadaki esyalarin Haal ve Kaal dili ile anlattiklari bunlardir...

Er-rızku al’allah: Rızkı veren Allah’tır. Başkasının önünde eğilme!
Tevekkeltü al’allah: Allah’a dayan..
Ya Nasip: Canını sıkma eğer nasipse olur
Ya Sabır: Sabretmeyi bil, vaktinden önce bahar gelmez.
Bu da geçer ya hû: Unutma!
Zenginlik de fakirlik de, hastalık da sağlık da, mutluluk da, başarı da başarısızlık da..
Hepsi geçicidir. Hatta hayat bile…
Bakî olan Allah’tır…
Selamet ile Hayra kalin...

Üst Alt