Rukye nedir, ne işe yarar, etkisini nasıl gösterir?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Genel rukye ayetleri çok fazla dinlenmez.Bence en fazla ayda bir dinlenir.Çok iyi bilmiyorum ama çıkış ayetide dinleniyor herhalde.Zikir ehline gidin ve ona sorun.Ben tam bir yargıya varamadım.Ayda en fazla 1 kez okunur veya dinlenirse cin azap çeker.Azap ayetidir.Cin ve şeytan bir ay gibi uzun bir süre azap çeker.Her gün dinleme, çok dinleme hatasına düşmeyin.Çünkü bu azap bir cin için ateş azabı gibidir.Kurandaki dua ile şifa bulun tavsiyem.Mü'minun suresi 97-98 ayetleri vesveseleri iyi eder.Yani şeytan kalpten hortumunu çeker.Vesvese duasını ezberden üç kez okuyun ve iki salevat getirin.(salat-ı münciye)Bu kuran şifasıdır.Cuma suresi bu surede belirli aralıklarla okunabilir.Ara sıra euzu besmele çekin şeytan şer yapınca.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Rukye nedir, ne işe yarar, etkisini nasıl gösterir?
Peygamber efendimizin kendi uyguladığı veya başkasına uyguladığı tedaviler rukye yapmaktır. Yani islam dinine göre kuran suresi ile yapılan tedavilere rukye denir. Fatiha suresi, İhlas suresi, Felak suresi, Nas suresi bunlar ile tedavi rukye olur.

Fatiha suresi (1 kez), İhlas suresi (3 kez), Felak suresi (3 kez), Nas suresi (3 kez) bunlardan yararlanılır. Avuçları açıp okuyup üflenir ve sağ el ile vücut mesh edilir. Büyü için Fatiha yerine 11 kez Ayetel kürsi ile beraber, diğer üç sure üçer kez okunursa daha etkili olur. Bunlar sürekli uygulandığında musallat olan cin veya şeytan helak olabilir. Tahminen 41 gün rukye ile tedavi hastalığın belirtilerini geri dönüşsüz yok edilmesi söz konusu olabilir. Yani belirli bir süre uygulandığında cin yada şeytan helak olacaktır. Ya terk edecek yada ölecektir. Havas ilmi peygamber efendimizde olduğu rivayet edilir. Başka kişileri bu yöntem ile tedavi etmiş olabilir. Cinin telkin edilip müslüman olması ve tövbe etmesini isteyip terk etmesi hastalanan kişiyi istenir. Terk etmezse yakılır. İlaç tedavisi hastalığın belirtilerini yok ederek iyileştirir. Rukye farz olmadığı için ilaç ile tedavi sakıncalı olmaz bu şekilde tedavi olanlar için Allah C.C şifa versin hasta olanlara.

Üst Alt