• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada farz namaz kılmak

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar Gönül Sızım Abla, Selamün Aleyküm,
Hayır olsun inşallah diyerek yine bir rüyamı seninle paylaşmak istiyorum. ( sen hayıra yorarsın zaten nasılsa :tamam:. )
Rüyamda farz namaz kıldığımı görüyorum. ( ikindi olabilir ama emin değilim. ) Namazın son rekatında otururken görüyorum kendimi. Artık bitirmek üzereyim. Ettehiyyatü vs.. duaları okuyorum. Ama o sırada kuzenim önüme geçiyor. (kuzenim 15-16 yaşlarında bir erkek çocuğu.) İçimden sinirlenmekle birlikte hiç istifimi bozmuyorum. Dualarımı okumaya devam ediyorum ve selam veriyorum. Rüyam bu kadar.
(Güzel yorumlarını ve hayır duanı eksik etme lütfen.)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Allah RAZI olsun canim aynen oyle..
herşeyde mutlaka bir hayır,keramet,hikmet ve guzelik arayanlardanım..
O yuzden hamd olsun oldukca neseli hayat dolu ve cevremde cok sevilen, sayilan ve gencler tarafindan nasihatlerim dinlenir..
Anneler derki Bizim cocuklarimiz senin her dedigini canu Gonulden dinler iken bizlerin dedikleri bir kulaktan girip digerinden cikiyor..cddvb..
olabilir cunku anneler cocuklarina umut yerine baski ve karamsarlik verdiklerinin farkinda degiler..
oysa her sey gecici..ve bir tunel ne kadar uzun olursa olsun muhakak ki bir cikisi ve cikisinda isik vardir..
İnsan hayatı boyunca kimi mutlu kimi mutsuz anlar yaşar. Ancak bazen öyle zamanları olur ki dibe vurduğunu ve bir daha hiç yukarı çıkamayacağını zanneder...
oysa oyle degildir her sey gecicidir..

every action has a reaction ne demek oldugunu biliyormusunuz ?
bu Yaptığımız her hareketin bize geri dönüşü olduğunu anlatan bir bilimsel cümledir..
yani bizler olaya tepki gosterdigimiz gibi o olay da bize o sekilde geri tepki veririr..
biz basimiza gelen olumsuz olaylara over react yani haddinden fazla buyutup tepki gosterip sanki dunyanin sonu imis gibi cildirip delirirsek ayni o olay da bizi hasta eder ve ruh sagligimizi bozar...

o yuzden ÖNEMLİ OLAN OLUŞAN OLAYLAR VE HADİSELER DEĞİL !. OLAYLARA KARŞI BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ TEPKİMİZ VE YAKLAŞIM ŞEKLİMİZDİR..
olaylara yaklasim seklimiz ile biz ilk once kendi dunya ahiret ve sevdiklerimizi kendi nefsimizden koruyabiliriz anca...

Olumlu düşünmek, hem vücut sağlığının, hem de mutluluğun temelidir.Nefret ve kin duygusu yerine, sevgi ve bağışlama duygusunu geliştirebilseydik zaten dunya gulluk gulistanlik huzur icinde olurduk...
Hayat da rüya gibidir. Yorumumuza göre gerçekleşir. Bu yüzden uyanıkken gördüklerimizi de hep olumluya ve hayra yormamız gerekir...
yukaridaki resimdeki ninenin yuzundeki mutlugu bir bakarmisiniz..bir kap yemek ile sanki dunyanin en mutlu insani...bizler hep mutlulugu buyuk beklentilerde bekledigimiz icin hep mutsuz yasamaktayiz...
ins. Ruyanizi da yorumliyacagim birazdan olur mu.. Selamet ile Hayra kalin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum zeyno kardesim kuzeninizin adini yazarmisiniz?

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam ablacım. Kuzenimin adı Emre.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
391562_374139162658406_1938511131_n.jpg

Aleykum selam Ruyaniza Hayirdir ins. diyelim Rabbim hayra cikarsin ins..
rüyada farz namazi kilmak, büyük memuriyete, reislige, emaneti yerine getirmeye, Allah’in farz kildigi seyleri yerine getirmeye, korku ve endiselerden emin olmaya isarettir
Emre Âşık, tutkun, müptelâ anlaminda

Elinizden geldiğince namazda Allah'ı düşünmeye kendinizi odaklayın. Namazda insanın hatırına çeşitli düşüncelerin gelmesi normaldir.
Namaz büyük cihattır. Cihat uğraşma, savaşım verme demektir. Namazda kötü düşüncelerle savaşılır, onların kovulması, sürülmesi için çaba harcanır.
Elinizden geldiğince vesveseleri atmaya çalışın. Böyle yapa yapa bir gün yetenek oluşur, daha huzurlu namaz kılarsınız inşallah.
Yalnız şunu bilmek gerekir ki, hiç kimse gücünün üstünde bir şeyle yükümlü değildir.
Elinizden olmadan namazda kalbinize gelen düşüncelerden ötürü sorumlu değilsiniz. Öyle de olsa yine namazı kılınız, hiç değilse görevinizi yapmış olursunuz.
aslinda namazdaki bu odaklanma kisinin ozel ve is hayattinda da Dikkat eksikliği olan konsantre olma hastaligini da yenmesine yardimci olmaktadir..
son gunlerde biraz dusunceleriniz daginik hayirdir...sırıtık.:,
Selamet ile Hayra kalin..

Zamanın birinde âlim zatlardan biri bir nehir kenarında namaza durmuş.
Mecnun tam o sırada "âlim" zatın önünden geçmiş.
Adam öfkeyle namazını bozarak:
'Bre melun görmez misin ki namaza duruyorum, ne diye önümden geçersin?' der.
Mecnun'un cevabıysa ilginçtir:

'Ben Leyla'nın aşkıyla senin namaz kıldığını görmezken,
sen Mevlâ'nın aşkıyla beni nasıl gördün.'

<embed src="https://izle.ilahisevenler.com/images/player.swf?file=https://izle.ilahisevenler.com/player4.php?link=https://cfs-l3-snc6.facebook.com/27318/69/350413273937_1601.mp4&autostart=false" allowfullscreen="true" quality="high" scale="noscale" wmode="transparent" type="application/x-shockwave-flash" height="320" width="480">

Üst Alt